ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeróbka ze wspomagania w korbie na manetkę.
Autor Wiadomość
Muinnell
początkujący


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 34
Wysłany: Pon 17 Mar, 2014   

A jak sie nie uda.To prosze polecic mi jakis fajny sterownik 24v 250w na manetkę.
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon 17 Mar, 2014   

Sterownik znajdziesz bez problemu / sam dzisiaj taki sprzedałem / ale mi się wydaje, że masz fajny sterownik, który wygląda na zaawansowany jak na proste sterowniki. Może warto się z nim pomęczyć. Masz niestandardowe oznaczenia to mocno gmatwa, ale jestem prawie pewny, że on da rade śmigać sam. Próbowałeś uruchamiać bez podłączonej wtyczki pasu( miedzy sterownikiem a magiczną puszką)

Spróbuj po podłączeniu zasilania podać napięcie z płytki (5v czerwone kable ale sie upewnij ! - powinno być na tym czerwonym od manetki ) na ten biały oznaczony POR).

Cieżko Ci pomóc jak nie znamy kompletu oznaczeń tak to można trochę metodą eliminacji )
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon 17 Mar, 2014   

przykładowy sterownik masz tutaj http://maxev.pl/p159,kont...-bestmotor.html
 
 
Muinnell
początkujący


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 34
Wysłany: Pon 17 Mar, 2014   

Wielkie dzieki.Ale narazie nie jestem na etapie zaawansowanego majsterkowicza.A sterownik zostawiam na przyszlosc do nauki.Pozdrawiam i dzieki za poswiecony czas.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   

Muinnell napisał/a:
nie dam rady stasznie wszystko ściśnięte.Zawsze moge wypróbować parze możliwości.Jestem otwarty.A na samych wtyczkach jest ponumerowane 12345

Jaki to rower i jak wygląda czujnik PAS?
Może on nie ma zwykłego czujnika PAS na hallotronie, tylko czujniki momentu obrotowego, na co wskazywałoby 5 przewodów.
 
 
Muinnell
początkujący


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 34
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Ok, mam ten kontroler 24v .Teraz manetka ma przewody: czerwony, czarny, zielony, biały, żółty, brązowy a ze sterownika wychodzi tylko czarny zielony czerwony. Po podłączeniu nic się nie dzieje. Dopiero jak stykam zielony z czerwonym to chodzi silnik na niskich obrotach. Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony przez Nostusek Śro 19 Mar, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Manetkę podłącz kolorami ze sterownikiem. Powinno ruszyć. I prośba do Ciebie - używaj polskich znaków i pisz pełnymi wyrazami bo to się marnie czyta...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Jeżeli to manetka kcukowa - z napięciem na 3 ledach - to interesują Cię kable czerwony - 5v, czarny - masa, biały - sygnał


Biały z manetki do zielonego w sterowniku / reszta zgodnie czerwony-czerwony, czarny czarny i nic więcej
 
 
Muinnell
początkujący


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 34
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Ok jeszcze jedno mam razem z przewodami fazowymi od silnika wtyczke z 3 przewodami bialy czerwony czarny .Gdzie mam to podlaczyc.
 
 
Muinnell
początkujący


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 34
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Ok prosze o szybka odpowiedz.Mam podlaczona manetke do sterownika tak jak pisal wyżej Dobraku i nic.Ale jesli do bialego dolacze zolty i braz do czerwonego to za pomoca czerwonego przycisku manetku mam full oroty.Prosze o pomoc ostateczna.
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

OK wszystko się zgadza... włącznik masz na przewodach zółtym i brązowym. Jak połączyłesz tak jak mówisz to podałeś z czerwonego na brązowy 5v zasilające manetke. W momencie włączenia przycisku napięcie 5v pojawia sie na zółtym a z niego idzie na biały i masz ful obroty. Jest ok wygląda na problem z manetką. Masz miernik żeby zobaczy jak zmienia sie napięcie miedzy białym a czarnym w funkcji wychylenia manetki?

na białym napięcie powinno pływać w takt dodania gazu, a wygląda tak jak by u Ciebie stało w okolicach 0V
 
 
Muinnell
początkujący


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 34
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Manetka ma 3 dni jest nowa,moglem ja spalic.Jesli tak to czy moge to naprawic
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

Gdyby coś, to tylko hallotron w manetce, kosztuje parę zł, tylko czasem ciężko się do niego dostać.
Mógł się też oberwać jakiś kabelek, bez rozbierania nie sprawdzisz.
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   

W tej manetce co on ma nie jest źle z dostępem.
Muinnell, Jedyne czym mogłeś jej zaszkodzić to podając napięcie zasilania (~24v) zamiast 5 na czerwony albo biały przewód. Postaraj sie sprawdzić czy pływa Ci to napięcie na białym.

Sterownik ma jakieś prowizoryczne zabezpieczenie w postaci rezystora ale manetka już nie.
 
 
Muinnell
początkujący


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 34
Wysłany: Sob 22 Mar, 2014   

Ok wszystko zrobiłem.Manetka była zepsuta.A tu zdjęcie dla ciekawych jak mi poszło.Silniczek 24v 250w ,bateria li-ion 8s 14ah. Zabudowa tymczasowa bo nie mogłem sie doczekać jazdy.Po przejechaniu 60 km uwazam ze starczy na przejechanie okolo 45km.Pozdrawiam


http://zapodaj.net/362df9ead8cab.jpg.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group