ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gotowe zestawy do konwersji rowerów na przednie koło 250W
Autor Wiadomość
Alchemik 
początkujący


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   Gotowe zestawy do konwersji rowerów na przednie koło 250W

Tak jak w tytule czy warto kupić gotowy zestaw czy składać wszystko od podstaw?
Jakie są wady takich rozwiązań?
Zaletę widzę tylko jedną, że wszystko jest w komplecie i konwersja trwa kilka godzin. Oczywistą wadą jest cena.

Przykładowe zestawy:

1) Ecobike Elektryczny Zestaw Napędowy Przód 2499zł
Silnik 250W/36V, Bateria z zestawem do mocowania 9Ah, Ładowarka, Zestaw dźwigni hamulca z czujnikami
Panel sterowania, Manetka gazu do 25 km/h, Kontroler, Czujnik ruchu z tarczą magnesową, Puszka na kontroler

2) Maxev Zestaw na przednie koło 36V 250W - 8FUN (Bafang) z baterią 9Ah 2499zł [chyba to samo co powyżej]

3) Zestaw Velofast za 1390zł z allegro.
Cena to połowa tego co oferuje konkurencja
felga z silnikiem 250W, akumulator (bateria Li-Ion) razem z mocowaniem (bagażnik) oraz zestawem śrubek do zamocowania
napięcie 36V/16Ah,ładowarka do akumulatora wej.100-240V 50-60Hz, wyj. 42V-2.0A
Kontroler 17A, Manetka gazu, wyświetlacz LCD pokazujący prędkość,zużycie baterii, itp.
czujnik PAS z kołem magnesowym, klamki hamulca przedniego oraz tylniego, które wyłączą silnik podczas hamowania

Szczególnie ostatni zestaw odbiega ceną, co jest trochę podejrzane porównując parametry.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Alchemik napisał/a:
2) Maxev Zestaw na przednie koło 36V 250W - 8FUN (Bafang) z baterią 9Ah 2499zł [chyba to samo co powyżej]
Z tego co widzę to zestaw (bez baterii ale nie 8FUN) można tam kupić za 799zł i do tego bateria 36V/8Ah za 1229 zł (bidonowa) czyli razem 2029 zł (wysyłka gratis).
Oczywiście 8FUN (Bafang) to to nie jest ale przynajmniej trochę taniej.
Alchemik napisał/a:
3) Zestaw Velofast za 1390zł z allegro.
Ta pojemność baterii (16Ah) w tej cenie wydaje się nieco podejrzana.
 
 
Alchemik 
początkujący


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

No właśnie, a sporo osób już kupiło takie zestawy. Ciekawy jestem jak z nimi w praktyce?
Generalnie przy takiej cenie zestawu składanie z podzespołów jest 2 razy droższe. Więc coś jest nie tak.

Pytanie jest nadal baz odpowiedzi: składać samodzielnie czy kupować gotowy zestaw?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Jak złożysz samodzielnie to może potrwać to dłużej, więcej będziesz musieć poczytać, wiecej rzeczy zrozumieć i lepiej poznać co się spodziewasz, co chcesz osiągnąć ale..
- bardziej zgłębisz temat, poznasz niuanse które w przyszłości zaowocują bezawaryjną jazdą i wiedzą
- dobierzesz lepsze elementy wedle potrzeb
- masz pełny wpływ na końcową moc, zasięg, prędkość i inne parametry. Jest takie przysłowie, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Z e-bajkami nie ma wyjątku. Jak już coś budować to tak jak się naprawdę chce i spodziewa, a co najważniejsze konstrukcję finalną, bo inaczej nie ma przyjemności z użytkowania, a sprzęt i tak zmienisz :wink:
Tyle, że to będzie dużo droższe doświadczenie okupione masą czasu i zachodu.

Generalnie składanie samemu, mimo że trwa dłużej (ale i tak jest zima) i wymaga poznania większej wiedzy jest z perspektywy czasu zdecydowanie bardziej owocne w doświadczenie i wiedzę.

