ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w kupnie ładowarki do Yamahy XPC 26
Autor Wiadomość
piotrek01 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Zamość
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   Pomoc w kupnie ładowarki do Yamahy XPC 26

Witam wszystkich!
W moje posiadanie trafiła elektryczna Yamaha XPC 26, na temacie nie znam się w ogóle, a potrzebuje ładowarki do tego roweru. Rower jest sprawny, wspomaganie elektryczne działa lecz już jest na wyczerpaniu, niestety nie posiadam do niego ładowarki. Szukałem na allegro i innych portalach lecz nic nie znalazłem. I tu moje pytanie, może da się oryginalna ładowarkę zastąpić jakąś uniwersalna o takich samych parametrach, ewentualnie czy jakiś elektryk byłby w stanie skonstruować coś takiego ? Tak jak psiałem nie mam o tym zielonego pojęcia i mam nadzieje, że ktoś pomoże. Załączam zdjęcia roweru może to ułatwi dobór jakiegoś sprzętu.

P.S Jeżeli byłby jakiś chętny to rower jest na sprzedaż. Próbowałem dodać załącznik lecz coś nie działa, podaje linki z zapodaj.
http://zapodaj.net/96c9e8f81f2b7.jpg.html
http://zapodaj.net/6af4b66dec615.jpg.html
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

trzeba by zerknąć jakie aku i ile siedzi wewnątrz... pewnie 3 x12v 12ah...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Yamaha to chyba nie żelowe, będzie problem.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

mmoto napisał/a:
Yamaha to chyba nie żelowe, będzie problem


"Chyba" to się łódź na wodzie - przy odrobinie kreatywności sugeruję otwarcie obudowy i zerknięcie do środka co tam siedzi. Nie wiem czemu ale jakoś mnie to wygląda na żelki - nie wiem czemu.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Tam jest akumulator Li-ion 24v, spokojnie takie informacje znajdzesz w sieci, wujek google na pewno będzie wiedział
 
 
piotrek01 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Zamość
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Przepraszam ze od razu nie dałem zdjęć tego akumulatora, po jego wyjęciu jest napisane Ni-Cd. Na tablicy jest wystawiony taki rower i sprzedający napisał, że akumulator niklowo kadmowy został zmieniony na litowo jonowy. Lecz rower trochę inaczej wygląda i nie wiem czy to by podeszło i skąd taki wziąć, wolałbym dokupić samą ładowarke jeżeli w ogole to sie uda. Załączam zdjęcia akumulatora.

http://zapodaj.net/545b2d9d6c94f.jpg.html
http://zapodaj.net/522ec7593c34e.jpg.html
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Musisz jeszcze bardziej rozebrać tą obudowe żeby mieć pewność co tam siedzi, ja obstawiam że li-ion
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Niklowo kadmowe jest na pierwszym zdjęciu, spokojnie można podmienić na żelki - zdaje się wydajność ta sama.
Można też ładować ładowarką od magmy.
 
 
piotrek01 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Zamość
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Rozebrałem obudowę bardziej i nie mam tam absolutnie zadnych wskazowek co do silnika, żadnej naklejki, tabliczki, numeru. Mmoto mogłbys mi podesłać jakis link do ladowarki od magmy, którą mógłbym ładować mój rower?
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

W rowerze który kupiłem dla mamy (Sparta Pharos Foranzo czy też Forenzo) który wygląda praktycznie tak jak Twój 9licencja Yamaha ) były ogniwa Ni-Cd które dawały baterie o napięciu 24V . Też miałem ten sam problem co Ty z dostaniem odpowiedniej ładowarki . Przetestowałem ogniwa ładowarką modelarska i okazało się że są w fatalnym stanie . Zdecydowałem się na wymianę na ogniwa Li-ion i zbudowanie z nich baterii 36V czyli przewoltowałem silnik z 24v na 36V . Do tego sterownik za 80zł +manetka i mama jeździ już ponad dwa lata codziennie i bez problemów . Robi nim około 40km na ładowaniu . Silniczek pomimo że przewoltowany i że dostaje w szczycie 20A co przy baterii Li-ion 10s daje nawet ponad 800W to śmiga aż miło , do tego cichutki jest niesłychanie i nawet się nie grzeje . Mama zadowolona . W zeszłym sezonie przy słabej zimie jeździła 11miesięcy w roku . Rowerek po prostu rewelacyjny .
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

Jeżeli rozerbrałeś bardziej, to wrzuć zdjęcia ogniw, a na obudowie akumulatora nigdy nie ma informacji np. o silniku o którym wspominasz
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

matii000 napisał/a:
Jeżeli rozerbrałeś bardziej, to wrzuć zdjęcia ogniw, a na obudowie akumulatora nigdy nie ma informacji np. o silniku o którym wspominasz

Moim zdaniem są tak jak w moim Ni-Cd o pojemności 4,4Ah lub po 2 szt 2,2Ah zrównoleglone lub coś koło tego . Nie pamiętam teraz dokładnie bo to ponad 2 lata temu rozbierałem . Ogniwa oczywiście będą padnięte albo już na wykończeniu .
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

Typowy przypadek który nadaje się do podmiany na li-ion.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
piotrek01 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Zamość
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

I pewnie będzie trzeba tak zrobić żeby podmienić na li-ion, lub próbować sprzedać bez ładowarki za mniejsza cenę. Do tego czy obecny akumulator jest padnięty to bym się zastanawiał. Jak zacząłem na nim jeździć wskazywał tylko 1 diodę z 3, po przejechaniu kilku km ta sama dioda miga co pewnie jest oznaka końca baterii, myśle ze na naładowanym na maksa sporo możnaby pojeździć. Ile może wynosić koszt wymiany takiego akumulatora na li-ion wraz z ładowarką aby wszystko było już cacy? Oczywiście przez jakiegoś elektryka, bo ja z braku wiedzy wolę rąk do tego nie przykładać.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   

piotrek01 napisał/a:
I pewnie będzie trzeba tak zrobić żeby podmienić na li-ion, lub próbować sprzedać bez ładowarki za mniejsza cenę. Do tego czy obecny akumulator jest padnięty to bym się zastanawiał. Jak zacząłem na nim jeździć wskazywał tylko 1 diodę z 3, po przejechaniu kilku km ta sama dioda miga co pewnie jest oznaka końca baterii, myśle ze na naładowanym na maksa sporo możnaby pojeździć. Ile może wynosić koszt wymiany takiego akumulatora na li-ion wraz z ładowarką aby wszystko było już cacy? Oczywiście przez jakiegoś elektryka, bo ja z braku wiedzy wolę rąk do tego nie przykładać.

Jak będziesz i tak sprzedawał to się pewnie nie opłaca kupować aku i ładowarki . Bo przy odsprzedaży Ci się to nie zwróci . Chyba że masz tanie ogniwa i sam sobie to poskładasz tak jak ja to zrobiłem .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group