ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt "Fedora" do latania po dzielnicy
Autor Wiadomość
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
  Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   Projekt "Fedora" do latania po dzielnicy

Witam wszystkich pozytywnie zakęconych :wink:
Przedstawiam projekt roweru Fedora na bazie Tasmobila.

EVBike zbudowany na bazie aluminiowej ramy kupionej z 10 lat temu na alledrogo.
Osprzęt: shimano LX, EX z 2009 roku, koła 26x1,95. Silnik: NC RH2806(10x6), sterownik: BMC 1500W, 60V, bateria 16S3P na bazie 12x: Turnigy 5000mAh 4S1P 14.8v 20C hardcase pack, ładowanie 2xXBOX + 2xIMAX B8+ - z perspektywy czasu i kasy dochodzę do wniosku, że BMS i ładowarka to lepsza opcja (różnica ok 150PLN a jaka wygoda i nie trzeba martwić się o zespawanie ładowarek :mrgreen: ).

Prędkość max uzyskana dziś ≈ 61Km/H podczas testów, moja waga 115Kg, waga roweru = 30 Kg - niesamowity banan na twarzy i strach w oczach :mrgreen: .

Trzeba będzie w zimie wymienić kable ze sterownika i silnika na takie: OLFLEX HEAT 180 SiHF 3G2,5 300/500V i złącze do wymiany dędki na takie:TE CONNECTIVITY 2-1103101-3, na razie 40≈50 Km/H daje wiele radochy, otwory wentylacyjne w skrzynce dla sterownika (to jutro powiercę), szprychy w tylnym kole do wymiany na 2,2mm lub 3mm (na dziś jest 2,0mm i koło lekko pływa(z braku laku lepszy kit :mrgreen: ) - rower raczej na szosę i zostanę na kole 26x1,75, przy 60Km/H). Zasięg podam jak zacznę go użytkować po urlopie gdy zacznę dojeżdżać nim do pracy (w końcu po to został stworzony).

W czasie budowy nie obyło się bez problemów, tj. sfajczona ładowarka, sfajczony sterownik (właśnie balansuję ogniwa i zastanawia mnie jak odizolować obudowy ładowarek bo mam na nich ≈33V i niechcę ich ponownie zespawać :mrgreen: ), sfajczony czujnik Halla (wymieniony na TLE4935L wklejony na klej dwuskładnikowy z Lidla bo wg. karty charakterystyki ma większą wytrzymałość na temperaturę względem poxipolu i był pod ręką - działa i pasuje wyśmienicie).

Tak wygląda wszystko na dzień dzisiejszy w kolejności od najnowszych do najstarszych zdjęć:





















Na koniec jeszcze raz dziękuję Wszystkim którzy przyczynili się do powstania tego rowerku a szczególnie mojej Żonie która wykazuje się wielką, ale to naprawdę wielką łaskawością dla mojego widzi misie i nie może doczekać się kiedy uprzątnę pokój i balkon, a gdy tylko o nim słyszy dostaje białej gorączki - obiecuję Ci Kochanie że będę uważał a jutro wszystkie szpargały wyniosę do piwnicy :wink: .

Pozdrawiam:
Szaczek.
Ostatnio zmieniony przez Szaczek Wto 28 Paź, 2014, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Z czasem przydałoby sie pewnie pare gadżetów jak swiatła, amortyzowana sztyca, czy błotniki. Pozdr.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

toft napisał/a:
Z czasem przydałoby sie pewnie pare gadżetów jak swiatła, amortyzowana sztyca, czy błotniki. Pozdr.

1. Światła - hm mam jakieś światełko w szufladzie ale szukam czegoś fajnego i nie drogo - może jakieś propozycje?,
2. sztyca czeka na lepsze czasy, bo pędząc dziś tzw: "Rurową" w moim mieście dochodzę do wniosku że się przyda :mrgreen: ,
3. błotniki leżą sobie w piwnicy jeszcze nie zamontowane.
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Jeździsz na Z.Ch. Police?
Tak scieżki w Policach dają w kość nawet przy stałej 30Km/h.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

mmoto napisał/a:
Jeździsz na Z.Ch. Police?

