ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Z ebajka na motocykl?
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   Z ebajka na motocykl?

Jak myślicie, jest to naturalna ewolucja? Czy to (super)ebajk jest takim biletem w świat pełnoprawnych dwuśladów? Czy wattowica i wieczny głów mocy oraz zasięgów i prędkości kończy się na spalinowym rumaku?

Kto z was zrezygnował z motocykla? A kto planuje przesiadkę na takowy? :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

To jest dobre pytanie. Sam jestem teraz na głowieniu się na temat mocnego e-bika. Mam pomysł wiem co kupić mniej więcej za ile. Cena tego wychodzi koło 10tys. Za to można kupić już fajny "motór".

Ze względu na wagę takiego e-bieku i budowę wiadomo, że pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Motocykl będzie szybszy(prędkość, aerodynamika, waga) Zasięg będzie większy, gdyż na razie akumulatory nie pozwalają nam na takie dystanse.

Znowu skomplikowana budowa i dużo ruchomych części nie pozwalają na prostą naprawę i diagnozę na szybko. Gdzie po paru miesiącach czytania, nauki i budowy e-bikeów, większość problemów jestem sam stanie rozwiązać co w dodatku jeszcze cieszy.

Duża frajda to też sama budową. Jestem człowiekiem nerwowym, więc nie jedno słowo poszło za dużo przy budowie:D, ale satysfakcja gdy się skończy "to je to"

Dużym problemem jest zwracanie na siebie uwagę już nie da się wjechać wszędzie. Hałas i paliwo. Chociaż z drugiej strony kupujesz coś z taką kasę to i zdać cie na lanie do niego.
Fajna sprawa to możliwość wspomagania e-bike w czasie jazdy. Trochę potu wyjdzie tylko na zdrowie:D

Musiałbym też przejechać na takim e-bike jak planuję jak to wszystko będzie wyglądać w rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony przez ap0f1s Nie 09 Sie, 2015, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

U mnie w okolicy jest odwrotnie, ludzie z turystyków, skuterów i crossów przesiadają się na elektryki samoróbki.
_________________
Bike MK2 6500W
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

Jeżeli chodzi o skuter do 50cc pojemności to tutaj dla mnie nie ma nawet dyskusji. Na swoim elektryku przejechałem w 2 miesiące koło 2000km, gdzie jak patrze na skutery za 2,3 tysiące zł po przejechaniu 2,3 tys km ich wartość to już połowa ceny. Nie wiem jak to wygląda z remontami i z częściami. Na razie w moim elektryku to klocki hamulcowe były do wymiany.

Dylemat mam już w sprawie "super bieków". Czy warto.
 
 
Kostrzyno 
początkujący


Wiek: 52
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 20
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

Mam honde crf 450r z 2007r. Kupiona za bezcen 8800zł + 1300 ciuchy. Tereny płaskie, nie topię, nie drapię się pod pionowe podjazdy, bo ich nie mam.
Dopłacam do niej rocznie w formie wszystkich opłat, różnej eksploatacji (paliwo, oleje, uszczelki), części, akcesoriów, serwisu itp około 2500zł/rok.
3 miesiące temu wraz ze znajomymi spotkaliśmy na torze kierownika na mocnym e-bike-u. Przy 120kg 450-ce to to wygląda że śmiechu warte 45kg chucherko ale jak usiadłem na tym i się przejechałem to już mi nie było do śmiechu :shock:
Na torze ledwo się dało to to dogonić, a wcale szybko się nie jeździ.
http://wikimapia.org/#lan...498024&z=17&m=b
I tak poznałem "rowery" elektryczne i to forum :)
Na zimę sprzedajemy maszyny i składamy coś takiego.
Ja w międzyczasie przerobiłem (z pomocą) sobie mój stary rower na 500W demona i jestem zachwycony. Do zimy zbiorę więcej wiedzy i będzie czas na budowę czegoś docelowego już własnymi siłami (mocny rower elektryczny z pedałami, bo odżyła frajda z takiej jazdy :) ).
_________________
http://www.uni.opole.pl/
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

Ja zaliczyłem przesiadkę z motocykla (CB500) na ebike. W sumie spowodowane było to 2 ślizgami na moto po czym dałem sobie z nim spokój na 2 sezony. Gdy już chęć na jednoślad wróciła, poskładałem sobie rower ;) co prawda nadal jest chęć dosiąść jakiegoś szosowo/turystycznego bydlaka dla większych zasięgów i prędkości przelotowych ale póki co kolejny sezon przeżyłem ze swoim rowerem i bez motocykla :twisted:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

Wartością dodaną ebike jest jego hybrydowosc, możliwość jazdy ze wspomaganiem a wiec wysilek włożony w pedalowanie jest częścią mocy i jego osiągów. Przecież nie chodzi o to by zastępować motorower.....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

Mnie caly czas meczy pomysl o przerobieniu jakiegos maxi skutera na wersje super ev. Wystarczy 120kmh max ale zeby mial kopa i zasieg ze 120km. Ebike fajny ale jednak na takim maxi skuterze komfort jazdy nieporownywalny. Chodz jezdzilem wiele lat na roznych motocyklach jakos nie ciagnie mnie w spalinowce. Chyba sie wyleczylem.
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015   

Z ebajka na motocykl? No, może to naturalne w przypadku typowych bajków czyli dwukołowców. Ponieważ jeżdżę tylko na poziomych trajkach, więc w moim wypadku naturalnym krokiem naprzód w ewolucji byłby nie motocykl, ale... motolotnia :)
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

Myślę że motocykl pod względem transportowym to nie alternatywa dla roweru (nie licząc autostrad :smile: )
Rowerem wjedziemy praktycznie wszędzie ze spokojnym sumieniem. Motor zawsze będzie szykowany i mandat możemy dostać.
Tak samo jeśli chodzi o szybkie przemieszczanie się w zakorkowanym mieście. Motory często widzę stojące w korkach bo nie ma możliwości wyprzedzenia aut. Rowerem jedziemy po chodniku / ścieżce rowerowej lub na skróty przez lasek, park i nic nas nie obchodzi.
Tak więc motor to nie naturalana ewolucja tylko skok w bok. To zupełnie inny pojazd i mimo dwóch kółek nie można tego porównać do e-roweru.
Najlepszym rozwiązaniem jest mieć obydwa te pojazdy na różne okoliczności :mrgreen: ale kto sobie może na to pozwolić :roll:
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

Tomas, to jeszcze wszystko zależy o jakim typie motocykli mówimy. I tak np:
-dla posiadaczy mocnych terenowych ebike'ów taki cross/enduro może faktycznie być alternatywą jako jeszcze mocniejszy, masywniejszy pojazd z większymi zasięgami
-dla rowerka - miejskiego pomykacza motocykl turystyczny nigdy nie będzie wystarczającą alternatywą na zakorkowane miasto; za to zrekompensuje wygodą i miejscem oraz długimi dystansami poza miastem
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

bloodyopel napisał/a:
Tomas
-dla posiadaczy mocnych terenowych ebike'ów taki cross/enduro może faktycznie być alternatywą jako jeszcze mocniejszy, masywniejszy pojazd z większymi zasięgami

No niby tak ale nie do końca. Ogólnie zakaz jest wstępu pojazdami spalinowymi do wielu wielu lasów i do większości parków krajobrazowych (gdzie nie dotyczy to często rowerów) a jazda w takich miejscach daje największą frajdę. Napatoczenie się na leśniczego albo straż parkową może duużo kosztować. Nie mówiąc o wrogich spojrzeniach pieszych użytkowników takich szlaków którym smrodzimy i hałasujemy motorem. Pozostają jedynie jakieś niekreślone przestrzenie po których nie koniecznie miało by się ochotę jeździć. Pozostaje tylko długa jazda jako sama przyjemność :smile:
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

I taki rower to spora oszczednosc jesli ktos smiga od czasu do czasu promami gdzie rower jest w sumie "gratis".

Ale z ciekawszych drobiazgow ;) to ostatnio odwiedzilem oslo a tam scierzek rowerowych poprostu prawie nie ma ograniczenie do 50 jak nie do 40 no to czulem sie jak pelnoprawny uczesnik drogi.
Panowie Policjanci zatrzymali kumpla ^^ ktory jechal z zawrotna predkoscia 27 xD i powiedzieli ze powienien miec blachy jak normlane auto ^^ elektryczne jakich btw w norwegi pelno , bo to wielkie bydle a ten nie bo to rower tylko ze z 3 kolami ;) . Mili sympatyczni poogladali popytali kumpel zrobil sobie z nimi fotke i pojechal. Wiec i nawet niebiescy z zaciekawieniem obserwuja ;)
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

przenikanie napisał/a:
Z ebajka na motocykl? No, może to naturalne w przypadku typowych bajków czyli dwukołowców. Ponieważ jeżdżę tylko na poziomych trajkach, więc w moim wypadku naturalnym krokiem naprzód w ewolucji byłby nie motocykl, ale... motolotnia :)

Jak szaleć to na maxa;
http://www.tvp.info/20053...d-dubajem-wideo
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

Ciekawe czy DARPA już do nich dzwoniło :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group