To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Zdjęcia i filmy użytkowników - Galeria Polskich pojazdów elektrycznych

Arbiter - Pon 21 Sie, 2006
Temat postu: Galeria Polskich pojazdów elektrycznych
Forumowicze
Pracuję nad uruchomieniem galerii pojazdów elektrycznych dla uzytkownikow forum.

Zapraszam wszystkie osoby do zalozenia galerii na stronie ktora bedzie poswiecona tylko EV.Link do dodawania
http://ev.arbiter.pl/evpolska/

Przykładowa galeria wyglada tak
http://ev.arbiter.pl/galeria/mulek

Akcja jest taka: zakladacie konto, ja aktywuję, przydzielam automatycznie login i hasło, logujecie się i juz wasza galeria widoczna jest w sieci.

Anonymous - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: Fajny pomysł
Fajny pomysł...ciekawe ile tego bedzie...?
Ja przy mojej slamazarnej robocie to moze sie dopisze za rok;)

Wiesiek

Arbiter - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: Re: Fajny pomysł
Rudzik, dopisz sie juz teraz:)
nie ma co sie czaic
A bedzie troche. Jednak na forum powstało sporo jezdzideł

Anonymous - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: Dopiszę sie
Dopisze sie, jak porobie zdjęcia tego co juz jest;)...jeżeli mozna dodawac w rozsypce...to takie dołożę;)

Wiesiek

PS. Dobra idę do piwnicy...popstrykam na skuterek i jego silnik;)

Arbiter - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: Re: Dopiszę sie
rudzik6 napisał/a:
Dopisze sie, jak porobie zdjęcia tego co juz jest;)...jeżeli mozna dodawac w rozsypce...to takie dołożę;)
Wiesiek
PS. Dobra idę do piwnicy...popstrykam na skuterek i jego silnik;)


Super.
Mozna dodawac w rozsypce jak najbardziej. zas mozna potem edytowac i modyfikowac.Teraz juz mozesz załozyc galerie, to ja aktywuje i potem pojdzie szybko

Anonymous - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: Re: Dopiszę sie
Czy jak pracuję nad trzema pojazdami , to mam załozyc trzy galerie?...No i czy mozna dodawac zdjęcia i opisy w miare postępu prac?

Wiesiek

Arbiter - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: Re: Dopiszę sie
rudzik6 napisał/a:
Czy jak pracuję nad trzema pojazdami , to mam załozyc trzy galerie?...No i czy mozna dodawac zdjęcia i opisy w miare postępu prac?

Wiesiek


Tak, dla kazdego pojazdu osobna galeria. Fotki mozna jak najbardziej dodawac w miare postepu prac

Anonymous - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: To miło , ze juz jestem
Fajnie, juz jestem...no to dzisiaj tak na roboczo...ale bede dopisywal, edytował w miare postępu prac....

pozdrawiam

Wiesiek

Arbiter - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: Re: To miło , ze juz jestem
Rudzik już zadziałał
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek

Anonymous - Wto 22 Sie, 2006
Temat postu: i tu też
I tu też troszke fantazji...;)

http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik

Anonymous - Sob 28 Paź, 2006
Temat postu: Dało się inaczej
Kolego Arbiter. Trochę było metod prób i błędów. Odkryłem, że system jednakowo traktuje <br> jak i łamacza enter. Aby tak mi wyszło, opis roboczy w notatniku wygląda "suma sumarów" nieczytelnie, bo nie można swobodnie stosować łamacza. Osobiście uważam, że jasne tło męczy oczy więc zrobiłem to na ciemniejszym tle.
Kiedy orientacyjnie będzie można samemu aplikować i wymieniać zdjęcia?
Jak na razie przygotuję lepszą jakość i prześlę w skrzynkę majlową.
Proporcje formatowe chyba zachować takie same, aby system nie rozciągał lub nie zwężał obrazu. Czy tak?

Arbiter - Sob 28 Paź, 2006
Temat postu: Re: Dało się inaczej
System automatycznie zamienia znaki nowej linii na <br>. Jesli chcesz - moge to wyłączyc.

Widze ze porobiłes tabele wiec przy formatowaniu htmla automatycznie byłyby wpisywane <br> i lipa.

Ogolnei to co zrobiles fajnie wyglada.
Co do zdjeć - to na razie nie ma mechanizmu do dodawania samodzielnego - nie zrobilem. zainteresowanie tematem nie jest duze wiec tez nie mam mobilizacji do robienia. Jak bedziesz miał zdjecia to wyslij mi poczta. tylko przeslij je prosto z aparatu bez zmiany rozmiaru

http://ev.arbiter.pl/gale...ektryczny.omega

Anonymous - Nie 29 Paź, 2006
Temat postu: mechanika strony
Raczej zostaw to jak jest z tym <br>, bo lepiej dla innych. Jeśli chodzi o fotki to i tak będę musiał nadać w fotoszopie jakiś format, bo będę robił zdjęcia aparatem klasycznym na film, a film zcyfryzuję. Nie mam cyfraka. Konieczny będzie błysk w pewnych wypadkach. Przecież muszę to lepiej okadrować w pewnych przypadkach jak np drobiazgi, bo nie podejdę bliżej pod obiekt niż 30 cm. Taki mam aparat.
Podaj mi więc lepiej jaki chcesz format w pikselach.

Arbiter - Nie 29 Paź, 2006
Temat postu: Re: mechanika strony
GlowaSkrzydlowa napisał/a:
Raczej zostaw to jak jest z tym <br>, bo lepiej dla innych. Jeśli chodzi o fotki to i tak będę musiał nadać w fotoszopie jakiś format, bo będę robił zdjęcia aparatem klasycznym na film, a film zcyfryzuję. Nie mam cyfraka. Konieczny będzie błysk w pewnych wypadkach. Przecież muszę to lepiej okadrować w pewnych przypadkach jak np drobiazgi, bo nie podejdę bliżej pod obiekt niż 30 cm. Taki mam aparat.
Podaj mi więc lepiej jaki chcesz format w pikselach.


Dla każdej galerii mam osobne ustawienia, wiec moge wywalic automatyczne <BR> tylko dla Twojej galerii

Format w px - minimum 800x600.
Mechanizm automatyczny w galerii:
-podnosi kontrast i wyrównuje poziomy
- zmniejsza do 800x600
- wyostrza (sharpen)
- generuje osobna miniaturę 205px

Anonymous - Pon 30 Paź, 2006
Temat postu: System galerii pojazdów
Dzięki. Już wiem jakie mam Ci posłać zdjęcia. A to automatyczne "br" w takim razie mi wyłącz.

07.11.2006.
Jak zamieściłeś nowe zdjęcia widzę, że system strony te większe zdjęcia, redukuje jeszcze co do jakości (np te 600 x 800 co posłałem miały ponad 100kB. Jakość nr 6 w fotoszopie). Osiągnęły ostatecznie kilkadziesiąt kB na formacie 600 x 800 pixeli. Miniaturki osiągają kilka kB, przez co strona może szybko wskakiwać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group