ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze "elyty"
Autor Wiadomość
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

tas, jeśli chcesz zmian, to nie możesz zamiatać tematu pod dywan.
To oczywiste, że w jeden dzień nie zmieni się świata, ale nawet posiadanie świadomości o prawdziwych ograniczeniach (nie, nie, stary tablet to nie jest ograniczenie) to już krok naprzód. Zmiany, jeśli mają być trwałe, zwykle odbywają się małymi krokami.
Istnieją kraje, gdzie rewolucja nie była potrzebna i żyje się lepiej. Nie kłamię.

JerzyZ, właśnie, dlaczego za nieruchomość muszę płacić podatek? Wydzierżawiłem to od kogoś czy zakupiłem? Jeśli zakupiłem, to jakim prawem coroczny podatek?

Co do lasów i rzek - pamiętacie Quantum of Solace? O co tam chodziło?
A pamięta ktoś (mam nadzieję, że słyszeliście...), że państwowe wodociągi (teraz nie jestem do końca pewien i nie chcę podać fałszywych danych, albo chyba o ten kraj chodziło) indyjskie sprzedano? Wiecie jaki był wzrost cen wody? Trzykrotny! Wszystko przed nami!

Na szczęście umowę rozwiązano, bo były liczne protesty. Wniosek: nie protestujesz, to znaczy, że się zgadzasz.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Ktoś wcześniej napisał o wspieraniu polskiej gospodarki. Wspieraniu czyli pompowaniu w nią pieniędzy. Po co dokładać do interesu bez zysku? Do listy życzeń proponuje zlikwidowanie zasiłku dla bezrobotnych i dofinansowania dla rolników, jak się słabo kula to trzeba iść gdzie indziej.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

MARCIN napisał/a:
....
Co do filmiku - już mmoto kiedyś podał zestawienie cen w Polsce i w Niemczech - u nas prawie wszystko było droższe, a wynagrodzenie niższe. I właśnie o to mi chodzi - obciążenie podatkowe w Polsce jest ogromne, z zarobki niskie.

Marcin, przepraszam Cie ale naiwne porównywanie stanu finansow Niemiec czy WB jest b. naiwne zwane populizmem. Te kraje maja ugruntowany system i wielosektorowe dochody z setek stron.
A Ty chcesz uzdrowienias poprzez rady prowadzace szybko do zalamania opieki spolecznej, sluzby zrowia i systemu emerytalnego. Tak, bo skladka na Zus to w istocie podatek solidarnosciowy czyli miedzypokoleniowy z czescia indywidualna.
Szukanie oszczędności, zwiekszania kosztow, wydatkow Państwa zamiast szukania PRSYCHODOW to prosta droga do bankructwa calego NARODU...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Mechano napisał/a:
Ktoś wcześniej napisał o wspieraniu polskiej gospodarki. Wspieraniu czyli pompowaniu w nią pieniędzy. Po co dokładać do interesu bez zysku? Do listy życzeń proponuje zlikwidowanie zasiłku dla bezrobotnych i dofinansowania dla rolników, jak się słabo kula to trzeba iść gdzie indziej.

Jeśli masz zakład pracy i zainwestujesz w niego, to po pewnym czasie jest szansa, że zaczniesz zarabiać. Wszędzie tak jest, a najprostszy przykład to rolnictwo - najpierw musisz zasiać (zainwestować), a później zbierzesz plon (zysk). Oczywiście może przyjść susza lub powódź, wtedy wszystko tracisz. Ale czy nawet po tak dużej stracie nie zasiejesz ponownie? Coś trzeba jeść, więc zasiejesz.
Tak samo jest z państwowymi firmami - raz jest zysk, raz strata, ale dopóki istnieją, to i tak reprezentują sobą jakiś majątek. Gdy są sprzedane, to już nigdy nie przyniosą zysku.

Zgadzam się, zasiłek dla bezrobotnych zlikwidować i świadczenia z MOPS-u dla pijaków również. Ale jednak prosiłbym zaczynać od góry, bo tam są największe koszty.

WojtekErnest napisał/a:
MARCIN napisał/a:
....
Co do filmiku - już mmoto kiedyś podał zestawienie cen w Polsce i w Niemczech - u nas prawie wszystko było droższe, a wynagrodzenie niższe. I właśnie o to mi chodzi - obciążenie podatkowe w Polsce jest ogromne, z zarobki niskie.

Marcin, przepraszam Cie ale naiwne porównywanie stanu finansow Niemiec czy WB jest b. naiwne zwane populizmem. Te kraje maja ugruntowany system i wielosektorowe dochody z setek stron.
A Ty chcesz uzdrowienias poprzez rady prowadzace szybko do zalamania opieki spolecznej, sluzby zrowia i systemu emerytalnego. Tak, bo skladka na Zus to w istocie podatek solidarnosciowy czyli miedzypokoleniowy z czescia indywidualna.
Szukanie oszczędności, zwiekszania kosztow, wydatkow Państwa zamiast szukania PRSYCHODOW to prosta droga do bankructwa calego NARODU...


