To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Informacje forumowe - Najpierw trzeba się przywitać:

tomasz_kombi - Wto 13 Kwi, 2010

zeeltom napisał/a:
Katapulta i łuk też nie wymagają zezwoleń ;)


Katapulta mocna rzecz. Ale mało poręczna :)
Co do łuku ... całe szczęście, że nie trzeba mieć zezwolenia :D

PS. no i zrobił się O.T.

Zbyszek Kopeć - Sob 12 Sty, 2013

tree:
Coś się wyciszyłeś ?
Ostatnio zainteresował mnie jednak temat zwykłego szczotkowego rozrusznika od auta spalinowego przerobionego przez wklejenie magnesów neodymowych. Ty coś takiego zacząłeś i może już pobadałeś, albo zmodyfikowałeś.
Takowy po dalszych modyfikacjach by może się nadał do napędu auta. Lepsze rozruszniki z szeregowymi cewkami wzbudzenia mają 95% sprawności (dane producentów - oczywiście jeszcze kwestia przedziałów punktów pracy), jedynie ta zębatka na koło zamachowe ma tylko 85% sprawności (tu wymaga modyfikacji lub innego montażu).
Neodymy powinny też wszystko poprawić.
Napisz coś na ten temat, a może ktoś inny też to sprawdzał.

Adamo - Pon 02 Cze, 2014

Witam wszystkich !
Dwa lata wstecz kupiłem żonie rower el. bo przeszła ciężkie operacje aby mogła wrócić do wspólnej jazdy. Teraz sam się nakręciłem a napędy elektryczne od dziecka mnie po prostu przyciągały :grin:

Pozdrawiam
Adam

MARCVS - Wto 17 Cze, 2014

Witam wszystkich
Kupiłem sobie rower ze wspomaganiem elektrycznym Montego Ambition
Mieszkam w Dęblinie woj. Lubelskie
Pozdrawiam wszystkich użytkowników :)

taiki - Pią 04 Lip, 2014

Cześć :mrgreen:
Anonymous - Pią 04 Lip, 2014

Siemasz :D
Paweł Zet - Czw 17 Lip, 2014

Witam
Jeżdżę od 4 lat elektrykiem, pierwsze 2 lata na 36v, kolejne 2 przewoltowanym na 48v - w sumie ponad 20 0000 km.

pozdrawiam
Paweł

Patriko - Czw 17 Lip, 2014

Paweł Zet, Witam
Ładny dystans pokonałeś, pokaż się w galerii :)

Anonymous - Czw 17 Lip, 2014

Paweł Zet, popraw te cyferki ;)
Poza tym witamy w grupie szaleńców i maniaków ;)

Paweł Zet - Pią 18 Lip, 2014

zeeltom napisał/a:
Paweł Zet, popraw te cyferki ;)
Poza tym witamy w grupie szaleńców i maniaków ;)


Ciężko w to uwierzyć, ale rower od 2007 roku ma przejechane ponad 40 tysięcy km, kaseta i blaty były 1 raz wymieniane.

Paweł

Pykacz - Pią 18 Lip, 2014

Paweł Zet napisał/a:
zeeltom napisał/a:
Paweł Zet, popraw te cyferki ;)
Poza tym witamy w grupie szaleńców i maniaków ;)


Ciężko w to uwierzyć, ale rower od 2007 roku ma przejechane ponad 40 tysięcy km, kaseta i blaty były 1 raz wymieniane.

Paweł

Pewnie tak ale 40tyś to nie 200tyś .
Również witam Cię wśród elektrycznie zakręconych . :grin:

fineasz - Pią 18 Lip, 2014

witam wszystkich :)
Hrupek - Wto 22 Lip, 2014

Witam wszystkich! :wink: Poluje od krótkiego czasu na E-bike'a.Koncepcji jeszcze konkretnej nie mam.Napewno ma być możliwie prosto, lekko (do 25-27kg),szybko (max ok 65-80km/h).Nie wiem jeszcze czy swój rower up czy coś całkowicie nowego składać.Pozdrawiam :mrgreen:
Anonymous - Wto 22 Lip, 2014

80 km/h, to już nie rower. Ja bym nie ryzykował. Rowery, z natury rzeczy, nie są przewidziane do takich szybkości. Chyba, że jakoś specjalnie wykonane.
Szybkość rzędu 45km/h jest, według mnie, maksymalną rozsądną szybkością dla roweru. Powyżej, to już "boski wiatr" ;)

tas - Wto 22 Lip, 2014

To jest "syndrom nowego" czyli takie troszkę zachłyśnięcie się i polowanie na nie wiadomo co.
Przychodzą do mnie do sklepu ludkowie i na start chcą rower, 80km/h i tak minimum 60km zasięgu i do tego (obowiązkowo) ładowanie baterii podczas pedałowania (normalnie 90% ludzi się pyta o tą bzdurę, skąd oni to wymyślają, nie mam pojęcia).
Nowy ludek, jak nie jest uparty, to weźmie pod uwagę dobrą radę wielu doświadczonych kolegów, że sens budowania bajka, który jedzie 80km/h jest mocno dyskusyjny.
A jak jest uparty, to sam się o tym przekona, tylko będzie to dość kosztowne :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group