ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ROCKRIDER 8.1 B'TWIN
Autor Wiadomość
ChudyAllen 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   ROCKRIDER 8.1 B'TWIN

Witam wszystkich forumowiczów :)

Na wstępie powiem wam czytam forum od 2 miesięcy dzięki wam zainteresowałem się stworzeniem własnego ebajka :) Zamierzam zbudować maszynkę na codzienne dojazdy do pracy no i oczywiście weekendowe wypady :)

Teraz do rzeczy potrzebuje pomocy bardziej doświadczonych kolegów forumowiczów w tym temacie a dokładnie chodzi :

Posiadam silnik RH2806 10x6 + szprychy 159 mm o grubości 2,3 mm problem pojawia się w momencie doboru obręczy zwłaszcza że nie jestem przekonany do kupowania z zagranicznych sklepów prosił bym o pomoc w doradzeniu jakiś z polskich sklepów w miarę możliwości

Druga sprawa do tej pory posiadałem kasetę na 9 jaki mi wolno bieg polecacie pod ten silnik ?
posiadany rower :

20120902_181335_user_picture.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2315 raz(y) 1,74 MB

 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Do takich szprych potrzebujesz obręcz o wysokości 23-24mm. Zmierz suwmiarką jakie masz, może są odpowiednie. Jeśli nie są, to sprawdzone jakościowo i wymiarowo są np obręcze Mach1 MAD, Mach1 MAD DISC czy też Jumbo RMX 8523DB

Wybór wolnobiegu zamyka się właściwie w 2 opcjach.
Tańsza:
Sunrace 13T-34T 9r

lub

Droższa:
- DNP 11T-34T
- Sunrace 11T-34T

Ten drugi jest uznawany za lepszy bo ma 11T i możesz sobie pokręcić nogami nawet do 50km/h :P (oczywiście przy takiej prędkosci wspomaganie jest czysto teoretyczne)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
ChudyAllen 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Mam już prawie wszystkie części zastanawiam się jeszcze nad sterownikiem do 16s3p 66.7V, 15Ah
Czy ten jest wystarczający Infineon 33A, 36V 48V pod ten silnik i baterię ? czy lepiej kupić coś lepszego ?

http://nexun.pl/sklep/ste...a-36v-48v-.html
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Sterownik musi być na wyższe napięcie. W tej chwili w nexunie masz tylko to:
http://nexun.pl/sklep/ste...1500w-48v-.html
Albo możesz ściągnąć z ebaya sterownik na dane napięcie za mniej więcej połowę ceny.
 
 
ChudyAllen 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Powoli zbliżam się ku końcowi Jutro zabieram się za skrzynkę po namysłach zdecydowałem się na zrobienie w pierw skrzynki ze sklejki jutro się okaże jak to wyjdzie a w późniejszym czasie zrobię z żywicy (nie chce ni się czekać aż przyjdzie rozdzielacz) czekam jeszcze na folię carbon :)

jak już się dowiedziałem nie aktywuje bms-a do momentu aż nie podłącze ładowarki nie wiem tylko jak nazywa się to gniazdo czy to jest ? (montażowe XLR żeńskie)? tak to się nazywa czy jest to inne gniazdo ?
 
 
ChudyAllen 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015   

Rower już na półmetku zostało mi zamontować stacyjkę pikacz i ogarnąć tempomat :)
Mam do was dwa pytania :
najważniejsze gdzie na jakiej stronie można kupić XLR żeńskie z gwintem i nakrętką (na razie mam XLR ale dość psuje wygląd więc trzymam je w środku i za każdym razem jak chce ładować muszę otwierać wieko )

druga sprawa gdzie kupić stacyjkę

no i jeszcze jedno na razie jeżdżę jeszcze bez pika więc czy dobrze myślę ktoś napisał kiedyś na forum żeby aku miało długą żywotność powinno być rozładowywane do ok 30 % czy dobrze myślę jeśli mam po naładowaniu 67,6 to jeśli rozładuje do 48 ładować ?

Wrzucę wam parę fotek jak to wyszło :)









Powiem wam że wiozłem dziś na tej przyczepce najpierw 100 kg plus waga przyczepki i roweru później 50 kg plus przyczepka rower (ciekawostka waga roweru + przyczepki 70 kg + ja 75 kg) + waga towaru na przyczepce raz 50 kg raz 100 kg :grin: byłem mile zaskoczony jakie ma przyśpieszenie :grin: jechałem tak sobie 40 - 45 :grin: (to nie był maks)
Ostatnio zmieniony przez ChudyAllen Wto 17 Mar, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015   

Profesjonalny link do zdjęć :)

Weź popraw :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
ChudyAllen 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 18 Mar, 2015   

Poprawione :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group