To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Wymiana

Patriko - Pon 14 Wrz, 2015

wapn napisał/a:
Pytam z ciekawości. Czy ktoś wie z jakiego metalu są oryginalne przewody fazowe silnika NineContinent? Nie wygląda to jak typowa miedź (są koloru srebrnego).


Nie każda miedź jest rudego koloru ;]

bloodyopel - Pon 14 Wrz, 2015

Miedź sama w sobie raczej jest, ale tu najprawdopodobniej jest czymś dodatkowo pokrywana powierzchniowo aby zwiększyć przewodność / zapobiec utlenianiu.
tas - