ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
e scooter
Autor Wiadomość
hades2203
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Lip, 2008   e scooter

witam na forum
jestem tu nowy,wybaczcie mi więc jeśli moje pytanie jest nie na miejscu,a mianowicie.
mam tego e scooter 450 wat 36 v i zamieżam władować oczywiście po paru przeróbkach
silnik z pilarki spalinowej.moje pytanie nie polega na tym jak to zrobić tylko co powie ewentualnie policja kiedy mnie zatrzyma na drodze.ja nie mam pojęcia więc zwracam sie o pomoc do was.za porady i podpowiedzi z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez hades2203 Pią 24 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

He? A w jakim celu?
Będzie palił 5/100, pomysł raczej bez sensu ;)
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
hades2203
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

hm niech mu będie niech sobie pali,wolę mu lać paliwo niż ładować go co godzine,bo tak właśnie jest.niewien dlaczego ale tak wł się dzieje,ciężko na nim przejechać 5 km na full power.e scooter jest nowy a wydajność aku to klapa,może jakaś podpowiedz dotycząca aku,
jakie aku ewntyalna regeneracja aku (no ale przecież są nowe ) już sam nie wiem ,dlatego postanowiłem mu dać jakiś silniczek spalinowy.
a co do tej policji ?,będzie tym można jeżdzić po drodze czy nie.proszę o porady.
Ostatnio zmieniony przez hades2203 Pią 24 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Co do zasięgu:

Gdzie to kupiłeś? Masz jakąś gwarancję?
Wygląda że ktoś wsadził jakieś gówniane akumulatory.

Co do policji:

Na 90% nikt się nie doczepi ale zawsze możesz mieć pecha i zabulić mandat,
poza tym jak spowodujesz wypadek będziesz bulił z własnej kieszeni.
Według mnie nie opłaca się ale jak kto woli :>

Policz sobie koszt paliwa bo domyślam się, że chcesz tym do pracy jeździć?
Skalkuluj i może oddaj to dziadostwo i kup rower elektryczny, będzie wygodniej
i przyjemniej. Od silnika od pilarki będzie Cie napieprzał łeb po kilku kilometrach...
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
hades2203
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

oki wielkie dzięki za poradę.
jeszcze tylko takie małe pytanko,do czego to dziadostwo się zalicza ten e-scooter, do roweru czy jak? można tym zapylać po chodniku?(po ścieżkach rowerowych)
po jezdniach?.mam małą wiedze w tym temacie , więc proszę jeszcze raz o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez hades2203 Pią 24 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Teraz to nawet rowerem nie wolno jeździć po chodnikach i przejściach dla pieszych,
oczywiście większość ludzi ma to w dupie i słusznie, aczkolwiek jak się ma pecha
i da się złapać, to 50 zł mandatu. Ale póki co nie zdarzyło mi się.
Na ścieżce rowerowej spokojnie można popylać takim skuterkiem.
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Są ludzie, którzy lubią się cofać w rozwoju.
Ja słyszałem o takim, co do nowego MERCEDESA zaprzęgał 2 konie, bo konie nie zużywają silnika, a jak konie się zmęczyły, to je odczepiał i podjeżdżał do domu na silniku.

Akumulatory oraz ładowarkę trzeba dokładnie sprawdzić i ewentualnie usunąć usterkę. Trzeba sprawdzić ciśnienie w oponach (musi być max. dopuszczalne dla danej opony - pisze na oponie), trzeba sprawdzić hamulce i łożyska w kołach oraz może być uszkodzony silnik, lub sterownik zbyt wcześnie sygnalizuje rozładowanie.
A może te akumulatory są malutkie i będzie malutki zasięg ?
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
hades2203
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

aku są 12 v 12 ah.podłączyłem na lużno do każdego aku z osobna żarówki 24 v 10 w
świesiły na full dobre 2 dni,wiem że to iest to dużo mniejsze obciążenie niż sama jazda,ale coś tam trzymają.mam jeszcze jeden silnik 36 v 450 w , założe go i porównam efekty.
co do sterownika.mam fajny przełącznik dwupozycyjny,założę go i pojeżdze po bytomiu,
dowiem się coś na temat sterownika,tzn czy niema zwarcia.podłączę tylko sam silnik bezpośrednio bez sterownika .na pierwszej poz 12 v do startu a na drugiej 36 v.zrobiłem kiedyś taki mechanizm przy rowerze, no i doś dobrze zdawało to egzamin.jeśli uważacie że piszę bzdury,to mnie oświećcie i podrzućcie jakieś fachowe porady, będę wam bardzo wdzięczny.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Są tanie wskazówkowe ampromierze po 25A i woltomierze do 50V (np.: w APROVI - też wyślą).
Radzę sobie zamontować, żeby wiedzieć co się dziee na początku i na końcu jazdy.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Slawek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Lisciasty napisał/a:

Na ścieżce rowerowej spokojnie można popylać takim skuterkiem.


Z tego co wiem to tylko e-rower z silnikiem do 250W i prędkości do 25km/h ma takie prawa jak rower. Pozostałe e-rowery, skutery wymagają rejestracji, tablic, homologacji, kasku itp. Tak jak skuter spalinowy.
 
 
Slawek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Może zamieścisz zdjęcie tego skutera.
Jeśli chcesz zgodnie z prawem zainstalować silnik spalinowy, to dużo zapłacisz za odpowiednie dokumenty itp.
Lepiej sprzedaj i kup spalinowy (wyjdzie taniej), lub zainstaluj mocniejsze akumulatory.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Nie znalazlem przepisu odnośnie mocy elektrycznego silnika wspomagającego w rowerze, ale jest precyzyjnie, że ten silnik pomaga do 25 km/h, a ponad tę prędkość można go wyłączyć i pedałować samemu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
hades2203
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Nie znalazlem przepisu odnośnie mocy elektrycznego silnika wspomagającego w rowerze, ale jest precyzyjnie, że ten silnik pomaga do 25 km/h, a ponad tę prędkość można go wyłączyć i pedałować samemu.

ok. dzięki wszystkim za porady.
 
 
hades2203
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

Slawek napisał/a:
Może zamieścisz zdjęcie tego skutera.
Jeśli chcesz zgodnie z prawem zainstalować silnik spalinowy, to dużo zapłacisz za odpowiednie dokumenty itp.
Lepiej sprzedaj i kup spalinowy (wyjdzie taniej), lub zainstaluj mocniejsze akumulatory.


e scooter.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 890 raz(y) 7,54 KB

 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

Ale to jest fajna maszyna i do tego ma nowoczesny napęd.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group