ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Rozrusznik jako silnik?
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   Rozrusznik jako silnik?

http://www.allegro.pl/sea...15775&country=1

Nada się to do czegoś? Ceny takie raczej przystępne. Ma ktoś doświadczenie z takimi rozrusznikami?
 
 
gentleman117
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

Z reguły rozruszniki nie są przystosowane do pracy ciągłej.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

No, ja też ciągle nie jeżdżę ;)
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

jak interesuje cię 30 sekund jazdy i kilka minut przerwy to kupuj bez zastanowienia :) z tym że wydaje mi się że i tak będą miały za małą moc to są na prawdę malutkie silniczki
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

One nie są złe - mają magnesy stałe i łożyska, więc ze sprawnością nie jest pewnie tak źle. Tak na szybko sprawdziłem ten, który mam - po 30 sekundach jazdy bez obciążenia był zimny.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

Jaką to może mieć moc? I przy okazji pytanie. Jeśli silnik na 24V ma 2000 obrotów, to ile może mieć obrotów przy 36V?
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

Nie wiem jaka moc, ale prądu trochę żre, jakieś 700W pewnie wyciągnie. Na moim jest coś wspomniane o 1500 obr/min. Z obrotami to chyba proporcjonalnie przy zwiększaniu napięcia.
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Mar, 2009   

ale te rozruszniki mają z 4cm średnicy tak przynajmniej wynika ze zdjęć - jeden jest z wymiarami to takie silniczki z drukarek... rozumiałbym jeszcze jakby miały bardzo wysokie obroty że może to mieć jakąś moc ale przy 2000obr/min?! jaki to może mieć moment?! to przy 700W musiałoby mieć 3,35Nm silnik od wycieraczek z malucha np będąc większy gabarytowo za przekładnią 1:51 (!!!) ma moment 2,5Nm znamionowo a około 11Nm maksymalnie a ma kilkanaście watów, rozumiem że on jest do pracy ciągłej a to do chwilowej więc można wycisnąć więcej ale nie wydaje mi się zę to "więcej" to aż 50 razy

jeśli to byłby silnik który ma z 30.000obr/min to większe moce są możliwe przy małym momencie dlatego wiertarki mimo małych gabarytów mają duża moc ale dla silników o niskich obrotach wymiary muszą być większe ta zależność jest bardzo dobrze widoczna przy silnikach 3-fazowych można porównać wymiary i masę silników o takich samych mocy ale 3 różnych prędkościach obrotowych 2850, 1450 i 900obr/min wnioski nasuną się same


może jak już to rozrusznik z samochodu?
http://www.allegro.pl/ite...20_463_163.html
ten z linku ma 2kW do dużego silnika w mercedesie nie wydaje mi się że silniczek do skuterka 50cm³ potrzebuje 1/3 mocy potrzebnej na rozruszanie 2 litrowego diesla
używane rozruszniki są już za kilkadziesiąt złotych wiec może warto spróbować

pozdrawiam
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Mar, 2009   

Te 2000 obrotów dotyczy innego silnika. Co do rozrusznika, to musi mieć sporawą moc, skoro musi pokonać opory sprężania w cylindrze.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Mar, 2009   

Ten mój pochodzi z silnika 650cm, 11cm długości, 7cm średnicy, ośka 15mm średnicy. Żeby odpalić ten silnik bez rozrusznika znajomy musiał być zaciągany przez samochód, więc trochę mocy to musi mieć. Na naklejce jest napisane że te 1500 obr/min to minimalne obroty, jakkolwiek to rozumieć.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 07 Mar, 2009   

Rozrusznik w skuterze 50cm nie może mieć dużej mocy, są tam kable na moje oko 4mm.
Nawet jak przyjąć że to do pracy chwilowej to nie odpaliłby, bo byłby spadek napięcia.
A akumulator w małych skuterach to jest nawet 3 Ah.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group