Dopiero zacznę jeździć i przestanę tracić 1,5h na dojazd w obie strony zakładowym autobusem.
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

No to gratuluje konstrukcji, będzie nie lada szok na ścieżkach rowerowych pod zakładem, ja jade ok 30km/h i zawodowcy odpadają.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

eeeeee tam kto się tam ścigać będzie :mrgreen:
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

mmoto napisał/a:
....będzie nie lada szok na ścieżkach rowerowych pod zakładem, ja jade zawodowcy odpadają.

Jak ja jadę 30 km/h swoim starym skladakiem ścieżką rowerową po W-wie, to zawodowcy oczy przecieraja :-)
Czasem niektórym jest wstyd i wypruwaja sobie zyly by jechać szybciej...:-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Skrzyneczka wyszła pierwsza klasa.
Za to w środku niej istny chaos jakby przeszło tornado :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Rower wyszedł elegancko, widzę z opisu że miałeś dużo przygód przy jego składaniu :D Co do odizolowania ładowarek to możesz je przykręć do jednej większej płyty plexi, raz unieruchomione, w przyszłości nie powinny się złączyć ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

tas napisał/a:
Za to w środku niej istny chaos jakby przeszło tornado

Jakoś tak wyszło ale z czasem pewnie poukładam :wink: bo już korciło aby się przejechać.

Eryk1000 napisał/a:
Co do odizolowania ładowarek to możesz je przykręć do jednej większej płyty plexi, raz unieruchomione, w przyszłości nie powinny się złączyć

Też tak myślałem, ale to z kolei uniemożliwi mi ładowanie w pracy, bo do roboty chce zabierać 1 ładowarkę i zasilacz w plecak i naprzód dorabiając odpowiednią przejściówkę.
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Wojtek co do zawodowców:). Dwa lata temu mnie skubany taki lycraman pogonił na swojej kolarce. Niesamowite ale na dystansie około 10km (po przedmieściach) był lepszy niż ja w tedy z zestawem 16s lipo wysterowanym na 3kw (max lekko ponad 50 kmh itd). A facet był niepozorny. Góra 1.7m(ale raczej znaczenie mniej) i sama żyła tak z max 45-50 kilo (albo i mniej - w tym kostiumie obcisłym wyglądał jak anorektyczna, kolarska wersja Bruce'a Lee). W końcu odpuściłem. Nigdy czegoś takiego nie widziałem wcześniej. Bo parę wyścigów z kolarzami na lajcie wygrałem (ze wspomaganiem oczywiście).
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Widziałem rowerek parę dni temu na Przyjaźni, skrzynka w ramie robi wrażenie.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

mmoto napisał/a:
Widziałem rowerek parę dni temu na Przyjaźni

Właśnie tego dnia wpadłem w jakąś dziurkę i się mi sztyca wygięła.
Ktoś ma jakąś sprawdzoną amortyzowaną sztycę, dodam że model Suntour wygląda ciekawie ale przez mocowanie skrzynki muszę skrócić sztycę a tam z kolei jest regulacja twardości.

mmoto napisał/a:
skrzynka w ramie robi wrażenie.

Muszę ją jeszcze dopracować, bo czasem jeden zatrzask odskakuje, oraz dorobić otwory wentylacyjne z jakiejś czerpni powietrza - ale to na razie takie sobie myślenie.
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Mały update rowerku:
1. siodło Brooks B66 na sprężynach,
2. koło tylne zaplecione na szprychach motocyklowych 165x3,5mm,
3. tylna opona Kenda K-935 KShield 26-1,95,
4. BMS plus ładowarka,
5. Pikacz v. 2.1,
6. modowane światełko Solarstorm X2 (poprawione chłodzenie i wymienione diody na ciepłe), bardzo ładnie świeci.

Mam pytanie, gdzie podłączyć przetwornicę DC/DC za BMS (między bms i sterownik) czy przed bms(bezpośrednio do akumulatora)? Może wykorzystać jakieś wyjście ze sterownika?
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group