ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Romet CRS 50 ---> EV
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   

Da radę. Będzie trochę dłużej ładowała, ale chyba nie zamierzasz jechać do całkowitego wyładowania akumulatorów. Pisałem o tej mocniejszej, ale po przeliczeniu mocy mogę się zgodzić ;)
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

A może jako bazę posilić się ramą od tego? Ja zacząłem poważnie się zastanawiać nad pozyskaniem ramy i elementów bazowych od skutera Simson SR50 do konwersji na EV na ALLEGRO i giełdzie Mysłowickiej z częściami samochodowymi i do motocykli. http://www.youtube.com/watch?v=xqKa2hycDWI
Ostatnio zmieniony przez andrzejIskierka Czw 16 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Idealnie nadaje się do zainstalowania nawet dosyć dużych, pojemnych i ciężkich akumulatorów, choćby ołowiowych i chyba przedewszystkim ze względu na ich koszt. :wink:
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Witam. Zalicytowałem właśnie w opcji KUP TERAZ ramę od Simsona SR50. Zdjęcie przedstawia wylicytowaną ramę. Wszystko co jest na zdjęciu było przedmiotem tej licytacj oprócz ramy na kwotę 95zł + 40zł kurier. Mam zamiar zabrać się do przeróbki na EV zaraz jak dojdzie i czas pozwoli.

simson.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 298 raz(y) 20,13 KB

 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

Witam po przerwie ;) temat niedawno powrócił do głowy tym bardziej jak się słyszy co się robi na rynku paliw :neutral:

Nabyłem ostatnio od kolegi z forum taki oto silniczek-powinien dać radę




Ze strony hobbyking.com zamówiłem też regulator 3f 200A i kartę programująca-jak przyjdzie to zarzucę foto ;)
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 18 Lis, 2011   

Jak chcesz rozwiązać chłodzenie silnika i przeniesienie napędu? To jest silniczek lotniczy-skonstruowany do ok. 10 minut kręcenia śmigłem(zerowy opór na starcie+chłodzenie strumieniem powietrza o prędkości >40m/s), więc bez większych przeróbek nie za bardzo nadaje się do pojazdu kołowego
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 18 Lis, 2011   

Dziękuje za opinie :wink:

Jestem świadom wszystkiego co kolega napisał, że lotniczy, że chłodzenie itd ale wybrałem taki zestaw z dwóch podowów - po pierwsze dlatego, że z filmików na YT widać iż z powodzeniam nadają się do takich konstrukcji, po drugie dlatego, że zawsze kroczyłem trochę innymi ścieżkami i chciałem zaistnieć z "mechanizmami" ze światka modelarstwa RC ;)

Niemniej każdą opinię chętnie przyjmę :idea:

Pozdrawiam
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011   

Można zamontować przy samej oponie dzięki czemu ruch poiwetrza spowodowany ruchem opony będzie go chłodził. Czym bieżnik będzie agresywniejszy tym lepsze chłodzenie.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lis, 2011   

Nie prościej założyć na ośkę śmigło?
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011   

Silnik elektryczny, można powiedzieć trafi dokładnie w miejsce spaliniaka ponieważ chociaż na próbę a może i docelowo będzie współpracował z oryginalną skrzynią biegów ;)

I tak jak kolega zeeltom pisze myślałem nad wiatraczkiem na ośce po drugiej stronie silnika.

Pozdr
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

Jest regulator i karta programującą:



A dokładniej:
http://www.hobbyking.com/...idProduct=10332
http://www.hobbyking.com/...idProduct=10333

a za manetkę gazu posłuży serwo tester:
http://www.hobbyking.com/...?idProduct=8296

Pozdrawiam ;)
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

Chciałbym Ci coś doradzić ale pewnie i tak mnie nie posłuchasz bo masz swoją koncepcję i póki Ci się nie znudzi eksperymentowanie to jej nie zarzucisz.Montowanie urządzeń modelarskich każdego typu w produktach typu motorower elektryczny jest konstrukcją karkołomną aczkolwiek nie niemożliwą,wiem że poczyniłeś już spore nakłady finansowe i trudno jest pogodzić z faktem że może to nie wypalić i pewnie uprzesz się żeby to wykonać,ale przestrzegam Cię żeby nie była to sztuka dla sztuki i wyrzucone pieniądze które można lepiej spożytkować
Sam składam rowery elektryczne na razie na własne potrzeby i kombinuję jak najlepiej wykorzystać napęd i nic nie przychodzi mi lepszego do głowy niż hub .Lubię praktyczne rozwiązania które się nie psują,bo też dużo jeżdżę na elektrykach,a na forum doradzam takie rozwiązania które są ekonomiczne i mają dużą sprawność.Wiem że duża jest grupa takich którzy lubią dużo przerabiać a mało jeździć,i jeśli im to sprawia przyjemność to nie chce im tego odbierać,ale zawsze będę popierać rozwiązania praktyczne które coś wnoszą i są niezawodne.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011   

mar56 napisał/a:
Nie lepiej będzie jak zastosujesz silnik wpleciony w koło?Po co sobie komplikować napęd!
Pomyśl nad tym.


Mnie tak kolega przestrzegał - nie posłuchałem. A był to pierwszy post w temacie o budowie mojego roweru. Teraz wiem co źle zrobiłem i wiem że warto było posłuchać. I wiem teraz że udziwnianie konstrukcji nie jest wskazane. Przekonałem się na własnej skórze konstruując bagażnik na którym wisi silnik i kufer z akumulatorami. Owszem mnie się udało - konstrukcja działa i przebywa miesięcznie ok 350-400 kilometrów ( na liczniku już mam blisko 1000 kilometrów na samym prądzie) jednakże nie jestem w 100 % usatysfakcjonowany wynikiem. Teraz już wiem - najpierw trzeba 10 RAZY pomyśleć zanim coś się zrobi, poszukać, przeanalizować problem, potem pomyśleć jeszcze 5 razy i dopiero kliknąć Enter dokonując zakupu i przelewu za dany podzespół... Owocnej pracy, powodzenia i determinacji!
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 25 Lis, 2011   

A mi się ta koncepcja bardzo podoba. Jesli się ma dostęp do dobrych narzędzi to napęd oparty o silnik modelarski będzie miał pewnie tylko jedną wadę - głośność.
Kibicuje tematowi. W tym roku miałem zabierać się za własnego middrive opartego na modelarskich częściach. Jednak z różnych względow ( głównie technicznych - opóżnienia przy wdrażaniu obróbki skrawania;)) zarzuciłęm ten projekt. Ale za rok... kto wie...:)
Puki co inna konstrukcja będzie na tę zimę:).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group