ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gazelle Gold z Milicza
Autor Wiadomość
oleka 
początkujący


Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   Gazelle Gold z Milicza

Właśnie nabyłem takową. Pierwsze testy przy obciążeniu 5A pokazują pojemność faktyczną ok, 2.5Ah (Zamiast 11A).

Bms zachowuje się normalnie, ale jeszcze nie sprawdzałem w środku poszczególnych sekcji i ich napięć.

Pytanie - czy robić dalsze ładowania/rozładowania, czy oszczędzić czas na poszukanie 50 w miarę równych ogniw za 4..5 pln/szt i zamontowanie ich w miejsce tych starych ?

Czy w wersji gold można dołożyć po 1 ogniwie na sekcję, aby otrzymać coś w stylu Platinium ?
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

Możesz zmierzyć sekcję ale myślę że ta bateria jest już wyjechania. O ile to taka obudowa i koszyki http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3548 to wejdzie 56 ogniw. Sporo zabawy jest z rozbiórka.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
oleka 
początkujący


Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

Ponieważ chciałbym wymienić te zużyte ogniwa w Gazelle Gold, mam pytanie.
Czy da się powtórnie zgrzać (może przylutować ?!) te oderwane oryginalne blaszki nietypowego kształtu ?
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

No raczej nie masz szans, u mnie były tak mocno dogrzane że przy próbie oderwanie wylatywała od razu dziura w ogniwie na wylot i ogniwo lało. Blachy się krzywiły na amen, jednym słowem armagedon :) wycinałem ogniwa dremelem z tarczą aby ocalić koszyki. Co do ponownego łączenia można pobawić się blaszkami niklowymi powinno się to dać zgrzać na kilka składaków jest tam spora szczelina między ogniwem a górną krawędzią koszyka.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

Jeśli będą ogniwe warte 'ratowania' to ja bym po odcięciu blaszek lutował. To wg mnie znacznie łatwiejsza i pewniejsza metoda łączenia takich używanych ogniw.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
maly_13 
początkujący
maly_13


Wiek: 47
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

tylko że lutowanie ogniw nie jest wskazane, chyba że pozostaną blaszki i lutowanie do blaszek za wysoka temperatura do lutowania bezpośrednio ogniw. Ale zgrzewarka nie jest tak skomplikowana trafo od microfali i sterownik, dwie elektrody z drutu miedzianego, parę projektów jest na elektrodzie.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

maly_13, nie przesadzajmy, dla jednego pakietu nie ma dużego sensu budować zgrzewarki. Lutowanie z głową też da radę ;)

Celem potwierdzenia: http://ebike.nexun.pl/lii...wac-akumulator/ :)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

ja lutuje ogniwa starą ruską lutownicą kolbową wazy ze 2 kg i ręka szybko siada ale po nagrzaniu około 20min wystarczy przyłorzyć dosłownie na sekundę podac cynę i wszystko pięknie się lutuje, strona lutowana ogniwa rozgrzewa sie minimalnie do max 30C
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group