ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Sabvoton to dobry wybor
Autor Wiadomość
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   Czy Sabvoton to dobry wybor

Witam, nawiazujac do watku:
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5465

Skrzynka wykonana(zalacznik 153), wiec czas organizowac elektryke (bedzie opoznienie z powodu jak w zalaczniku 156, musze nowy samochod kupic zanim wroce do roweru, a do tego na urlop jade).
Do rzeczy: Chcialem uzyc Sabvotona SVMC072080
http://nexun.pl/sklep/ste...svmc072080.html
ale zaczynam miec watpliwosci - firma najwyrazniej zakonczyla dzialanosc, ich strona internetowa nie dziala, a na forach napotkalem narzekania, ze sa problemy z oprogramowaniem do konfiguracji sterownika. Na updaty oprogramowania najwyrazniej nie ma co liczyc, a nie chcial bym skonczyc ze sterownikiem do ktorego bede musial miec specjalnego laptopa z win7 albo xp, zeby dalo sie uruchomic oprogramowanie konfiguracyjne.
Doradzcie prosze czy warto mimo wszystko brac ten sterownik, a jesli nie to jakie inne wektorowe mozecie polecic. Nie moga byc wieksze niz ten Sabvoton, zwlaszcza te 62 mm grubosci, centymetr czy dwa wiecej jesli chodzi o szerokosc i dlugosc moga byc.
Silnik bedzie ten:
http://nexun.pl/sklep/sil...tyl-kaseta.html
Bateria 20S3P Li-Poly
15x http://www.hobbyking.com/...idproduct=26801
Pozdrawiam
Furi

DSC_0156.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 320 raz(y) 162,43 KB

DSC_0153.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 319 raz(y) 134,63 KB

 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   

Jakie prądy chcesz pchać w silnik? Bo z tego co widze chcesz RH2806... Mam taki setup i na mniejszym sterowniku od Barmala silnik dobrze podaje na 55A/120A (rozkręcony na max). Jeśli byłoby to mało (można wyłączyć ograniczenie prądowe) to jest jeszcze większa wersja 80A :mrgreen:
Ten mniejszy jest chyba czterokrotnie mniejszy od Sabka.
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

Mobil napisał/a:
Jakie prądy chcesz pchać w silnik? Bo z tego co widze chcesz RH2806... Mam taki setup i na mniejszym sterowniku od Barmala silnik dobrze podaje na 55A/120A (rozkręcony na max). Jeśli byłoby to mało (można wyłączyć ograniczenie prądowe) to jest jeszcze większa wersja 80A :mrgreen:
Ten mniejszy jest chyba czterokrotnie mniejszy od Sabka.


Witam,
Silnik ma max prad chwilowy 50 A, wiec okolic tej wartosci bede sie trzymal. Zmienie przewody na grubsze, zamontuje wylaczniki termiczne i chce zorganizowac sobie jakies wskazniki aktualnej temperatury wiec po testach moge pojsc troche wyzej.
Na czym mi zalezy to zeby kontroler mial duze mozliwosci konfiguracji i podlaczenia roznego rodzaju osprzetu jak ten Sabvoton (tempomat, przelacznik mocy max, czujniki nacisnieca hamulcow etc.).
Edit: Wlasnie wszedlem na strone Sabvoton'a i dziala ona normalnie. Jak z nimi w koncu jest , dzialaja dalej czy nie?

pozdrawiam
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

Działają i mają się dobrze :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

sorry nie miałem nigdy sabovtona , zastanawiałem się nad adaptto? Technikum elektroniczne skończyłem 30 lat temu i uczono mnie jeszcze o lampach.

Ale pytane , a właściwie dygresja z innej strony? Prześledziłem profil barmala,
jego próby z wprowadzeniem polskiego (czyt. naszego sterownika wektorowego)
Widac , że chłopak stara się jak może , zewsząd tylko żądania "kiedy będzie to, a kiedy tamto" ? Przyznam , że ja jestem za cienki technicznie , żeby wydac fachową opinie o tym sterowniku, ale gdybyśmy chłopaka wsparli, to mielibysmy pierwszy
produkt " made in poland" i nie trzeba by było lizać dupe chińczykom czy rosyjskim kolegom, którzy za swój produkt zadaja " pół samochodu".
Sorry ,że jako młody na tym forum pouczam "starszych", ale barmalowi należy się naprawdę pełne wsparcie. Trochę solidarności i patriotyzmu Panowie!!
Pijcie polską wódkę, kochajcie polskie dziewczyny, i kupujcie polski sterownik od Barmala
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

tas napisał/a:
Działają i mają się dobrze :)


No to milo :) czyli bedzie Sabvoton. Jeszcze pewnie duzo pytan bede mial jak wroce z urlopu, odstawie SAAB'a na zlom i kupie nowy samochod.
Pozdrawiam
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

tas napisał/a:
Działają i mają się dobrze :)


tas, teraz dopiero to zauwazylem, ty jestes gosciem z nexun bloga na ktorym wzoruje swoj projekt i wlascicielem nexun sklepu sadzac po twojej stopce. Musze powiedziec, ze piekna robota z tym blogiem, mysle ze 75% wiedzy ktora na razie zdobylem jak rower zbudowac pochodzi wlasnie z niego. Mam pytanie, a wlasciwie dwa:
1. Czy wysylasz do Irlandi? Kolo+silnik, kontroler plus caly osprzet zamierzam kupic w twoim sklepie i nie wiem czy bede to musial zamowic na polski adres i potem zorganizowac przesylke do siebie we wlasnym zakresie czy nie.
2. Czy bedziesz mial cos przeciwko, gdy jak juz bede lutowal calosc ze soba i napotkam jakies problemy, wysylal ci wiadomosci na priv z prosbami o porady ktory kabelek ma gdzie isc?
Pozdrawiam
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016   

