ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FalconBike 5000W
Autor Wiadomość
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

tas napisał/a:
Dobrze, że mamy wojowników o porządek i ład społeczno-forumowy :twisted:
Lud żąda: Ujawnić ceny! Zaspokoić ciekawość! Rozdać każdemu po worku kartofli!

Lud żąda, a władza się śmieje. No normalnie normalna nienormalność :roll: .

Ależ mnie prowokujecie do offtopowania :mrgreen: .
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Ale się rozkręciliście :D
Forum ma służyć pomocą innym.
Gdyby mnie pytano o ceny, to podał bym bez wahania. Właśnie po to, by uświadomić innym na co się rzucają i mieć skalę porównawczą.
Nikt nie wymaga dokładnej ceny, ale można podać choć rząd wielkości. Dla mnie jest różnica, czy coś kosztuje 1000 zł, czy 200 zł.
I to zasadnicza.
Dlatego, tak szczerze, to dziwię się pykaczowi, że robi z tego taką tajemnicę.
Jeszcze, przez tyle lat istnienia forum, nikt z ceny sprzętu takiej tajemnicy nie robił.
A teraz wracamy do tematu ;)
 
 
JeromeBaldino 
młodzik
JeromeBaldino



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Bardzo fajny rower :) Jest szansa na więcej zdjęc z innych ujęć?
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Ja żadnej tajemnicy nie robię . Po prostu od podania ceny publicznie na forum jest moim zdaniem inna osoba i tyle . I ja to po prostu szanuję jak zapewne osoby które już kupiły . Jak wykonawca będzie chciał to sam poda .
JeromeBaldino napisał/a:
Bardzo fajny rower :) Jest szansa na więcej zdjęc z innych ujęć?

Również jestem zainteresowany większą ilością fotek oraz wagą roweru .
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Krytykantom dedykuję przemyślenie, ze może jest to działalność poboczna, 'pomoc kolezenska' , ktora niekoniecznie opiera się o kasę fiskalną. ?....,
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Sama rama wyniosła mnie około 2000zł (przy czym kilka rzeczy było robione "pode mnie"). Czyli tyle co byle jaka rama full zwykła rowerowa do przeróbki, pisałem to na 1 stronie tego tematu.
Kiedy odbierałem ramę to konstruktor robił prezentacje komuś tam i miał na tym wahaczu zaparkowanego Opla Frontere 4x4.

Przy okazji mała uwaga do tych wszystkich sapaczy w tym temacie - za dużo gadacie i kompletnie NIC z tego nie ma i NIC nie wynika.
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

No to cenę koledzy już macie .... ale dalej nie znamy wagi ramy , z czego jest zrobiona ( stal /alu/ carbon :) ?? ) .Cezar38 podał wytrzymałość statyczną wahacza tak na ok. 2000Kg ... ciekawe jak to się zachowuje dynamicznie i jaka ma wytrzymałość na siły boczne które przeważnie niszczą tylny wahacz/trójkąt ( np. hamowanie tarczą tylną ) .Tak na marginesie to pewnie statycznie to można i zaparkować na wahaczu i 10ton i co z tego ? .Może koledzy pochwalą się jak przewożą takie rowerki z zabudowanym trójkątem ( powyżej 30kg ) bo na bagażnik dachowy to się chyba nie da zamocować .
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

smdrwf12300 napisał/a:
Cezar38 podał wytrzymałość statyczną wahacza tak na ok. 2000Kg ...

Zależy, ile kół stało na wahaczu...
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Wahacz to drobiazg, łatwo można poprawić. Wystarczy zrobić w formie trójkąta - profil jako podstawa zaś gięte pręty jako wierzchołek i boki tego trójkąta. Kiedyś stosowane w motocyklach, dziś w elektrycznym Osecie.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Cezar38 napisał/a:
Przy okazji mała uwaga do tych wszystkich sapaczy w tym temacie - za dużo gadacie i kompletnie NIC z tego nie ma i NIC nie wynika.

Wynika całkiem sporo - można sobie wyrobić opinie o kilku użytkownikach forum, a nawet o administratorze, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
jbrosd12 
początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

sannis napisał/a:
Wahacz to drobiazg, łatwo można poprawić. Wystarczy zrobić w formie trójkąta - profil jako podstawa zaś gięte pręty jako wierzchołek i boki tego trójkąta. Kiedyś stosowane w motocyklach, dziś w elektrycznym Osecie.


Ludzie ale co wy w ogóle się tak rozpisuje nie znając oferty tej ramy.
Sam jestem w trakcie zakupu ,moja rama się już robi:).
W ofercie z tego co wiem są trzy różne wahacze,a każdy jest tak wytrzymały jak powinien.
Powiedziano mi,że te rowery przechodzą normalne testy,zarówno na zrywanie jaki i zmęczeniowe.
Ta firma aktualnie się rodzi i może jeśli nie potraficie zapytać u źródła to poczekajcie aż pojawi się strona a nie wypisujcie bzdur.
Ja dowiedziałem się o tych ramach od kolegi,umówiliśmy się na jazdę próbną z kolesiami z tej firmy!widziałem siedziałem i jeździłem i wrażenia z jazdy są niesamowite.
 
 
andy 
początkujący


Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 21
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   

Ja też czekam na swój bike od autora tematu. Tak jak piszą poprzednicy wrażenia z jazdy są bardzo pozytywne.

Osobiście czułem się jak bym jechał na enduro crossie z tą różnicą, że bez spalin i w zupełnej ciszy :) Piękna sprawa.

Mój rumak z racji wzrostu będzie na kołach 29", jak będzie gotowy na pewno go tu pokażę, póki co czekamy na silniki które jakoś dopłynąć nie mogą :(
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

Jak ten silnik znosi takie prądy i napięcie? Modziłeś coś z silnikiem? Mierzysz temperaturę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group