ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
jednoosobowy pojazd elektryczny do zabawy
Autor Wiadomość
erio
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lip, 2012   

arbaql napisał/a:
Zaczynam dostrzegać problem, że źle się do tego zabrałem :)
Najlepiej jakbym zaczął budowę od początku. Nowy silnik jest za mocny do tego pojazdu a największym problemem stało się przeniesienie tej mocy na koło. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie użycie pasa zębatego albo klinowego, wszelkim łańcuchom nie wróże długiego żywota.
Koła, których obecnie używam do testów na podwórku, na trawie okazały się słabsze niż można przypuszczać. Dopuszczalne obciążenie 150kg to jakiś żart, pojazd ważący 50kg z pasażerem jeździł na trzech kołach a już na jednym pokazał się guz. Jakie koła będą lepsze i niezbyt drogie. i gdzie je dostać?


Nie podzielam twoich zastrzeżeń co do łańcucha , a silnik mam taki sam jak na zdjeciu 800W 36V , i założony łańcuch 219 od gokarta, fabryczna zebatka 11 zebów jest troche za mala do tego łańcucha, ale dawala rade bez przeskakiwania, teraz jest zebatka gokartowa dorobiona z 15 zębami,
Taki łańcuch przenosi 28KM w silniku 125ccm spalinowym, więć te 800W to dla niego pikuś
http://www.youtube.com/watch?v=9e-5naAqlwg
tum masz film

(mogę się z tobą zamienić na ten 1000W 48V zamojego 800W 36V, ale to wygląda na to samo, moj teraz jezdzi na 48V i pewno ma 1000W :, wiec zamiana chyba nie ma sensu)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group