ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik magnetyczny
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   Silnik magnetyczny

http://www.wykop.pl/ramka...ik-magnetyczny/

Może coś takiego będzie miało rację bytu w niedalekiej przyszłości?
 
 
agrafek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Darmową energią to nigdy nie będzie ze względu na koszt magnesów oraz potrzebę ich wymiany ale ciekawy projekt... I to odpalanie młotkiem jak widać "bez młota to nie robota" :mrgreen:

Trudno powiedzieć czy będzie to miało rację bytu. Napędy magnetyczne to kwestia czasu, nie koniecznie w tej formie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Ale widać, że ma "kopa" i do roweru pewnie by wystarczyło :D
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Mnie się najbardziej podoba komentarz pod filmem @FlakFafjon - so many fools in one place :mrgreen:
 
 
DruhRafal
stażysta
Jeździec bez głowy



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 138
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

sobolu napisał/a:
Mnie się najbardziej podoba komentarz pod filmem @FlakFafjon - so many fools in one place :mrgreen:


:D ciekaw jestem gdzie był hoax - zasilanie energia elektryczną? Czy jakoś zmagazynowana energia mechaniczna?
_________________
EVE - Electric Enduro Project
http://evenduro.blogspot.com
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Niekoniecznie. Sam kiedyś robiłem pewne próby z magnesami i zaczynało to nabierać sensu. Kiedyś mówiono, że Ziemia jest płaska... :D
Nikt tu nie mówi o perpetuum mobile, w końcu magnesy się rozmagnesują.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

zeeltom napisał/a:
Kiedyś mówiono, że Ziemia jest płaska... :D


To wciskano ciemnemu ludowi. W 230 roku p.n.e Eratostenes obliczył promiń ziemi. Wyszło mu 6300- 6400km, więc dość dokładnie :grin:

zeeltom napisał/a:

Nikt tu nie mówi o perpetuum mobile, w końcu magnesy się rozmagnesują.

O perpetuum szkoda mi nawet czasu na rozmowę, rozumiem, że chodzi Ci o FreeEn. i ja co do tego jestem dość sceptyczny jeśli chodzi o "silnik magnetyczny"

PS Jesteś drugim, któremu pękło 1k. :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010   

Nawet nie zauważyłem :) Nie zwracam na to uwagi ;)
Co do scepcytyzmu, to jak się samemu nie spróbuje, to się nie wie. Ja miałem swojego czasu trochę z tym zabawy i nawet parę eksperymentów zadziałało. Podchodziłem do tego na zasadzie ekranowania biegunów magnetycznych, tworząc coś w rodzaju magnesu jednobiegunowego z ukształtowaną charakterystyką pola magnetycznego. Stanęło na braku miękkiej blachy żelaznej, a teraz już mi się nie bardzo chce w to bawić. Brak odpowiedniego zaplecza technicznego, ale neodymy nadal mnie korcą ;)
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010   

Panowie na litość , rozmowe o' freee energy' Można toczyć jak sie zacznie od tego skąd ona ta 'free' się bierze dokładnie . Bez tego, to na 'Ezo TV'

Neodymy stwarzaja pare nowych mozliwosci , ale jak cos spadnie na ziemie , to trzeba to nakładem pracy podniesc i dokładnie identycznie z magnesem.

Energia musi być doprowadzona z jakiegoś źródła , jak nie jest , znaczy że wała z kogoś robią albo, sami kretyni.

Silnik elektruczny normalny moze miec sprawnosc do 90 kilku procent , to czego tu szukac ???????????

Wszystko oprucz niecałych 10% zostało juz znalezione !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moc z kilograma , sterowalność parametrow , moment obrotowy przy niskich obrotach i małych stratach , tego warto szukać.

Te 10% to łożyska , prądy wirowe, inne straty magnetyczne i niezerowy opór miedzi , w domu sie tu za wiele nie wydusi. Jedno co mozna to sprobować wywalic troche zbednego żelaza i metali z silnika , wsadzonego tam siła tradycji , przy neodymach, nie całe jest niezbędne .
jednym słowem cytujac za sobolu , który sytował....... :) :mrgreen:
sobolu napisał/a:
so many fools in one place
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010   

Znowu takie dysputy, a sprawa jest oczywista.
W wiatraku, ani w materiałach knstrukcji wiatraka nie ma energii, a już wiemy, że ona pochodzi tu z wiatru (oczywiście to jest "free energy").
W magnesach też nie ma energii, ale one mogą nam dać "free energy" ze środowiska lub z wymiaru X.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

Cytat:
ze środowiska lub z wymiaru X.
_________________


To ja wole zwykły cud katolicki :) : wino z wody , cudowne rozmnożenie weglowodanow i białek nad jeziorem.

Przynajmiej nie X tylko wiadomo kto, bóg, a ogień piekieł, ile to darmowej enegi niewyczerpanej :)
I wszystko znane, opisane, mase swiadkow naocznych , mase dokumentów uznawanych przez wiekszośc swiata .

X to tlko 'archiwum X' i X-man' ewentualnie :)

Bo ze środowiska to owszem wegiel, ropa, uran :) pieruny ewentualnie :)
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

@tree, jak Cię kocham, tak Cię nienawidzę :) Za ten ostatni post (byłem off-line) muszę Ci ignora zdjąć :lol:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

Jeśli skrzydła wiatraka ustawimy płasko, to też będzie doopa, a nie źródło energi.
Podobna sprawa jest z magnesami.
Sprężyna w zegarze, też niby nie ma energii, ale jak ją się nakręci, to zegar tyka.
Magnesy mają już włożoną w siebie jakąś energię włożoną przy magnesowaniu, trzeba tylko to wykorzystać.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

Tree:
Bóg się pisze z dużej litery: "Bóg".
Wiatrak też ma energię ze środowiska lub z wymiaru X - różnica ciśnień, energia słońca itp..
Przecież wiatr jest niematerialny, a przyczyny prz głębszej analizie są całkowicie niejasne.
I tu "zeeltom" ma całkowitą rację.
Trzeba robić eksperymenty i coś kiedyś z tego wyjdzie.

W końcu dinozaurów w ich czasch nie sfilmowali komórką, chociaż prąd był zawsze i AC i DC.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Trzeba robić eksperymenty i coś kiedyś z tego wyjdzie.


A z tym to się zgodze , tylko dobrze by było z godnie z zasadą 'Brzytwy Ockhama' nie dorabiać wymiarow , jak cos sie ie zgadza w słupkach , najpierw poszukać w tym co jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group