ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulczyk bierze się za auta elektryczne
Autor Wiadomość
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   Kulczyk bierze się za auta elektryczne

link:

http://www.pb.pl/a/2011/0...uta_elektryczne
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   

No i wreszcie teraz nagle okaże się w masmediach, że spalinowce są nieopłacalne i trujące.
Jednak on jest mądry.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   

NIe chce być złośliwy ale nie masz przeczucia, że jak jemu sie uda to Ty Panie Leszku zbankrutujesz na przeróbce na eV? No okej. Zostanie pole do popisu na serwis... Ale Jak ktoś zrobi Tanie , elektryczne i fajne to przekładki szybko stracą sens...:(
 
 
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Z tego co pisza to e+ ma sie zajmowac wlasnie serwisem i wsparciem dla EV. Nie zajmuja sie produckja EV bo to sa gigantyczne naklady zatem nikt z grupy Kulczyk nie bedzie projektowal aut EV czy ich przerabial.
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Sory to ja źle przeczytałem, przepraszam.
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   E+ oraz IMIEV

E+ chce otworzyć i stworzyć siec stacji ładujacych w polsce.
Byłem wczoraj na konferencji w Warszawie na Wybrzeżu Gdyńskim-Centrum Olimpijskie.
Miałem okazję posłuchać jak i przewieźć się i o to mi chodziło.
Samochód rewelacyjny.
Opiszę w nowym dziale.

Podziękowania dla Zeltoma-za zaproszenie.
W sumie-to każdy mógł wejść-tylko ładnie się ubrać..
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
telemah
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
No i wreszcie teraz nagle okaże się w masmediach, że spalinowce są nieopłacalne i trujące.
Jednak on jest mądry.


W mediach różne rzeczy "się okazywały" i coraz częściej nie jest to prawdą , tak jak to że pojazdy elektryczne są opłacalne i ekologiczne - przynajmniej w naszym kraju.ponad 90% naszego polskiego prądu pochodzi ze spalania produktów węglowych tak więc zużywając energię elektryczną trujemy nie mniej niż jeżdżąc pojazdem spalinowym zasilanym benzyną czy ON .Nie chciałbym Pana obrażać , ale jest pan nieco naiwnym elektro-pseudoeko- maniakiem Panie Kopeć.

Nie miałem na celu obrażania kogokowiek ale mimo że jestem zainteresowany pojazdami elektrycznymi to coś mnie trafia jak czytam podobne bzdury.
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   Energia z elektrowni

Trujemy znacznie mniej-proszę spojrzeć na bilans energetyczny.
W samochodzie cieplo idzie w atmosferę w elektrowni do jej sprawności dolicza się ciepło-które trafia do domów czy innych procesów i sprawnośc już wzrasta x2 a w samochodzie nie.
Nie wszystko jest oplacalne a i tak to kupujemy-nie w tym rzecz.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Znowu dajesz argumenty od lobby paliwowego z masmediów. Przecież skoro auto EV zużywa na 100km energię zawartą tylko w jednym litrze paliwa, to zawsze będzie ekologiczne, niezależnie od źródła energii elektrycznej, a do tego prąd zaraz będziemy wytwarzać głównie wiatrakami (i wielkimi, i średnimi, i ogromną ilością malutkich - np. prawidłowo zbudowany SAVONIUS).
Pan Kulczyk pewnie o tym wie i pewnie będzie stawiał także takie wiatraki przy słupkach do doładowywania EV po drodze.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Też faktem jest, że zimą maska mojego EV jest obklejona lodem nawet po długiej jeździe i co kilka dni muszę ten lód trochę pięścią odkuwać, żeby auto miało lżej.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
telemah
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Ja do dojazdów wszelakich w obrębie miasta używam bioetanolu wychodzi mi troche ponad złotówkę taniej na litrze zasilam tym czterosuwowy motocykl o poj 125ccm spalam nie więcej jak 3-3,25 litra alkoholu na 100km czyli maksymalny koszt przejechania 100km to maksymalnie 28zł.Pojazd bez problemu na tym jeździ, na metanolu było by jeszcze taniej ale wolę etanol bo się tym na 100% nie otruje .

Niech pozwolą obywatelowi pędzić alkohol na cele paliwowe to będę miał paliwo po ok 1,5zł za litr i to używając do tego zboża paszowego od rolnika , a wiadomo że można z celulozy i innych tego typu odpadkowych surowców.Alkoholu nie zabraknie a używając odp. aparatury nie trzeba dużo energii do przepędzenia.

Ps.Z naszym polskim postępem to może tak za 300 lat będziemy mieli 25% energii ze źródeł odnawialnych.

A co mam zrobić jak chcę pojechać na za_upie totalne gdzie nie będę mógł podładować baterii ?? Mam wozić ze sobą na przyczepie akumulatory na zapas ?? W ruchu miejskim starczy mi mój bzyk co pali nie więcej jak 3 litry szpirytusu , a samochód elektryczny ze względu na mały zasięg i tak się nie nada na dłuższe trasy.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

To mały motocykl, a mnie prąd do auta EV kosztuje do 3,-zł na 100km (tankowanie w taryfie nocnej, czyli też 2 godziny w dzień).
Skutery EV zużywają prądu po średnio 1,-zł na 100km.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
telemah
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

A po co mam autem po mieście jeździć ?? żeby w korkach stać ? Tak się przeciskam wszędzie.Wcześniej jeździłem rowerem z silnikiem 4 suwowym od agregatu pr-twórczego o poj ok 80ccm przy spokojnen jeździe paliło niecałe 2l/100km pojazd dalej jest użytkowany na wsi u rodziny ja się przesiadłem na małolitrażowy motocykl do miasta w sam raz.

Ps.Tyle że ja swój motocykl kupiłem za psie pieniądze i jest to prosta maszyna nie ma się tam co zepsuć silnik najprostszy jak się da 2 zawory w ohc części łatwo dostępne trwałość niezła bardzo rzadko coś wymieniam najczęściej s[rawy typu ogumienie/łańcuch . Teraz proszę zobaczyć ile kosztuje cały osprzęt żeby sobie przerobić samochód na elektryczny.Samochód jest dobry na zimę i do dalszych wyjazdów a tak na miasto to wolę jednoślad albo rower.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Podejrzewam, że Kulczyk obok rzędów tych słupków dla EV z wiatrakami będzie stawiał jakieś podesty na potańcówki, ciepłe posiłki, stoiska kawowe, kina plenerowe, czytelnie terenowe, stanowiska z grami komputerowymi itp..
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
telemah
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

A jak zechcę pojechać w bieszczady to też tam będą słupki dla EV ??? Ja wlewam 3litry etanolu do baku i wiem że na tym przejadę ok 100km na pełnym baku ponad 400km waga paliwa to raptem 12kg spalając etanol nie truję tak jak na benzynie i jeśli mi urzędastwo pozwoli pędzić alkohol samemu to będę przejeżdżał 100km za ok 5zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group