Opieka społeczna od dawna jest załamana. Kolejka do okulisty na dwa miesiące. W tym czasie mogę stracić wzrok, ale nikogo to nie obchodzi. To, że płaciłem składki w terminie też nikogo nie obchodzi - pytam więc: po co im płacić? Ja chcę mieć wybór.
Proszę, oto artykuł o ZUS-ie: http://zus.pox.pl/zus/eme...zorczej-zus.htm . Skoro tam nic nie ma, to po co się pompuje w ten chory twór pieniądze??
Kto chce zwiększenia kosztów? Bo nie ja. Ciągle zmieniająca się władza zwiększa wydatki na swoje "potrzeby" i na coraz większą bandę urzędasów. Jak przychodzę do urzędu i czegoś nie wiem, to słyszę, że nie udzielają porad! No do licha, kto komu płaci?! Chcę właśnie rozwoju polskiego przemysłu! Co się stało ze stoczniami, hutami? Nie mówcie, że były nierentowne, bo wszystko, co ktoś chce kupić za marne grosze nagle staje się nierentowne.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

huty, kopalnie, stocznie to ofiary kapitalizmu. Z tym, że kapitalizm jest dobry, ale jeśli sam dojrzewa powoli i w swoim rytmie. Nasz kraj niestety dostał w ryj z kapitalizmu i to co innym krajom zajęło 80 lat, my zrobiliśmy w 20 (w połączeniu z rozkradaniem po latach komuny i nie posiadania niczego)
To już są nienaprawialne szkody :(
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Powiedziałbym, że stocznie padły ofiarą kochanej Unii - Angela kazała zlikwidować, to zlikwidowano. Angela i Władimir kazali utrudnić przybycie do polskiego portu największym statkom, to zakopano rurę w wodzie.
Nie wydaje się Wam dziwne, że nie "nasza" władza się nie sprzeciwia? Bo dla mnie jest to dziwne. I dziwne jest też to, że Polsce się nie opłaca - kupuje "zagranica" i już się opłaca. Niepojęte.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Marcinie bardzo upraszczasz rzeczywistość. W istocie tzw kraje zachodnie bronią się przed dominacją np hinskiego towaru juz niemal 25 lat. U nich padały tez całe gałęzie przemysłu, słynne zakłady elektroniczne czy przemysłu lekkiego oraz cięzkiego. My jestesmy odpryskiem tej fazy kapitalizmu która nie pozwala utrzymac się słabym, z nieokreslonymi, nienowoczesnymi produktami a jeszcze nie mamy swoich silnych specjalnosci. TO JEST PRAWDZIWY problem a nie utrzymywanie na sile największych nawet fabryk, które nie bronią się rynkowo. Wykorzystać mądrze strumien pieniędzy z UNI na nowe przyszlościowe produkty albo raczej usługi, bo hinczyków w masówce swiat już nie przegoni. Wykorzystac nasze nizsze zarobki by się u nas opłaciło inwestowac, mądrze współpracować z Wschodem by byli naszymi podwykonawcami.
I to jest sztuka a nie populizm na krótką metę a w tym 400 nowych posłów, NIEUDACZNIKOW którzy mieliby nami rządzić za 2500 mies, bo dla takich to byłaby atrakcja. Smiechu warte......
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

WojtekErnest napisał/a:
Marcinie bardzo upraszczasz rzeczywistość. W istocie tzw kraje zachodnie bronią się przed dominacją np hinskiego towaru juz niemal 25 lat. U nich padały tez całe gałęzie przemysłu, słynne zakłady elektroniczne czy przemysłu lekkiego oraz cięzkiego. My jestesmy odpryskiem tej fazy kapitalizmu która nie pozwala utrzymac się słabym, z nieokreslonymi, nienowoczesnymi produktami a jeszcze nie mamy swoich silnych specjalnosci. TO JEST PRAWDZIWY problem a nie utrzymywanie na sile największych nawet fabryk, które nie bronią się rynkowo. Wykorzystać mądrze strumien pieniędzy z UNI na nowe przyszlościowe produkty albo raczej usługi, bo hinczyków w masówce swiat już nie przegoni. Wykorzystac nasze nizsze zarobki by się u nas opłaciło inwestowac, mądrze współpracować z Wschodem by byli naszymi podwykonawcami.
I to jest sztuka a nie populizm na krótką metę a w tym 400 nowych posłów, NIEUDACZNIKOW którzy mieliby nami rządzić za 2500 mies, bo dla takich to byłaby atrakcja. Smiechu warte......

