ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Deskorolka elektryczna
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

Ta firma nie jest najlepsza. Jeśli chcesz porządne, tylko większe, to szukaj Chilwee.
 
 
robbo2k 
stażysta


Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 136
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

zeeltom napisał/a:
Ile udźwigniesz. Im większa pojemność, tym dalej zajedziesz, ale i zwiększy się waga pojazdu, przez co wzrośnie prąd pobierany w czasie jazdy. Na silniku 24V 250W (bo taki chyba masz) przy dwóch akumulatorach żelowych (ok. 8 kg) 12V 12 Ah przejedziesz około 20 km z prędkością ok. 20 km/h. To dane orientacyjne.


Zelówka obciażona pradem 1C nie wyciagnie godziny pracy. Maksymalny zasieg to 15km jak jest gimnazjalista i 10km dla 100kg chłopa.

Ja widze po swoich 7Ah ze przy pradzie 10A realnie to sie zamyka w 15minutach.
250W dla 24V i malych pojemnoscia akumulatorków, jest zabojczy prad rozładowania i z teoretycznych 7 czy 12Ah robi sie z tego 60%

Oczywiscie mowimy o "gałka na maksa"
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

A ja po Chilwee widzę, że mają ile powinny mieć. Na takich samych, ale innej firmy przejeżdżałem połowę mniej. Dokładnie na 4 sztukach 12V 20Ah połączonych po dwie w szereg, czyli w sumie 24V 40Ah, na silniku 650W przejeżdżam z prędkością 35 km/h około 50 km. Na innych, połowę tego.
 
 
robbo2k 
stażysta


Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 136
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

zeeltom napisał/a:
A ja po Chilwee widzę, że mają ile powinny mieć. Na takich samych, ale innej firmy przejeżdżałem połowę mniej. Dokładnie na 4 sztukach 12V 20Ah połączonych po dwie w szereg, czyli w sumie 24V 40Ah, na silniku 650W przejeżdżam z prędkością 35 km/h około 50 km. Na innych, połowę tego.


Kluczem jest tutaj 40Ah, dla tego akumulatora prad rozładowania 20A to ledwie 0,5C
Przy 12Ah 24V i 250W prad rozładowania to praktycznie 1C. A to dramatycznie zmniejsza ilosc pradu jaka da sie wysssssac z takiego akumulatora
 
 
miki342
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

No dobrze w takim razie zabieram się intensywnie za kończenie konstrukcji a kwestie akumulatorów zostawię na koniec i to wszystko przemyślę, ale ostatnio myślałem jeszcze o tym czy by nie wymienić silnika bo 200W to trochę mało, jak uważacie ? Jeżeli wymienić to na jaki ? (36V odpada)
 
 
marcmarek 
początkujący


Wiek: 58
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 8
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

Szkoda że te akumulatory Chilwee są dostępne tylko w 1 wielkości.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Lis, 2011   

robbo2k napisał/a:
Kluczem jest tutaj 40Ah, dla tego akumulatora prad rozładowania 20A to ledwie 0,5C
Przy 12Ah 24V i 250W prad rozładowania to praktycznie 1C. A to dramatycznie zmniejsza ilosc pradu jaka da sie wysssssac z takiego akumulatora

Kluczem tutaj jest jakość akumulatorów. Napisałem przecież, że na takich samych, ale innych firm, zasięgi są dwukrotnie mniejsze.
 
 
miki342
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Lis, 2011   

Moglibyście podać mi jakieś aukcje, sklepy tymi akumulatorami bo nigdzie nie mogę ich znaleźć ;/
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Lis, 2011   

http://shop.ekudera.com//...2f138d1ebffff8e
 
 
miki342
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2011   

Jak ocenialibyście zastosowanie czterech takich akumulatorów LINK aczkolwiek z takim silnikiem LINK. Rozumiem że te akumulatory nie są jakieś super ale chce wydać jak najmniej pieniędzy, nie wiem czy będę konstruował więcej pojazdów napędzanych elektrycznie (choć mam taki zamiar) więc nie potrzebuje akumulatorów które przydadzą mi się w przyszłości.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2011   

Nie lepiej dwa po 12V? Cena będzie podobna, a mniejsze prawdopodobieństwo, że jeden z nich się szybciej zużyje ;)
 
 
miki342
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lis, 2011   

Mam jeszcze jedno pytanie, do ramy pojazdu potrzebuję jeszcze 2 rurek stalowych, tyle że nie mam pojęcia skąd mogę je wziąć, byłem już w paru sklepach budowlanych ale nic interesującego nie znalazłem, jedna z rurek powinna mieć ok 55 cm a druga ok. 80 - 90 cm i wytrzymać nacisk ok. 150 -170 kg na środku. Macie jakieś propozycje ?
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 670
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

miki342 napisał/a:
potrzebuję jeszcze 2 rurek stalowych, tyle że nie mam pojęcia skąd mogę je wziąć...(ciach)...Macie jakieś propozycje ?
Składy z wyrobami hutniczymi albo złomowiska, tam jest największy wybór :idea:
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group