ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Ukończony elektryczny rower poziomy EVO-900 / LUXTECH
Autor Wiadomość
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

wwojciech napisał/a:
byś mógł latać


Dobrze powiedziane - latać bo taką prędkość rozwiajając rowerem to już się nie jedzie tylko nisko leci nad ziemią :)
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Jarek-LT 
stażysta
www.luxtech.com.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 137
Skąd: KOLBERG
Wysłany: Sob 16 Cze, 2012   

WWOJCIECH
Ja również podszedłem do tego tematu w ten sposób, jednak moje obliczenia są miej precyzyjne gdyż mi wychodzi prędkość koło 130km/h. Ale również przypomnę, że rowery nie są DOPUSZCZONE do ruchu na autostradach. :roll: :mrgreen:

Wracając do tematu, po zamontowaniu tego silniczka proszę o obliczenia prędkości przy obudowie

1. pełnej
2. częściowej
3. najbardziej prawdopodobne - częściowej + pełne koło tył.
Cel - przekroczyć 150km/h i nie zabić się.
W ten sposób może będzie to najszybszy rower elektryczny w Polsce........

Jarek-LT
LUXTECH
www.luxtech.com.pl :wink:
 
 
Mirek K.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Cze, 2012   

Jarek-LT napisał/a:
Cel - przekroczyć 150km/h i nie zabić się.
W ten sposób może będzie to najszybszy rower elektryczny w Polsce........

Przy mocy 4,8kW absolutnie założonej prędkości nie osiągniesz. Opór powietrza pow. 40km/h rośnie już logarytmicznie (czyli np. przy prędkości 50km/h opór powierza jest 4x mniejszy niż przy 100km/h czyli przy 150km/h opór powierza (jak czegoś nie pomieszałem) byłby ok. 16x większy niż przy 50km/h
Jeśli do jazdy z pędkością 50km/h potrzebujesz np. 600W mocy silnik to przy 150km/h porzebujesz już 10kW silnik. Przy 4,8kW prędkość max ok. 120km/h
 
 
Jarek-LT 
stażysta
www.luxtech.com.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 137
Skąd: KOLBERG
Wysłany: Sob 16 Cze, 2012   

Wspomnę tylko, że rower poziomy - całkowicie obudowany, waga chyba 33kg -oczywiście specjalna konstrukcja do bicia rekordu wynosi 130km/h - NAPĘDZANA WYŁĄCZNIE SIŁĄ MIĘŚNI.

Teraz przy twojej wypowiedzi dołóż do tego 5KW.
Wynik jest oczywisty - może i ze 200 km/h
-----------------------------
Ale zejdżmy na ziemię - to był wątek nadplanowy. :wink:
Kolarz traci 80% na pokonanie oporów powietrza - tu trzeba szukać zejścia z minimalizacją współczynnika - CX.

Jarek-LT :wink:
 
 
Mirek K.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Cze, 2012   

Jarek-LT napisał/a:
Wspomnę tylko, że rower poziomy - całkowicie obudowany, waga chyba 33kg -oczywiście specjalna konstrukcja do bicia rekordu wynosi 130km/h - NAPĘDZANA WYŁĄCZNIE SIŁĄ MIĘŚNI.

Rekord jazdy rowerem napędzanym wyłącznie siłą mieśni wynosi ok. 270km/h http://www.youtube.com/watch?v=nMrZUUVcI_g
Pojazdy rowerowe o super aeradynamicznej sylwetce mogą jeździć nonstop ze stałą prędkością przeszło 70km/h
Ja mówię o normalnym rowerze i porzebych mocach na taki rower ;) by jechac ok. 150km/h ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 16 Cze, 2012   

A ja jestem za jazdą mądrych ludzi rowerem z Vmax = najwyżej 25km/h, a nawet wolniej, bo można grzyby w lesie zauważyć, w mieście można na ładne dziewczyny popatrzeć (w przypadku chłopa) itp..
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 16 Cze, 2012   

opierając się na wyniku 130km/h dla kolarza zawodowego czyli około 800W. Rower w osłonie wychodzi z obliczeń, że ma współczynnik oporu powietrza taki jak dla samolotów:) Z silnikiem 4,8kw prędkość na prostej wynosiła by bagatela 287km/h !!!! Dla obudowy półotwartej, nie wiem do czego się odnieść(jaki cx), ale też musi być fajnie :D też byś bez problemu wyptrzedał na autostradzie :D ciekawe jak sprawa opon, o ile koła zrobisz sobie odpowiednio mocne to opona nie wiem do jakiej prędkości wytrzyma, kiedyś szukałem takich danych, ale nie znalazłem. Przy 80km/h moja opona wytrzymała :)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 16 Cze, 2012   

Ja kilka lat temu gdy byłem młodszy i nieco lżejszy z wiaduktu w swoim mieście na zwykłych oponach Dębica pogoniłem 60,2 km/h i wytrzymały... Aczkolwiek rozwinąć 100 km/h rowerem osobiście bym się bał... Jeździłem już 40 - 45 km/h po płaskim na zwykłym "góralu" i wiem że to już za wysoka prędkość dla roweru, przyczepność maleje w zastraszającym tempie, hamowanie wymaga ogromnej precyzji, zakręty również wymagają odpowiedniej techniki jazdy... Takie są moje odczucia.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Ostatnio szwalbe zrobił opony do rowerów elektrycznych energizer plus są certyfikowane do 50km/h mam takie 700X38C i dobrze się na nich jeździ.nośność opony jest do 100kg.
_________________
pozdr
Tomek
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Dobre szosówki powinny wytrzymać bez problemu po 100km/h. Takie prędkości osiągali na tour de pologne na pętli koło zakopanego. Są też specjalne opony do tandemów, tylko nie wiem czy też do szosowych, o dwukrotnie większej wytrzymałości co powinno się przełożyć na prędkość dla jednej osoby. Osobiście mam marzenie dociągnąć do 100km/h rowerem o własnych siłach, ale narazie nie mam tak dobrego roweru i tak dobrej góry, tandemem poziomym leciałem 72km/h :D kolarka i mtb po 80km/h :)
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

Mirek K. napisał/a:

Rekord jazdy rowerem napędzanym wyłącznie siłą mieśni wynosi ok. 270km/h

Ciekawe rekordy, tyte tylko że siłą własnych mięśni nie pokonywali oporów powietrza przy tych prędkościach ;)
To tylko czyste szaleństwo i głupota w biciu takich rekordów prędkości....
 
 
Jarek-LT 
stażysta
www.luxtech.com.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 137
Skąd: KOLBERG
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012   

WITAM

Szkoda wielka , że do pomieszczenia próbuje Pan wejść zamkniętymi drzwiami, a droga do szybkich wiadomości taka prosta............

http://www.luxtech.com.pl...e&id=4&Itemid=6

PS. Resztę wiadomości na PW. :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group