Ja na początku też miałem taki dylemat - kupić gotowy kit czy samemu kombinować. Ależ się cieszę że wybrałem ta trudniejszą drogę :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Alchemik 
początkujący


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Tak też właśnie myślę. Jak sam złożę to się czegoś nauczę, oczywiście liczę na pomoc z forum ;-) . Poza tym lubię pogrzebać, pomajsterkować przy sprzęcie. Przynajmniej zima nie będzie się dłużyć.

Myślę, że Twoja odpowiedź powinna być przyklejona w jakimś FAQ dla początkujących ;-)
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Śro 11 Gru, 2013   

Swoją drogą niech się ktoś odezwie z opinią na temat zakupionego pakietu bateryjnego w Velofastu.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 11 Gru, 2013   

Szczygiel napisał/a:
Swoją drogą niech się ktoś odezwie z opinią na temat zakupionego pakietu bateryjnego w Velofastu.

Też mnie te baterie i zestawy zainteresowały. Z internetowej analizy wynika, że są marki MXUS i baterie 36V powinny mieć teoretycznie 15Ah.

tas: to prawda co piszesz, ale to dotyczy dopiero drugiego złożonego zestawu, najlepiej uczymy się na błędach :)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 11 Gru, 2013   

Baterie sa drogim elementem warto wiec poczytac jak zrobic to samodzielnie znacznie taniej.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Czw 12 Gru, 2013   

Jeszcze lepiej!
http://allegro.pl/bateria...3793819509.html

O ile nie jest to jawny przekręt albo nędzny pakiet.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
Alchemik 
początkujący


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Kiedyś gdy allegro nie było tak "tajemnicze" można było napisać emaile do użytkowników, którzy kupili produkty od sprzedawcy i poznać ich opinie. Dzisiaj to żenada, nawet komentarze są wg schematu. Nic z nich nie wynika.
Kupując coś zawsze w komentarzu staram się napisać czy sprzęt był dobry czy nie za co te gwiazdki np. ostatnio kupowałem wycieraczki, więc napisałem, że cicho chodzą, dobrze przylegają, pasują itd. No, ale wszystko schodzi na psy - kliknij raz, potem drugi i koniec.
Co dziwne na stronie velofast.de ten zestaw kosztuje 519euro, więc cena 1390zł nie jak nie wychodzi z przeliczenia. No, ale niech ktoś z większym doświadczeniem to oceni.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Mnie też wkurza to ukrywanie nicków. Kiedyś można się było zapytać kupującego o jakość towaru, teraz to jedna wielka loteria. Jedynie gwiazdki i komentarze sprzedającego coś mówią o sprzedającym, ale nie mówią nic konkretnego o towarze.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Sob 14 Gru, 2013   

Alchemik napisał/a:

Co dziwne na stronie velofast.de ten zestaw kosztuje 519euro, więc cena 1390zł nie jak nie wychodzi z przeliczenia. No, ale niech ktoś z większym doświadczeniem to oceni.


Radzę sprawdzać ile to kosztuje w Chinach czyli np. tu , a w Europie dopiero w drugiej kolejności.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Gru, 2013   

borsuk napisał/a:
..Radzę sprawdzać ile to kosztuje w Chinach czyli np. tu....

Ta niska cena ale w zestawie bez akumulatora.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Nie 15 Gru, 2013   

Czy ktoś wie o co chodzi w tej propozycji?
Lithium-ion battery(Q220 3c discharger) 48v,12ah(For 1000w motor)

Myślę, że dopiero chińska oferta z ogniwami wysokoprądowymi ma sens zakupowy. Zważywszy, że Panasonic nie wyrabia nawet dla Tesli, trzeba chyba będzie czekać do lata przyszłego roku. To najkrócej. No chyba, że inna firma coś podobnego zaproponuje.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Gru, 2013   

Szczygiel napisał/a:
Jeszcze lepiej!
http://allegro.pl/bateria...3793819509.html

O ile nie jest to jawny przekręt albo nędzny pakiet.

Z drugiej strony dla firmy która to hurtowo sprowadza i moze kupić w takich np. cenach http://www.alibaba.com/pr...m_36V_10Ah.html , to w pewnym momencie po zakończeniu sezonu czyli teraz , moze sie okazać ze niektóre zakupy mogą być dla nas atrakcyjne.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group