ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłaty celne przy zamówieniu z HK - pomoże ktoś rozszyfrować
Autor Wiadomość
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

@tomasz_kombi Dokładnie tak jak napisałeś, czyli wyślę im ten dokument i przetłumaczę.
@Nostusek od niedawna działam na nowym laptopie z Linuxem i jeszcze nie ogarniam takich spraw :/
Zastanawia mnie jedna rzecz.
W jednej wiadomości z Hobby jest tak:
"...Comments:
Payment: PayPal $0.00
Shipment: Air Parcel (POLAND) 4000g - 4499g $55.49
Discount:
Taxes: $0.00
Total: $325.30"
Dlaczego payment paypal jest zero, a nie wartość zakupu?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

Nie wiem czemu gdzieś tam wyświetla zero ale czy klikałeś tutaj ??
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

Nie. To jest napisane w tych mail'ach co dostałem w momencie zakupu. Dostałem trzy mail'e z Hobby i jeden z Paypal.
Customs inv. jest taki:


"Customer Invoice Details 1hobby.com
Replacement/Repair Centre.
14/F, Kerry Warehouse (Shatin)
36-42 Shan Mei Street
Fotan, Hong Kong
Ph: +852 3586 0327
Fax: +852 3586 0704
Invoice Date: 4/7/2014 3:32:16 PM
Please keep this for warranty and tax purposes
Consignee type: Residence
SU
AK
Dluga 16
B
POLAND
Ph:0
Order: 2009000132
Code : 1H126001848
Order ID: 2009000132
Code Qty Description Unit price Total
015000046 4 JST-XH Parallel Balance Lead 4S 250mm (6xJST-XH) $1.55ea $6.20
9052000051 2 Turnigy MEGA 1000W 8S 40A Lithium Polymer Balance Charger $112.70ea $225.40
HK-010 1 HobbyKing HK-010 Wattmeter & Voltage Analyzer $19.99ea $19.99
R12A1062-06 1 Turnigy Pure-Silicone Wire 12AWG (1mtr) RED $2.20ea $2.20
Voltage-Alarm 3 Hobbyking 2-8S Cell Checker with Low Voltage Alarm $3.80ea $11.40
101b-103a-4s 2 Female JST-XH <-> Male Polyquest 4S 10cm (5pcs/bag) $2.31ea $4.62


HS Code: 95030099
MADE IN CHINA
HOBBY PARTS
INVOICE TOTAL: $269.81USD
SHIPPING: $55.49USD
Thank you for your business.
If you have any queries or issues please direct them to; cs@1hobby.com



This Agreement contains the terms and conditions that apply to your purchase from the unitedhobbies entity named on the invoice ("1hobby") that will be provided to you ("Customer") on orders for 1hobby's products and/or services and support.
Warranties: 1hobby will be obligated to honor any such warranties, only upon 1hobby's receipt of payment in full for the item to be warranted. 1hobby disclaims all other warranties, express or implied, including without limitation implied warranties of "merchantability and fitness for a particular purpose". 1hobby's obligation under this warranty is limited to the repair or replacement, at 1hobby's option, of defective parts or goods. This warranty period lasts for the time indicated on Customer's invoice and it begins on the date of the invoice. 1hobby reserves the right to modify its warranty at any time, in its sole discretion.
Return Policy: Customer may be returned by 1hobby's RMA Policy in effect on the date of the invoice.
Replacement Policy: 1hobby may, in its sole discretion, replace products or portions of a product. Any replacement will be made in accordance with 1hobby replacement policies in effect on the date of the replacement.
Changes and Cancellations: Orders accepted by 1hobby are not subject to change or cancellation by Customer except with 1hobby's written consent and upon payment of an appropriate charge to cover the cost or loss incurred by 1hobby which, unless otherwise agreed to in writing, shall not be less than 30% of the price of the goods subject to the change or cancellation.
Limitation of Liability: 1hobby is not liable for any loss, cost, expense, inconvenience or damage, including direct, indirect, special, incidental, exemplary, punitive or consequential damages, that may result from the use or inability to use the product. This limitation of liability applies both to products and services and support customer purchases under this agreement. Under no circumstances shall 1hobby be liable for any loss, cost expense, inconvenience or damage exceeding the purchase price of the product."
Dane personalne zmieniłem.
Czy to z moim tłumaczeniem wystarczy dla UC?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

No właśnie.
Ten dokument można pobrać bez problemu w PDF (jeśli nie masz odpowiedniego programu to zainstaluj coś z tego co podali koledzy lub np. PDFcreator).
Taki program działa jak "wirtualna" drukarka i tworzy dokumenty PDF we wskazanej lokalizacji (np. na pulpicie).

Na pytanie "czy to wystarczy" ...
To zależy od konkretnego UC a nawet konkretnego pracownika.
Generalnie powinno być OK ponieważ masz kilka informacji w tym dokumencie:
- kto i komu sprzedaje
- wyspecyfikowane co jest w przesyłce
- wartość (ceny jednostkowe, koszty transportu)
Tłumaczenie możesz przesłać jako osobny plik (PDF lub DOC, względnie skan jeśli masz skaner).
Wystarczy, że przetłumaczysz same pozycje na fakturze (bez warunków gwarancji które masz na dole).
Ja pod tłumaczeniem zawsze piszę kto tłumaczył (wraz z podaniem nr dowodu osobistego i/lub pesel) i jeszcze wklejam "odręczny" podpis.
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

Wielkie dzięki Tomaszu. Diabeł nie taki straszny jak ...
Najbardziej się wystraszyłem jak dostałem telefon z domu, że tak i tak, tylko nikt nie znał angielskiego, a ja myślałem, że będę miał te same przeboje co Kuba.
Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.
PS. Jak skorzystać z opcji "pomógł" na forum?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

Szymek napisał/a:
PS. Jak skorzystać z opcji "pomógł" na forum?
Można tylko w założonym przez siebie temacie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group