ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Co myslicie o tych żelowcach?
Autor Wiadomość
DruhRafal
stażysta
Jeździec bez głowy



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 138
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   Re: warto?

wit napisał/a:
DruhRafal napisał/a:

ale ciągle boję się o balansowanie pojedynczych ogniw, zwłaszcza, że docelowo muszę złożyć pakiet 48V/40ah. Masz to jakoś rozwiązane?



????????????????????? 48V40Ah?????????????????????
co Ty budujesz ? Autobus napędzany elektrycznie? ciężarówkę? bo chyba nie rower...

prawie 2kWh na pokładzie ... mój rower przejechałby na tym ... około 300 kilometrów bez ładowania!


Lekkie enduro. 2 silniki po 1000W każdy to jednak będzie ciągnęło prądu. Poza tym jak mam wywalić kasę w kwasiaki i zatrzymać się na 20 Ah (bo więcej rama nie udźwignie), to wole wydać więcej kasy na coś lżejszego. Całkiem poważnie liczę Li-ion, lub lifepo4. 40Ah/48V to naprawdę nie jest tak dużo...
_________________
EVE - Electric Enduro Project
http://evenduro.blogspot.com
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010   Re: warto?

sobolu napisał/a:
wit napisał/a:


taniej -i gość nie kombinuje z producentami.... wszystkie ma SANYO.
na mierniku pojemności ładnie mi wyszły.

Ładnie to znaczy ile? :)
Moje Sanyo 2,2 Ah od innego dostawcy dały 1.7-1.8Ah


ładnie znaczy... że każda z 30 testowanych 3-ogniwowych grup miała ponad 5,5Ah -czyli na ogniwo wychodzi ponad 1,8Ah -ładowane bardzo przyjaźnie i nie do końca... zablokowałem ładowarkę na 4,1V na ogniwo
( ogniwa są zgrzane po 3szt równolegle -nie rozcinałem tego - i nie testowałem pojedynczo... testowane były w postaci zestawów 4s3p -po rozładowaniu najsłabszej grypy -była odpinana i rozładowanie pozostałych szło dalej...)
_________________
Witek.
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010   Re: warto?

DruhRafal napisał/a:

Lekkie enduro. 2 silniki po 1000W każdy to jednak będzie ciągnęło prądu. .... to wole wydać więcej kasy na coś lżejszego. Całkiem poważnie liczę Li-ion, lub lifepo4. 40Ah/48V to naprawdę nie jest tak dużo...


li-jon odpuść -przy tych silnikach... nie wyrobią mocowo... jeśli enduro ma być zrywne... a chyba powinno -to dorywczo silniki szarpną nie 2 a ze 6 lub nawet 8 kW. typowe li-jon mają za małą wydajność prądową.A żele też są trochę za słabe... nie lubią pracy na prądach wyższych niż 1C... bo spada im pojemność i skraca życie...

Pozostają Ci...

albo drogie lifepo4 -najlepiej A123 (to nawet bardzo drogie -ale i bardzo dobre)

albo taniej -pakiety li-pol modelarskie... są już dostępne około 10Ah i na prądy 20C-35C w sąsiednim wątku Kolega namiar na sklep podawał... przejrzyj większe pakiety zippy i rhino -niezły stosunek jakości do ceny...
_________________
Witek.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

A co sądzicie o tym żelowcu?

http://www.allegro.pl/ite...h_5_lat_gw.html
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

Coś podejrzanie dobry i lekki, chociaż cena mogłaby być niższa.
Technika idzie do przodu.
Może ktoś włoży 7 szt do auta EV i szybko zrobi z 30 tyś.km, a efektami podzieli się na FORUM.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

wagowo wychodzi 2x lżejszy na amperogodzine niż ten co mam w domu... ponad 2x... waga wagą ale jakby miał 1000 cykli przy 1c to bym kupił...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

Nanorurki węglowe, to podstawa. Nie wiem z czego to zrobili dokładnie, bo opis jest taki trochę enigmatyczn, ale jeśli coś w tym stylu, to piszą raczej prawdę.
 
 
yarross
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

zeeltom napisał/a:
Nanorurki węglowe, to podstawa. Nie wiem z czego to zrobili dokładnie, bo opis jest taki trochę enigmatyczn, ale jeśli coś w tym stylu, to piszą raczej prawdę.

To nie są nanorurki, tylko grid objętościowy ze zwykłych włókien.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

To i tak lepsze, niż to co do tej pory robili ;)
 
 
yarross
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

zeeltom napisał/a:
To i tak lepsze, niż to co do tej pory robili ;)

A to się dopiero okaże w praniu. Generalnie, jest szansa uzyskać to co FireFly chciało otrzymać, tylko taniej. Ale myślę, że będą mieli ten sam problem na którym poległo Firefly - węgiel w płycie dodatniej będzie się utleniał, zwłaszcza pod stresem oksydacyjnym podczas ostatnich 20% ładowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group