ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze swingami? (z bto.pl)
Autor Wiadomość
Ryszard 
początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 38
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016   

Swingi były dobre parę lat tamu. Teraz gdzie mamy np. ogniwa Sanyo 3400 mAh 18650 zakup jest kompletnie nie opłacalny.
 
 
Pawiel 
brygadzista
Pawieł


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   

Można psioczyć na Swingi.
Ale jedno jest pewne - nie palą się.

Dzisiaj miałem dosyć przykre doświadczenie. jechałem e-bajkiem, nagle z przyczyn konstrukcyjnych wypiął mi się accu (na kostce brukowej) i przekoziołkował i uderzył odsłoniętym accu (rogiem) o ową kostkę przy dosyć wysokiej prędkości.
Udrzenie było tak silne, że nie przetrwała obudowa z ALU i nie ochroniła accu przed kontaktem z glebą pomimo tego, że obudowa posiadała kilka zabezpieczeń na tę okoliczność.
Cudów nie ma. Accu (1 szt.) położony na rogu, gdzie był kontakt z kostką, wgiął się drastycznie, zrobiła się dziura i zaczął się dymić. Zaznaczam, pakiet był w całości połączony, ogniwo do ogniwa, z których jedno zostało definitywnie uszkodzone. Ten Swing zaczął się dymić, potem mały ogień z niego zaczął się przez krótką chwilę wydostawać (mały ogień, kilka sekund) i zniknął. Oczywiscie ogniwo się nagrzało i dalej dymiło. groźnie to wyglądało, ale w ostateczności ogniwo się nie zapaliło i fizycznie mam 49 ogniw całych, z czego jedno - dziura i trup.

O dziwo - pakiet dalej działa, mimo tego ogniwa, na wyjściu jest prawidłowe napięcie, na każdej sekcji jest 4.00V.
Najprawdpodpobniej BMS można wyrzucić do kosza, ale to jeszzce muszę sprawdzić - on tez dostał i to konkretnie.

Wiem jedno - jakby miał standardowe ogniwa, to zamiast stracić 1 szt. prawdpodobnie spaliło by się mi 40 pozostałych. A więc - z mojego punktu widzenia - opłacało się wydać wiecej kasy. Mam dalej pakiet, wymagający co prawda małego wkładu, ale istnieje.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Paweł
_________________
Jeżdżę Kellys Toxic full susp., 22,5Ah LiIon, 9C (od Nexun) - http://forum.arbiter.pl/v...p?p=58902#58902
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   

Z ramy falcon raczej nie wylecą z metalowej obudowy a żeby doszło do mechanicznego uszkodzenia aku w takiej ramie to musiał by być naprawde poważny wypadek po którym myśli o kosztach zniszczonego bajka były by na ostatnim miejscu. Po prostu każda konstrukcja wymaga indywidualnego podejścia :)
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
Pawiel 
brygadzista
Pawieł


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   

Zgadza się.
Ale gdybym miał Falcona, nie miałbym o czym pisać.
:)
A tak to wiecie co i jak.
_________________
Jeżdżę Kellys Toxic full susp., 22,5Ah LiIon, 9C (od Nexun) - http://forum.arbiter.pl/v...p?p=58902#58902
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Cytat:
jakby miał standardowe ogniwa, to zamiast stracić 1 szt. prawdpodobnie spaliło by się mi 40


Raczej nie prawda, sanyo 3500mah maja takie same dobre zabezpieczenia i również nie palą się tylko 'wyłączają' wewnętrznie. Co prawda ciężko przewidzieć co stanie się z otwartym ogniwem ale dopóki nie jest uszkodzone mechanicznie to zwarcia itp nie są mu straszne.

Tak czy inaczej szkoda twojego pakietu. Jak ogladalem twoje mocowanie na aku to było mega porządne, nie wiem jaki to bruk musiałbyć aby się to wypieło :shock:
Ostatnio zmieniony przez atomek1000 Sob 16 Kwi, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2016   

Pawiel napisał/a:
Można psioczyć na Swingi.
........
Wiem jedno - jakby miał standardowe ogniwa, to zamiast stracić 1 szt. prawdpodobnie spaliło by się mi 40 pozostałych. A więc - z mojego punktu widzenia - opłacało się wydać wiecej kasy. Mam dalej pakiet, wymagający co prawda małego wkładu, ale istnieje....Paweł


W załączniku masz co prawda Samsunga. W punktach 8. i 9. masz napisane co się stanie w w podobnych wypadkach, konkretnie pkt 9.5 przebicie ogniwa gwoździem. Jak widzisz jest tam jasno napisane "No fire, and no explosion" :mrgreen:

ż samsung icr18650p.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 161 raz(y) 172,97 KB

 
 
Pawiel 
brygadzista
Pawieł


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Legionowo
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

atomek1000 napisał/a:
Cytat:
jakby miał standardowe ogniwa, to zamiast stracić 1 szt. prawdpodobnie spaliło by się mi 40


Raczej nie prawda, sanyo 3500mah maja takie same dobre zabezpieczenia i również nie palą się tylko 'wyłączają' wewnętrznie. Co prawda ciężko przewidzieć co stanie się z otwartym ogniwem ale dopóki nie jest uszkodzone mechanicznie to zwarcia itp nie są mu straszne.

Tak czy inaczej szkoda twojego pakietu. Jak ogladalem twoje mocowanie na aku to było mega porządne, nie wiem jaki to bruk musiałbyć aby się to wypieło :shock:


Dobrze słyszeć że są ogniwa, które ma dobre bezpieczeństwo. Człowiek zawsze się uczy.
_________________
Jeżdżę Kellys Toxic full susp., 22,5Ah LiIon, 9C (od Nexun) - http://forum.arbiter.pl/v...p?p=58902#58902
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group