ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Motorower elektryczny
Autor Wiadomość
popik10
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012   Motorower elektryczny

Witam
Jestem obecnie na etapie kończenia konwersji roweru, ale już świta mi w głowie budowa motoroweru.
Zamysł jest taki:
Układ trójkołowy - przód na podwójnych wahaczach kierowany, tył napędowy.
Podobny do tego układu. przód.
Doczytałem, że można to zasilić czymś takim to jest max co można żeby zachować parametry motoroweru.
Sam układ kierującego bardziej pionowy - ma to być pojazd miejski do pracy.
Przebieg dzienny około 60 km. Zastanawiam się jeszcze 1 czy 2 miejsca.
Wygląd zewnętrzny chciał bym podobny do tego . Koła przednie 12 cali od skutera tyłu jeszcze nie przemyślałem. Przeniesienie napędu przez pasek zębaty.
Najmniej z tego wszystkiego radzę sobie z elektryką, niestety. Stąd ew zakup zestawu z silnikiem z linka powyżej.
Zaplecze warsztatowe to garaż, spawarka inwertorowa z argonem (tig) jakieś tam flexy, giętarka do profili 20 mm. Doświadczenie w laminatach jakieś tam tez mam więc obudowa całości w tym materiale.
Małe cnc do ew. elementów aluminiowych.
Warunek całej roboty to dopuszczenie do ruchu. Ma to być pojazd wielosezonowy na dojazdy do pracy.

Ma to ręce i nogi, czy lepiej odpuścić??
Pozdrawiam
 
 
popik10
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

Popatrzyłem sobie po allegro i wydaje mi się, że spokojnie można by zastosować układ wahaczy przednich z quada. W zasadzie cały układ ze zwrotnicami. Zastanawiam się tylko jak załatwić przy tym hamowanie bo w quadach mamy do czynienia z układem hydraulicznym.
Pozdrawiam
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

Ja myślę nad rowerem trójkołowym z napędem elektrycznym, a w zasadzie bardziej nad symulatorem rowera. Cóś takiego.



Jeśli padnie u Ciebie na pojazd jednoosobowy, to taka konstrukcja jest w sam raz. Lekki, rower... więc nie trzeba rejestrować i płacić ubezpieczeń, no i prosty do zrobienia. Do tego jeśli masz dostęp do laminatów i trochę pleksy, zrobić na przód osłonę i można ładnie śmigać.
W tylne koło wpakujesz silnik (to cały komplet do konwersji), mały aku i polatasz te 60 km.
 
 
popik10
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012   

Podoba mi się takie rozwiązanie, ale niestety nie jest dla mnie.
O ile mam gdzie zbudować taki pojazd, to nie mam gdzie go trzymać. Musi stać na ulicy.
Ponadto powinien pozwolić dowieźć dzieciaka do szkoły.
Pomyślałem o kołach motocyklowych na przód są relatywnie tanie i powszechne.
Zastanawiam się jakiego użyć profilu na ramę, bądź co bądź powinna unieść około 200 kg + swoją wagę i wagę budy.
Postaram się w weekend narysować moje wyobrażenie ramy.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group