ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Wymiary aku Chilwee 12V 20ah
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   Wymiary aku Chilwee 12V 20ah

Cześć, jak w temacie. Potrzebuję zweryfikować wymiary takiego aku.
Tu sklep znalazłem iż jest to:
Długość 181mm

Szerokość 77mm

Wysokość 170mm

Całkowita wysokość 172mm

Nie mam takiego aku i mieć nie będę przynajmiej puki co, a sprawa tyczy się zrobienia odpowiedniej obudowy na takie aku. Stąd prośba o potwierdzenie przez kogoś kto je ma takich wymiarów.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawaim:)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Mam te akumulatory, ale wsadzone w poklejonym pakiecie do roweru. Chyba wymiary się zgadzają, bo jak sklejałem, a miałem jeszcze innej firmy, to wszystkie wyszły jednakowo.
Może to potwierdzi ktoś, kto ma lepszy dostęp do chilwee.
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Tak jest, niedawno wkładałem do obudowy pojazdu. Wysokość możesz uwzględnić nieco większą bo mocowanie przewodów jest od góry z wkręcanymi śrubami prawie na równi z górnym deklem. W odróżnieniu od innych akumulatorów w tym typoszeregu rozmiarów wykorzystali dodatkową przestrzeń u góry chyba na upakowanie większej powierzchni płyt ołowianych.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Dzięki za wypowiedzi:)

Mam w domu takie dwa żele ANS energy... :) :). pisze ze 12V 22ah. Jeżdziły w pierwszym ebiku a teraz pracują w różnych miejscach. Mimo oznaczenia wydaje się że odpowiadają gabarytom tym chilwe poza wysokością. Z blaszkami na sruby zasiłki podchodzą pod 18 cm....
Problem jest o tyle ze konstrukcja bika będzie jak tego mojego z lipo4 ktory robiłem rok temu tyle ze tu również z opcją na 6x 12v 20ah zeli a więc dwa żele obok siebie (docelowo fajnie by było wcisnąć 6 takich żelków co by dało 60V20ah nominalu). TO daje w sumie szerokość między nogami kierownika jakieś 77x2 w świetle plus 4 mm blachy alu no i stąd walka o każdy mm. Ponadto akurat kawałek gięcia tej puchy muszę podzlecić... raz że taniej mi to wyjdzie a dwa sam nie uzyskam takich dobrych promieni gięcia jak w założonym projekciku...
KUrde te 77x2 +4 to w sumie 16cm... ( umnie pod lifepo było 9 mierzac na zewnątrz...)po zmierzeniu przy w miarę normaln ym rozstawie korb z odgięciem (off setem - tak to się chyba nazywa?) jak dla krob w goralu (jest to chyba standard) mam nieco ponad 15cm w swietle... wychodzi na to że aby pedałowąc swobodnie trzeba będzie zakładać szersze osie suportów...:( Będzie się dało jeżdzić z czymś takim między nogami...?

Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi...:) Trochę mnie ten proj kosztuje w dodatku dla kogoś pewnie też będzie, a nie do końca mogę tym razem wziąść i obspawać aku i byłoby git;). Tak że jeszcze raz dzięki:)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Nie wiem, co tam masz między nogami, ale zawsze się da jeździć ;) Kwestia przyzwyczajenia :D
6x12 to 72, a nie 60 ;)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

No pewnie tak:) fakt do wszystkiego można sie przyzwyczaić...
Zgadza się 6x12 to 72V nie wiem jak to przemnożyłem:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group