Cytat:
tas, teraz dopiero to zauwazylem, ty jestes gosciem z nexun bloga na ktorym wzoruje swoj projekt i wlascicielem nexun sklepu sadzac po twojej stopce. Musze powiedziec, ze piekna robota z tym blogiem, mysle ze 75% wiedzy ktora na razie zdobylem jak rower zbudowac pochodzi wlasnie z niego. Mam pytanie, a wlasciwie dwa:
1. Czy wysylasz do Irlandi? Kolo+silnik, kontroler plus caly osprzet zamierzam kupic w twoim sklepie i nie wiem czy bede to musial zamowic na polski adres i potem zorganizowac przesylke do siebie we wlasnym zakresie czy nie.
2. Czy bedziesz mial cos przeciwko, gdy jak juz bede lutowal calosc ze soba i napotkam jakies problemy, wysylal ci wiadomosci na priv z prosbami o porady ktory kabelek ma gdzie isc?
Pozdrawiam

Tas to kawał chłopiska! ;) nie jednemu pomógł! Mnie również! To facet otwarty na wszystkie propozycje.. no może nie wszystkie ;)
Pewno pomoże ale najlepiej sugeruj się wszystkimi informacjami zawartymi na Jego blogu oraz na tym forum. Zobaczysz że to b.proste. Dopiero z czymś czego nie będziesz ogarniał pisz najlepiej na forum bo tutaj mnóstwo ludzi mających wspólną pasję. Nie odbieraj nam możliwości pomocy Tobie! ;) Co to Tas, jakieś bóstwo?! ;)
ps. Sorka Tas, trochę wypowiedziałem się za Ciebie ;)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016   

Na blogu nie ma nic więcej ponad to co jest tutaj, a co ludkowie opisali tutaj, tam jest to tylko troszkę bardziej poukładane :P
1. Do Watykanu wysyłałem, to i do Irlandii wyślę. Swoją drogą, jestem prawie pewny, że szefu jeździł na ebajku :D
2. Spoko, ale mam tak gdzieś 20-30PW dziennie więc komunikacja czasem odbywa się z opóźnieniami :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016   

Potwierdzam sabvoton trzyma sie dobrze. Wczoraj z nimi gadalem i sciagalem oprogramowanie z ich strony ktora jakos istnieje wiec skad kolega wysunal takie info? :p
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016   

tas napisał/a:

1. Do Watykanu wysyłałem, to i do Irlandii wyślę. Swoją drogą, jestem prawie pewny, że szefu jeździł na ebajku :D

Znaczy się szef Watykanu? Właśnie sobie to wyobraziłem, nice :twisted: :D
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016   

qaz33 napisał/a:
Potwierdzam sabvoton trzyma sie dobrze. Wczoraj z nimi gadalem i sciagalem oprogramowanie z ich strony ktora jakos istnieje wiec skad kolega wysunal takie info? :p


Googlowalem za informacjami i gdzies na jakims anglojezycznym forum trafilem na post, ze zakonczyli dzialanosc. Przy probie wejscia na http://www.sabvoton.com/ wyswietlalo sie info "page has been closed" czy cos w tym stylu, wiec uznalem, ze rzeczywiscie zlikwidowali biznes. Na szczescie okazuje sie ze to bylo bledne zalozenie :)
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016   

tas napisał/a:
Na blogu nie ma nic więcej ponad to co jest tutaj, a co ludkowie opisali tutaj, tam jest to tylko troszkę bardziej poukładane :P
1. Do Watykanu wysyłałem, to i do Irlandii wyślę. Swoją drogą, jestem prawie pewny, że szefu jeździł na ebajku :D
2. Spoko, ale mam tak gdzieś 20-30PW dziennie więc komunikacja czasem odbywa się z opóźnieniami :D


No to milo z ta wysylka, oszczedzi mi to klopotow. Co do PW, obiecuje, ze bede ci spamowal skrzynke tylko w razie ostatecznej koniecznosci :)

BTW: na http://www.hobbyking.com/...idproduct=15521
da sie zmieniac magazyn z ktorego akumulatory maja byc wyslane co jednoczesnie znacznie wplywa na cene. International warehouse or razu odpada bo to pewnie gdzies z Chin idzie i mi dowala clo. Zastanawiam sie natomiast czym sie rozni "UK warehouse" od "European warehouse" poza oczywiscie cena nizsza o 3 Euro.
Ma moze ktos jakies doswiadczenia z wyborem magazynu, bo wydaje mi sie ze przy przesylce z UK do IRL zadnych cel czy innych podatkow na granicy nie nalicza wiec "UK warehouse " jest najlepszym wyborem.
Prawda to? Czy nie?
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group