ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MagicPie 3 vs MagicPie 3.2
Autor Wiadomość
krzychoo 
początkujący


Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   MagicPie 3 vs MagicPie 3.2

Witam wyjadaczy w temacie E-bike.
Właśnie podjąłem decyzje o adaptacji mojego rowerku na wspomaganie/napęd elektr.
Wybór padł na zestaw MagicPie 3. Znalazłem dystrybutora PL który takie oferuje. (na przód, 28") - w ofercie jest MagicPie 3.
Mam tylko jedną wątpliwość którą chciałbym rozwiać przed samym zakupem.
Jaka jest różnica (bo jednak jakaś jest) m-dzy kpl MagicPie 3 a nowszą wersją - MagicPie 3.2

Z samej analizy oferty dostawcy (litewskiego) który ma wszystkie wersje nie mogłem się doczytać.
Być może jest ktoś wśród forumowiczów kto przerabiał ten temat i zna takie szczegóły ,oraz chciałby mnie oświecić.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   

http://www.maxev.pl/p106,...tylne-kolo.html
http://www.miromax.lt/pl/..._pie_32#to_text
Może warto zapytać maxev, jest na forum ;)
Bo ja nie widzę w specyfikacji różnic.
Jedynie w prądzie jeden ma 25A, drugi 35A
 
 
krzychoo 
początkujący


Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 20 Maj, 2014   

Dzięki za zainteresowanie.
Z opisów wynika też że MagicPie 3 może być zasilany z baterii 60 v. I To jest jedyna
konkretna różnica do której się doczytałem .
Z innych konkretów zaś widzę inne programy dedykowane do programowania internal sterowników, chociaż parametry do zaprogramowania są te same.

Mam czas do soboty. W poniedziałek muszę zamawiać!
 
 
oper11 
młodzik


Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Przymierzam się też do kupna zestawu MagicPie3 ale nie będę miał możliwości jego zaprogramowania bo używam MacBooka Pro z systemem Leopard a program do zmiany parametrów silnika jest pewnie tylko pod Windowsa.Więc mam pytanie :jak jest fabrycznie zaprogramowany silnik? Z jaką mocą będzie pracował i jakie będą pozostałe parametry które się ustawia w programie.? Bo ja tego nie będę w stanie zmienić.
 
 
krzychoo 
początkujący


Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Witam oper11.
Wszystko zależy (chyba) od tego gdzie będziesz taki zestaw kupował. Ja kupowałem w firmie xxxx.pl . Ponieważ zamawiałem/komplet z bateryjką to firma ustawiła sterownik na 36v bo taka jest bateryjka. Zresztą przed dostawą mailowałem z konsultantem w tej sprawie. (reszta parametrów domyślna - na maxa)
Jeżeli będziesz zamawiał w firmie xxxx.lt - to myślę że zasady będą bardzo podobne.

Ale tak przy okazji - powiem Ci tak : nie wyobrażam sobie użytkowania e-bike z takim zestawem , bez możliwości przeprogramowania ustawień sterownika.

Moja sugestia jest taka: kup w komplecie kabel do programowania ,ale kupując zażycz sobie u sprzedawcy zaprogramowanie poszczególnych parametrów sterownika wg swojego uznania. Da Ci to możliwość w późniejszym czasie zmianę ustawień i experymentowanie z nimi - tak było w moim przypadku.
W dzisiejszych czasach w każdym domu jest komputer a w co drugim jest notebook.
Myślę że jak zajdzie potrzeba to na 5 min użyczy Ci sąsiad(ka) , dziadek czy po prostu któryś z znajomych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

ps. w razie jakichkolwiek problemów czy kłopotów pytaj na forum, a gdy będziesz miał jakieś problemy z zestawem MagicPie3 wal do mnie na PW.
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Dwa miesiące temu zakupiłem dwa zestawy Magic Pie 3 na przód w kole 20" a więc z aluminiową felgą i po zamontowaniu w pojeździe zaczęły się kłopoty. Po pierwsze ten silnik jest ogromny i ciężki. W tym zestawie jest bardzo mało miejsca na podejście z uchwytem do pompowania koła. Należy rozfrezować otwór tak aby odchylać do pompowania maszynkę dętki. Po założeniu opony (musi być solidnego rozmiaru min. 2,15" - 40 mm szerokość felgi) są kłopoty z jej solidnym ułożeniem bo producent źle zatoczył krawędzie felgi i słabo układają - trzymają oponę we właściwym miejscu. Po licznych konsultacjach z dobrym i doświadczonym serwisantem obficie polałem krawędzie opony przy stalowym kordonie płynem do mycia naczyń i napompowałem do 5 atm. Podziałało - przestała skakać, ułożyła się. Przy próbie kolejnego dopompowywania ułamałem maszynkę. Wymieniłem dętkę i ponownie operacje jw.
Niestety następnego dnia zaczęły się kłopoty ze sterownikiem. Po zaprogramowaniu już czasami po kilku godzinach gubił ustawienia i wracał do początkowych. O tym jak to jest groźne dla akumulatorów pisałem tutaj w innym poście. Po około trzech tygodniach jazdy, czterokrotnym ponownym ustawianiu parametrów, w czasie jazdy na trasie nastąpiła awaria kontaktu wspólnej złączki manipulatorów. Telefon do syna, dowóz samochodem drugiego kompletu złączek, wymiana złączki i mogłem wrócić do domu.
Sprzedawca oczywiście usiłował mi zaocznie pomagać co nie na wiele się zdało. Założyłem drugi silnik i wydawało się, że jest ok. ze sterownikiem aż do chwili obecnej. Znowu musiałem trzykrotnie programować ten drugi zestaw. Jestem zniesmaczony i zawiedziony. Tym bardziej, że chciałem swoim klientom montować je do moich maszyn. Wstrzymałem kontrakt. Uważam, że jest to konstrukcja na tym etapie jeszcze mocno niedopracowana. Jakby ktoś miał jakieś wskazówki to chętnie skorzystam z pomocy.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Zakładaj dętki z zagiętym wentylem. Mam ten sam problem w kołach 18 cali.
 
 
BogaS 
początkujący


Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 21
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Witam!
Mam silnik MagicPie wersja 3.2 kilkakrotnie programowałem, ustawiałem różne parametry i nigdy mi nie przywróciły się ustawienia fabryczne.
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Ok, będę reklamował.
Na jakim sofcie programujesz sterownik? Ja używam tego ze strony Miromaxu.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
BogaS 
początkujący


Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 21
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 25 Cze, 2014   

program nazywa się personalized_settings_unit_1_1.exe
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Jak to nie jest dla Ciebie problemem to pchnij mi na skrzynkę: ergodrive@gmail.com cały programik bo po wskazanej nazwie nie mogę w sieci wyszukać.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group