ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
SYRENA EV
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011   

Aby była elektryczna, bo auta spalinowe już są przeżytkiem.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
jakosek 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Witam
Tematem samochodów EV interesuję się już od jakiegoś czasu, a samochodami zabytkowymi od kiedy pamiętam. Nie tak dawno właśnie zrodził się w mojej głowie pomysł żeby połączyć te pasje - tutaj syrena EV była by świetnym rozwiązaniem, no i jak widzę temat nie tylko mnie nurtuje - tak trafiłem na forum (które już czytywałem wcześniej).

Do rzeczy - mam ochotę zbudować syrenę EV - mam dobry materiał do takiej przeróbki tylko trochę mnie koszta odstraszają (nie tak remontu zabytku co przeróbki...). Powstał pomysł zbudowania Syreny Cabrio EV, ponieważ mam w rodzinie syrenę po wypadku - dachowaniu. Remont i doprowadzenie jej do oryginału trochę mija się z celem, przez co może uniknę linczu ze strony miłośników zabytków.

Szybkie za i przeciw:
+ syrena ma odpowiednią wagę do takiej przeróbki
+ brak wspomagania hamulców i kierownicy zmniejsza koszty i pobory mocy
+ myślę że przełożenia będą odpowiednie dla przeróbki na silnik elektryczny, bo silnik syreny nie był bardzo wysokoobrotowy (wg moich obliczeń na 4 biegu przy 4000 obr/min prędkość będzie koło 100km/h więc wystarczająca)
+ opony optymalne które można dziś kupić maja rozmiar 155R15

- typowe bolączki syren: łożyska, przeguby, ale to łatwo wyeliminować
- rama kończy się na tylnej osi - brak możliwości załadowania akumulatorów do bagażnika

więcej mi w tej chwili do głowy nie przychodzi. Do przeróbki takiego samochodu myślę że rozwiązanie szeroko promowane przez p. Zbyszka będzie najlepsze - silnik DC, akumulatory zapewne litowe - ale to największy koszt w tej chwili.
Większość akumulatorów byłaby z przodu, a trochę może udało by się upchnąć w miejsce zbiornika za tylnymi siedzeniami (tam gdzie rama się kończy i jest mocowanie resora). Ładowarkę można kupić, sterownik jak tanio trafię to kupić, jak nie to coś zmontować samodzielnie. Jeżeli byłoby cabrio to jazda zimowa raczej odpada więc i ogrzewania nie planuję, ale jakby wymyślić sensowny składany dach to czemu nie :)

Co myślicie o takim planie?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Jakoś SYRENĄ woziłem worki cementu i inne w bagażniku i wszystko było OK.
Wyrzucamy koło zapasowe i mamy też miejsce na akumulatory.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group