ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Silnik elektryczno-magnetyczny Kohei Minato
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

To co powiesz na pompę kawitacyjną?
Jest pewnie jeszcze wiele rzeczy do odkrycia na świecie :)
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

Dodam jeszcze "zderzak Lagiewki" i mamy komplet.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

Przecież działa.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

Dziala, dziala. Post byl bez bezposredniego zwiazku z Twoim.
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

Działa? Jakoś nie doszukałem się :P

Wszystkie takie cudowne rozwiązania są fajne w teorii i na rysunkach,
ale póki co żaden konstruktor nie pochwalił się konkretnymi wynikami,
filmem, charakterystykami itp...
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

Moze wpisz w google? Czesto pomaga
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_kawitacyjna
http://darmowa-energia.ek.../cieplo/pk.html
http://www.hydrodynamics.com/
W tym ostatnim linku sa filmy...
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

Ja nie mówię o pompie kawitacyjnej bo to akurat jest udowodnione naukowo i sprawność
nie przekracza rozsądnych 100%.
Mówię o cudownych silnikach, turbinkach i innych cudach ze sprawnością powyżej 200% :P

Czytałem SETKI dyskusji na te tematy i zawsze taka wymiana zdań nagle zanika
bo koleś który miał toto zbudować i udowodnić że działa, nagle przestaje pisać :P
Pewnie ufonauci go porywają albo co...
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

Lisciasty napisał/a:
Ja nie mówię o pompie kawitacyjnej bo to akurat jest udowodnione naukowo i sprawność
nie przekracza rozsądnych 100%.
Mówię o cudownych silnikach, turbinkach i innych cudach ze sprawnością powyżej 200% :P

Zgadzam sie wiec w calej rozciaglosci.
Lisciasty napisał/a:

Czytałem SETKI dyskusji na te tematy i zawsze taka wymiana zdań nagle zanika
bo koleś który miał toto zbudować i udowodnić że działa, nagle przestaje pisać :P
Pewnie ufonauci go porywają albo co...

A widzisz, za malo jeszcze czytales. Jest jeden taki co pisze o tym co on nie zrobil, pomimo wielokrotnych porwan przez UFO. To Dr Pajak... :P
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

Nie próbujmy oszukać praw fizyki. Nigdy nie da się osiągnać stanu takiego, że uzyskujemy więcej, niż dokładamy - Nawet energetyka jądrowa, gdzie faktycznie energii dostarczamy mniej, niż pobieramy jest logicznie wytłumaczalna i jak uwzględni sie energię wiązań, to nagle okazuje się, że znowu mamy bilans na zero.

To może tak - Ogrzewanie pompą ciepła - rewelacja, mamy sprawność powiedzmy 300%, wszystko pięknie... Ale co z tego, jeśli "drugi koniec" jest zimny jak skurczybyk? I znowu wychodzi na to, że sprawnosć jest mnijesza, niż 100% jak uwzględnimy wszystkie zjawiska.

Swoją droga - gra ktoś w gry komputerowe? Tam czasem fizyka wirtualnej rzeczywistości pokazuje swoją niedoskonalość - najczęściej dla skrajnie dużych sił, ale potrafi i w innych momentach - czy też gdy zachce nam się bawić z ustawieniami fizyki.

Dla przykładu gra GTA: San Andreas - wystarczy ustawić, że dowolny pojazd ma opór powierza chociażby odrobinę ujemny... Czyli taka sprawność ruchu powiedzmy 100,1%. Gdy tylko rozpędzimy sie do znacznej prędkości siły od tego dodatkowego 0,1% zaczynają dramatycznie rosnąć, po chwili są większe, niż siła hamulców, a po dosłownie dodatkowej pól sekundzie przez miasto leci taran, który niczczy wszystko na swej drodze... Nim gra się nie zawiesi, bo wychodzi poza skalę.

To samo mogłoby się stać tutaj - mamy sprawność ponad 100% - bardzo łatwo doprowadzić do stanu krytycznej niestabilności, która zmiotłaby z powierzchni ziemi... a właściwie z przestrzeni całą ziemię. Potem układ słoneczny, potem wszechświat, bo prawa fizyki nie zawieszają się jak gry komputerowe. A wszystko dlatego, bo odkryliśmy nowe źródło energii, które ma ponad 100% sprawności.

Chyba nie muszę pisać, że taki wariant jest nierealny?
_________________
No i jest :)
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

Mibars napisał/a:
Nie próbujmy oszukać praw fizyki.

Powiem wiecej, nie da sie tych praw oszukac. Jesli jakies z nich "lamiemy" to okazuje sie ze odkrylismy wlasnie inne prawo. Np. takie skladanie predkosci, w swiecie Newtonowskim dziala ale przy predkosciach zblizonych do predkosci swiatla sie juz zalamuje.
Co nie wymyslimy bilans energetyczny bedzie zawsze wynosil zero. Energia z wiatraku jest "za darmo" co nie oznacza, ze z nikad. Krecac przekladnia z moca "jednej reki" na wyjsciu nie mozemy dostac "poltorej reki"(ciagle zakladam ze energia piramid w tym przypadku jest pomijalnie mala :P )

A poza protokolem. Zakladajac moc silnika na poziomie 1W i 20 naszych 150% przekladniach na wyjsciu da to ponad 3.3kW. Oj to nawet za duzo dla rowera ;)
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Śro 11 Lut, 2009   

Ja bynajmniej nie skreślam tematu "free energy", jestem całym sercem za tym,
żeby komuś coś w końcu z tego wyszło, bo byłoby to z pożytkiem dla ludzi.
I nie mówię o szarlatanerii, tylko właśnie o odkryciu jakiegoś czynnika o którym nie mamy
pojęcia a który pomoże napędzić jakiś silnik. Dlatego według mnie jest to dobre,
ale nie w sposób w jaki prezentuje to 95% "badaczy".

Dla mnie wzorem naukowca jest Zbyszek. Wiem że dłubie jakiś wymyślny silnik i jestem pewien,
że jeżeli coś Mu z tego wyjdzie, nie omieszka się pochwalić i przedstawić wyniki.
Robi swoje po cichu, nie tworzy kilometrowych wątków, nie wypisuje bzdur wyssanych z brudnego palucha.
Spędziłem setki godzin czytając różne strony i fora i teraz otwierając
jakiś temat, po samym tytule wiem jak się potoczy dyskusja, jakie argumenty będą miały
obie strony, po jakim czasie zaczną się obrzucać wyzwiskami i po jakim czasie
temat zdechnie bo autor nagle zamilknie :P To wszystko się powtarza na okrągło, jak kolejny
"geniusz" odkrywa amerykę i chce się koniecznie podzielić z publiką :P

Tak więc konkluzja : róbmy swoje, nie bójmy się brać nawet za kompletne z pozoru głupoty, ale piszmy o tym dopiero jak coś z tego wyjdzie ;P
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 11 Lut, 2009   

I słusznie.
Trzeba szukać, aż w końcu coś ztego wyjdzie, to co się szuka albo inne przy okazji korzystne rozwiązanie.
Ważne, żeby nie szukać PM, trzeba szukać darmowej energii, dla mnie ona jest free energy. Wiatrak daje darmową energię, także geotermia, też energia fal morskich.
Przy pomcy magnesów też pewnie można uzyskać darmową energię - szukam, kleję i rozmyślam jak mam czas.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group