ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogoda
Autor Wiadomość
Trotelec 
początkujący


Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   Pogoda

Większość poj. EV forumowiczów to rowery, niektórzy dojeżdżają do pracy nawet kilkanaście km. Myślę, że bardzo ważna jest dla nas pogoda. Znalazłem bardzo ciekawą stronę TUTAJ Można określić nawet godz. kiedy będzie padać.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Ja korzystam tylko z tego: http://www.sat24.com/en/pl
Można samemu przewidzieć pogodę na podstawie ruchów chmur z ostatnich dwóch godzin.
Na stronie głównej jest więcej animacji dotyczących temperatury itp.
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Trotelec potwierdzam zgodność tej pogody. Sam używam jej w sumie od 3 lat i sprawdza się w 99% co do jednego dnia. Jeśli sprawdzasz pogode rano na dzień dzisiejszy to możesz co do godziny spodziewać się danej pogody. Na prawde jest skuteczne i wiarygodna.

Kto zainteresowany jeszcze burzami to wchodzicie na strone blids.de i zakładke Polen. Również mapa baaardzo wiarygodna bo wyładowania są określone 15 minut w tył.
 
 
galahad 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 26 Cze, 2012   

Fajnie , że Kraków jest zaznaczony czerwoną kropą :cool:
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Śro 27 Cze, 2012   

Wybierajcie model UM i następnie swoja miejscowość wpisujecie.
 
 
galahad 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 27 Cze, 2012   

A tu jest mapka z zachmurzeniem, taka całkiem fajna....

twojapogoda


:cool:
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 678
Skąd: Kielce

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Ten model ICM'u spóźnia się średnio o 4-6godz. w stosunku do rzeczywistości, ale i tak jest najlepszy z dostępnych ;) Ano i jeszcze te deszcze konwekcyjne (jasnozielony) to takie których może równie dobrze nie być wcale.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Strona 24sat jest robiona z aktualnych zdjęć satelitarnych. Widziałem już takie przypadki, że niby niebo jest czyste, a za dwie godziny już burza. To jak można wierzyć prognozom długoterminowym? :D
 
 
Gość

Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

r2d2 rzadko kiedy ICM się ze tak powiem pomylił. Wszystko uzależnione jest od od odległości miejscowości sprawdzanej od stacji meteo. Moja miejscowość akurat znajduje się pomiędzy dwoma bazami pomiarowymi w odległości 20km więc na czas kiedy bedą deszcze nie moge narzekac.

zeeltom co do burz:
Burze często są lokalne które tworza się stosunkowo szybko a nie są niesione frontem. Tego radary szybko nie wyłapią (czas odświeżania). W tym wypadku zbawienny jest blids.de o którym wcześniej pisałem bo jest odświeżany co 15 minut a określenie punktów wyładowań są dość precyzyjne.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 678
Skąd: Kielce

Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

Ależ ja wcale nie twierdzę że ICM się myli, wręcz przeciwnie, chodziło mi tylko o to że ich model pogodowy się spóźnia względem rzeczywistości.
Jak się wybieram polatać to bezpośrednio korzystam z http://www.gddkia.gov.pl/...monitorujacych, bo mam ich stację meteo rzut beretem od swojego spotu, i aktualizacja warunków jest co 15 min.
Przed frontami i burzami nie latam, bo jeszcze mi życie miłe ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012   

Witam
polecam również strone Blitzortung.org odnoszącą się do wskazywania wyładowań atmosferycznych. Jest ona bardziej rozbudowana niż blids.de. Odświeżanie jest tutaj co 1 minute oraz każdy za pośrednictwem GPS i małego urzadzenia może przyczynić się do poprawy precyzyjności wskazan wyładowań atm.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Sie, 2014   

Do planowania wycieczek rowerowych (nie tylko) b. przydatna jest strona pokazujaca rzeczywiste zachmurzenie, opady : http://m.radareu.cz
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 09 Sie, 2014   

WojtekErnest napisał/a:
opady : http://m.radareu.cz


Jeśli usunie się literkę M linku to macie pełno komputerową wersję z eleganckimi animacjami - ta przedstawiona przez kolegę WojtekErnest, jest dla urządzeń mobilnych. Dane sprzed ok. 10-15 minut...

krystian91 napisał/a:
polecam również strone Blitzortung.org odnoszącą się do wskazywania wyładowań atmosferycznych. Jest ona bardziej rozbudowana niż blids.de. Odświeżanie jest tutaj co 1 minute


Odświeżanie tak - można i co 1 min ustawić... Ale dane są zawsze sprzed 2 godzin...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
leoxxx 
stażysta
leoxxx


Dołączył: 01 Cze 2014
Posty: 118
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 09 Sie, 2014   

Wystarczy wejść w zakładkę przegląd i masz dane aktualne :)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Sie, 2014   

Odświeżanie jest co 15 min
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group