To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Pogoda

Trotelec - Pon 25 Cze, 2012
Temat postu: Pogoda
Większość poj. EV forumowiczów to rowery, niektórzy dojeżdżają do pracy nawet kilkanaście km. Myślę, że bardzo ważna jest dla nas pogoda. Znalazłem bardzo ciekawą stronę TUTAJ Można określić nawet godz. kiedy będzie padać.
Anonymous - Pon 25 Cze, 2012

Ja korzystam tylko z tego: http://www.sat24.com/en/pl
Można samemu przewidzieć pogodę na podstawie ruchów chmur z ostatnich dwóch godzin.
Na stronie głównej jest więcej animacji dotyczących temperatury itp.

krystian91 - Pon 25 Cze, 2012

Trotelec potwierdzam zgodność tej pogody. Sam używam jej w sumie od 3 lat i sprawdza się w 99% co do jednego dnia. Jeśli sprawdzasz pogode rano na dzień dzisiejszy to możesz co do godziny spodziewać się danej pogody. Na prawde jest skuteczne i wiarygodna.

Kto zainteresowany jeszcze burzami to wchodzicie na strone blids.de i zakładke Polen. Również mapa baaardzo wiarygodna bo wyładowania są określone 15 minut w tył.

galahad - Wto 26 Cze, 2012

Fajnie , że Kraków jest zaznaczony czerwoną kropą :cool:
krystian91 - Śro 27 Cze, 2012

Wybierajcie model UM i następnie swoja miejscowość wpisujecie.
galahad - Śro 27 Cze, 2012

A tu jest mapka z zachmurzeniem, taka całkiem fajna....

twojapogoda


:cool:

r2d2 - Czw 28 Cze, 2012

Ten model ICM'u spóźnia się średnio o 4-6godz. w stosunku do rzeczywistości, ale i tak jest najlepszy z dostępnych ;) Ano i jeszcze te deszcze konwekcyjne (jasnozielony) to takie których może równie dobrze nie być wcale.

Pozdro.

Anonymous - Czw 28 Cze, 2012

Strona 24sat jest robiona z aktualnych zdjęć satelitarnych. Widziałem już takie przypadki, że niby niebo jest czyste, a za dwie godziny już burza. To jak można wierzyć prognozom długoterminowym? :D
Anonymous - Czw 28 Cze, 2012

r2d2 rzadko kiedy ICM się ze tak powiem pomylił. Wszystko uzależnione jest od od odległości miejscowości sprawdzanej od stacji meteo. Moja miejscowość akurat znajduje się pomiędzy dwoma bazami pomiarowymi w odległości 20km więc na czas kiedy bedą deszcze nie moge narzekac.

zeeltom co do burz:
Burze często są lokalne które tworza się stosunkowo szybko a nie są niesione frontem. Tego radary szybko nie wyłapią (czas odświeżania). W tym wypadku zbawienny jest blids.de o którym wcześniej pisałem bo jest odświeżany co 15 minut a określenie punktów wyładowań są dość precyzyjne.

r2d2 - Pią 29 Cze, 2012

Ależ ja wcale nie twierdzę że ICM się myli, wręcz przeciwnie, chodziło mi tylko o to że ich model pogodowy się spóźnia względem rzeczywistości.
Jak się wybieram polatać to bezpośrednio korzystam z http://www.gddkia.gov.pl/...monitorujacych, bo mam ich stację meteo rzut beretem od swojego spotu, i aktualizacja warunków jest co 15 min.
Przed frontami i burzami nie latam, bo jeszcze mi życie miłe ;)

Pozdro.

krystian91 - Sob 07 Lip, 2012

Witam
polecam również strone Blitzortung.org odnoszącą się do wskazywania wyładowań atmosferycznych. Jest ona bardziej rozbudowana niż blids.de. Odświeżanie jest tutaj co 1 minute oraz każdy za pośrednictwem GPS i małego urzadzenia może przyczynić się do poprawy precyzyjności wskazan wyładowań atm.

WojtekErnest - Sob 09 Sie, 2014

Do planowania wycieczek rowerowych (nie tylko) b. przydatna jest strona pokazujaca rzeczywiste zachmurzenie, opady : http://m.radareu.cz
Nostusek - Sob 09 Sie, 2014

WojtekErnest napisał/a:
opady : http://m.radareu.cz


Jeśli usunie się literkę M linku to macie pełno komputerową wersję z eleganckimi animacjami - ta przedstawiona przez kolegę WojtekErnest, jest dla urządzeń mobilnych. Dane sprzed ok. 10-15 minut...

krystian91 napisał/a:
polecam również strone Blitzortung.org odnoszącą się do wskazywania wyładowań atmosferycznych. Jest ona bardziej rozbudowana niż blids.de. Odświeżanie jest tutaj co 1 minute


Odświeżanie tak - można i co 1 min ustawić... Ale dane są zawsze sprzed 2 godzin...

leoxxx - Sob 09 Sie, 2014

Wystarczy wejść w zakładkę przegląd i masz dane aktualne :)
WojtekErnest - Sob 09 Sie, 2014

Odświeżanie jest co 15 min


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group