ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontroler z EV-bike uszkodzony
Autor Wiadomość
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

A o co dokładnie pytasz , a własciwie o który projekt :)
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

bardzo fajny projekt komputerka. widzę że w bardzo wielu projektach napięcie maksymalne wynosi około 70v. czy to jest wina zastosowanego procesora?
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Zasilanie procka jest stałe od 2.7V do 5.5V ... tranzystor stabilizatora wytrzyma i 200V .... trzeba tylko zmienic dzielnik wejsciowy żeby nie przekroczyć Vref przetwornika A/C .Dlatego też w menu jest poprawka do kalibracji krzywej A/C :) .
Pozdrawiam
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Mówisz że na 120V by to chodziło? Bocznik czyli rozumiem że gdzieś na kablu plus albo minus muszę się wpiąć z bocznikiem i osobnym kablem który idzie do komputerka? Czy dałoby sięzrobić wersję prostszą ( i mniejszą) która pokazywałaby tylko ah ewentualnie napięcie?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Gru, 2013   

Może mierzyć i nawet 2KV bo to tylko sposób dobrania dzielnika wejsciowego.Aktualne wymiary to 80x50x25 mm i mniej się juz nie da .Projekt nie bedzie komercyjny i jak powycinam bzdury z kodu to go zamieszcze na forum .... wtedy kazdy bedzie mógł sobie dobrac hardware (np. płytki Ardunio których jest całe mnóstwo lub HK-010 ) i dopasować do swoich potrzeb.Z tego co czytam to Tas rozwija pikacza ale ma własnie problemy z hardware. Z drugiej strony 20 USD + 10 przesyłka i mamy gotowy produkt w cenie ok 90 PLN i to przemawia na korzyśc HK-010 ... może jak Tas "odtajni" wsad to bedzie można sobie wybrać co komu bardziej pasuje.
Pozdrawiam i zycze wszytkim sukcesów w nadchodzacym 2014 roku .
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Gru, 2013   

Chodzi mi o ten bardziej zaawansowany komputerek. Co tam takiego jest i w ogóle, że nie starcza Ci GPIO?
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Gru, 2013   

Ano trochę jest płytka Hy-mini ma juz sporo zajetych wyprowadzen ( wyswietlacz TFT, 2 porty USB , JTAG,Karta SD itp) jak policzysz co jest potrzebne do silinika ( 3 wej na hale , 6 wyjsci na fazy , 1 pomiar prądu , 1 pomiar napięcia wej , 1 manetka gazu , 1 hamulec : to jest minimum ) to mi zabraklo pinów które moge zgodnie z dokumentacja przemapowac .... a mial byc jeszcze modu BT do baterii, Pas itp . Plytki HY-mini mi szkoda robebeszać bo pracuje aktualnie jako sterownik wzmacniacza Lampowego. Pytałem Tas-a o miejsce pozyskania płytek sterownika na PCB BeLeee_STXX_X bo w łatwy sposób można by zmusic Hy-mini do robienia za sterownik-wyswietlacz ale Tas się nie odezwał. Przy obecnych kosztach gotowych sterowników uznalem ze dalsze prace są niecelowe ze wzgledów kosztowych , tym bardziej że moim założeniem było dorobienie serca do spalonego sterownika. Sie poprostu zgalopowalem programistycznie :) .Lista gotowych podprogramow na stm32F103VC to :adc.h, bldc.h( 6step pwm ) dac.h gpio.h hall_sensor.h pwm.h uart.h gldc_gui.h ... na podstawie dokumentacji STM w tym opublikowanej biblioteki STM do sinusa dla BLDC .
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 31 Gru, 2013   

AAa wybacz za brak odpowiedzi, całkiem mi to wypadło, a wiadomość mi się usunęła bo mam notorycznie zapchaną skrzynkę :(

Płytek nie da się kupić, rozmawiałem z producentem, ale nie sprzedaje luzem, jeśli ilości nie idą w tysiącach pcs. Soft ma do nich ale też nie chce dać, tak samo jak programu konfiguracyjnego w języku innym niż chiński.

Więc to raczej opcja dla osób, które mają już gotowy sterownik oparty na tych PCB.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group