ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Jaki silnik?
Autor Wiadomość
Meff
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   Jaki silnik?

Witam.

Przeglądając sobie forum elektroda.pl natknąłem się na pewne wzmianki o e-mobilach. Zacząłem szukać więcej o elektrycznych skuterkach, rowerkach itp. No i oczywiście mam chęć zbudować takie cacuszko. :]
W związku z tym pojawiają się moje pytania:
- Jaki silnik mogę zastosować?
- Czy mogę zastosować jakiś silnik na 220v?
Z góry dzięki za opdowiedź.

Pozdrawiam,
Meff
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

to juz jest omowione 10 x na tym forum, mozesz i na 400V zastosowac ale musisz miec takie napiecie w rowerze
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

no i jeszcze bezpieczeństwo bo to nie są bezpieczne napiecia!!!! A tak na marginesie bo mi już się znudziło robić za ofiarę przy przedłużaczu gdzie uziemienie to + stoje sobie we wakacje na kombajnie przy naprawie lampka świeci dotykam bolec poprzez klucz i aż chciało mi sie ten przedłużacz wywalić ale nie miałem innego pod ręką i został z zaizolowanym bolcem dobrze że nie dotknęło to kombajnu bo by nie bylo za dobrze :(
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Paź, 2006   

bezpieczenstwo jest, przecierz rower nie jest uziemiony wiec nie moze go kopnac, jedyna sytuacja gdy moze go kopnąc to musial by zlapac za plus i minus baterii 200 viltowej :) pamietajmy ze napiecie to RÓŻNICA POTENCJAŁÓW nie ma roznicy nie ma napiecia, gniazdko Cie kopie bo jest zrodlo napiecia w gniazku uziemione i jak wsadzisz tam palec to prad przeplywa przez Ciebie do ziemi po trodze lecąc po budynku, nalóz gumowiaki i stań na krzesle i wsadz palec do gniazdka i nic Cie nie kopnie, tak samo rower nie jest uziemiony dotkniecie tam baterii nic nie da bo nie ma zamknietego obrowu z ziemia. To podstawy elektryki.
 
 
grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Paź, 2006   

Linie wysokiego napięcia mają 110kV 220kV 400kV i ptaki sobie na te druty siadają i ich nie kopie?? Ponieważ dotykają tylko jednego potencjału. Przykładowo jak byś się złapał jednego przeodu nie dotykając ziemi to ci się nic nie stanie, ale jak byś się złapał jeszcze czegoś innego to papa.
W Rowerze musisz pomyśleć co się stanie jak będziesz jechał w deszczu czy cie wtedy nie świtnie ???
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

*wtręt nie na temat*
Co się stało Dawid z twoją stronką, zlikwidowałeś, przeniosłeś czy w przebudowie?
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

Dawid ma jakis problem z hostingiem
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

po deszczu to samo, to nie ma znaczenia, podstawa to to aby nie bylo przebicia na lini 220V

strona sie zepsula, server padl za jakis tydzien powinny byc juz nowe dyski i strona ruszy nazbieralo mi sie troche nosci przez ten czas :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group