ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Nowy rowerek:)
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

A to ja z litami 18650 miałem odwrotnie... Dopuki pakiet był 8s i pochodziły że tak powiem z jednego leżaka doputy chodziły w miarę równo... Oczywiście pakiet 20ah rozładowywałem zazwycaj max do połowy i średnio prądy nie więcej jak jeden c1 raczej 0,5 do 075c... Po miksie z tymi samym i paluszkami jednak używanymi okazało si ze te dodane śa słabe i się rozjezdzają... Żałuje bardzo ze przeszedłem
na 10s... Róznica w jezdzie sporabyła ale problemy z ogniwami... nie warte świeczki...

Z nowości mam nowy licznik i pospawaną rurę sterową:) Dobrze by było to dziadostwo wymienić na nowe... Moze się uda. Na razie jeżdzę ostrożnie na jedynce czyli nie przekraczam około 30 kmh i unikam wybojów:).
Dziś zrobiłem 30 kmh.... Dalej nie mam licznika energii:(. Może p-o weekendzie uda mi się wrescie założyć zmodyfikowane do wyższych napięć watmeter turnigy...
Pozdrawiam:)
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 23 Cze, 2012   

Jak różnice w pojemności są aż tak duże, to możesz dodać po jednym ogniwie w słabszych sekcjach.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 23 Cze, 2012   

nanab napisał/a:
Jak różnice w pojemności są aż tak duże, to możesz dodać po jednym ogniwie w słabszych sekcjach.


Albo wyjąć wszystkie słabsze włożyć tam mocniejsze a ze słabszcyh złożyć pakiet i tez to będzie działać...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 23 Cze, 2012   

To już nie aktualne(dygresja tylko taka zrobiłem) tamta bateria (li-ion)czeka (jeśli doczeka) jako replacement do roweru żony... Puki co chyba trochę poczeka bo o ile widelec to najsłabszy element zestawu i obecnie pracuję nad jego modyfikacją (będzie wygląd jak dotąd ale sztywny będzie - za to nie będzie latał) to bateria nie jest najgorsza przynajmniej w trybie pas... Znów nie maiłem licznika (takie fatum licznikowe mam - psują mi się albo bateria siada albo zgubie albo ukradną:) ale jadać z żoną i małą Marysią w foteliku na wycieczkę zrobiliśmy więcej jak 50 a mniej jak 70 km (liczę na podstawie doświadczenia z poprzednich wycieczek akurat tą trasą) I coś tam energii jeszcze było... Próbowałem dojeżdzić ale szybko już podemną siadło... Z tym że wiadomo... Zona lekka zgrabna i powabna:) A ja duży gruby i jeszcze taszcze sakwy fotelik dziecko i pełne wyposażenie turystyczne...
Wtedy byłem na wycieczce na rowerze zwykłym dla kondychy... Ale przy takich przebiegach i prędkościach co teraz żona robi na elektrycznym to chyba będę musiał dołożyć sakwy i mocowanie fotelika do mojego elektryka bo zaczynam nie dawać rady...:)
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012   

Do pomiarów długości trasy polecam rewelacyjne narzędzie "Zmierz odległość" na stronie
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group