Panie Wojtku, nie na siłę. Nie uwierzę w to, że zawsze nic nie potrafimy zrobić, tylko umiemy sprzedać - najmniej pracy. Wszyscy potrafią, tylko MY nie potrafimy. Niech przedsiębiorstwa przynoszące straty zostaną zrestrukturyzowane, a zarząd niech poniesie odpowiednie konsekwencje. Powtarzam, zrestrukturyzowane, nie sprzedane. Co się dzieje na polskiej kolei? To można dotować, co? No ale już niedługo - będą teraz dotować na maksa, aby sprzedać niebawem. Aby nowy właściciel dostał sprawnie działającą firmę.

Proszę mi powiedzieć dlaczego nie mamy gałęzi przemysłu przynoszących zyski? Czy nie dlatego, że nie mamy przemysłu ciężkiego? Przynajmniej jedna stocznia przynosiła duże zyski, ale też ją zlikwidowano. Nie mamy już czego sprzedawać - firmy sprzedane, nowych nie ma, więc nic nie produkują. Zostają tylko niektóre elektrownie i wodociągi.
Słyszał ktoś o wrogim przejęciu Zakładów ELWRO? W latach 80. XX w. produkowaliśmy komputery, a teraz co produkujemy? Pastę do butów? A może o tarnowskich Azotach ktoś słyszał?

400 nowych posłów nieudaczników? Mnie nie jest potrzebny do życia ani jeden. Że niby ci nowi będą jakoś "gorsi" od obecnych? A kim są teraz? Przecież to są właśnie nieudacznicy! Czy za 1000 zł czy za 15000 zł, to są tacy sami nieudacznicy. Pokończyli durne kierunki, np. historię, socjologię... Zobaczcie co skończyła pani kandydat na prezydenta. A później historyk wypowiada się o katastrofie lotniczej. To jest śmiechu warte, Panie Wojtku!

Jakim cudem zachód broni się przed chińską produkcją? Przecież to zachód umocnił chińską gospodarkę. Dlaczego? Bo zachód chciał zarabiać więcej, więc rozpoczął produkcję właśnie w Chinach. Chińczycy nie są głupi i nauczyli się powoli technologii. Skoro się nauczyli, to teraz produkują, a że nadal koszty u nich są niższe niż na zachodzie, to zalewają wszystkie rynki.
Gdyby kraje zachodnie nie były pazerne, to do dnia dzisiejszego nie produkowano by tam nic. Więc jak świat się broni przed chińszczyzną, skoro dają im zarobić? Coś to nielogiczne.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

To że jest źle każdy wie. Trzeba się zjednoczyć i działać. Zerknijcie na to:
https://1polska.pl/
http://youtu.be/D-Rq0hRldbE

(Btw. polecam zapoznanie się też innymi filmami na kanale).
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Co powstaje na terenach postoczniowych :
W Polsce funkcjonuje około 900 przedsiębiorstw zajmujących się budową luksusowych jachtów. Zatrudniają około 35 tys. pracowników. Aż 95 proc. firm swoje produkty przeznacza naeksport. Rocznie w naszym kraju produkuje się około 22 tys. różnej wielkości jachtów. W budowie łodzi motorowych o długości do 9 metrów, ustępujemy pola jedynie możliwościom wytwórczym stoczni ze Stanów Zjednoczonych.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Kiedyś mój kolega (prawie 30 lat temu), stwierdził, że po co mamy czytać "Pana Tadeusza", przecież będziemy elektronikami. Na to jeden z nauczycieli (nie polonista, a pan inżynier) powiedział "dobrze wychowany inżynier pewne rzeczy wiedzieć powinien".
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Joki 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   Re: Nasze "elyty"

JerzyZ napisał/a:
...Jak się postarać - wszystko da się uczynić...

I to jest clou. Jest nawet nasze przysłowie: "dla chcącego nic trudnego". Udowadniają to nawet Ci narzekacze.

Cytat:
... Przykre jest to, że bogaci muszą być jeszcze bogatsi - inaczej nie mogą! A natura tak ukształtowała ludzi, że nie wszyscy są pełni pomysłów, siły, ambicji i zdrowia - pozostali mają zginąć? Taka nowa ewolucja?

Nie ma w tym nic nowego. Natura tak ukształtowała ten świat, że są mądrzejsi i głupsi, biedniejsi i bogatsi. Nie ma innej drogi a mrzonki o: "wszystkim po równo" nie mogą się sprawdzić bo natura człowieka jest taka, że chce być lepszy, chce mieć więcej.
Na szczęście niektórzy potrafią przekuć to w działanie a inni w narzekanie.
Talenty też natura rozdziela nierówno.
Ot, taka zwyczajna ewolucja.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
http://daihatsu.com.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group