ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki amortyzator do fulla?
Autor Wiadomość
scale 
młodzik
born to vertride


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 79
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Pią 16 Sty, 2015   

Na emtb.pl/forumo użytkownik frodo dorabia tulejki

http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=16275
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Pią 16 Sty, 2015   

Proshox robią drogo ale na prawdę solidnie. Tokarz musi mieć dobry materiał. Polecam ślizgi polimerowe tak dodatkowo. ;)
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Mam pewnego zonka z moim epiconem. Mianowicie przy tych -8 stopniach co były po godzinie amor jest bardzo bardzo twardy, jego powrót jest dramtyczny - prawie sekunda od pełnego ugięcia!!! Wina oleju czy to specyfika amorków powietrznych?

Swoją drogą już przy tych dwóch stopniach powyżej zera co teraz po 5-6 godzinach amorek zaczyna źle pracować
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Olej olej oooolej. :D Niestety w zimę już tak jest, można wymienić oczywiście olej ale jak zrobi się cieplej to będzie mięciutko. :neutral: PS: A serwis kiedy był?
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Ten amor ma pół roku, z miesiąc temu rozbierany w celu przywrócenia skoku 140 mm(testowałem jak się jeździ na 100mm i mi się nie podobało). Też zrobiłem operację nie wiadomo po co wlania ponownie oleju oryginalnego - on jest chyba 15w. Mam też 7.5w - to starczy na mróz?

Z duro w zeszła zimę nie miałem takich jazd - przy -20 stopniach pracował przyzwoicie z olejem 10w mimo, że każdy wie że duro to zamulacz
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

W tym masz pewnie tłumik w formie kartridża, nie dziw się że zamula. Jeśli to co pisze jest prawdą to olej mało da bo to wszystko przez tłumienie. W nim olej robi się jak smalec. :D
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Nie no epicon z 7.5 w to na pewno najlepszy amor w tej cenie i działa bardzo dobrze. Dobrze tłumi i wraca szybko, ale w temperaturze wiosenno-letniej. Przy stock'owym oleju jest taki sobie

Pytanie teraz czy 7.5w starczy na mrozy czy sępić od znajomego mechanika olej 5w
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Śro 21 Sty, 2015   

Sietaz...ale czy tam jest kartridż? Jeśli tak to wymiana nic nie da. Jeśli nie to 5W albo 2.5W i jedziesz. :D Tylko olej do amortyzatorów a nie silników... :cool: PS: Że szybko wraca to wcale nie znaczy że dobrze, masz na pewno pokrętło od tłumienia powrotu. Przy za szybkim powrocie masz chwilowe zmniejszenie przyczepności przy za wolnym nie wybiera szybkich dziur a po wzniesieniu dobija blablaaa cienie to pewnie nie interesuje :D Sprawdź rocznik, zobacz czy jest kartridż, nie ma, wymień olej, jest, sprawdź co się dzieje w środku, mniej lepki olej w komorze pozytywnej może coś dać. Powodzenia. ;)
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Freerider napisał/a:
Proshox robią drogo ale na prawdę solidnie. Tokarz musi mieć dobry materiał. Polecam ślizgi polimerowe tak dodatkowo. ;)


No i zamówiłem u nich i dzisiaj doszedł komplecik z tulejkami polimerowymi . Dolna tulejka (ta która się ślizga w polimerze) weszła w miarę a górna weszła z takim wciskiem że ledwo dałem radę . Tak z 1/4 dałem radę wcisnąć rękami ale tylko dlatego że tulejka mocno "sfazowana" . Dalej już tylko imadłem .Teraz dorabiam u tokarza śruby fi 8mm na idealny wymiar tulejek montażowych żeby nic nie tłukło . Nie wiem czy ta ciasna tulejka będzie pracować w teflonie czy przypadkiem nie na ramie i śrubie . Coś ta jakość tej firmy chyba przesadzona . :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group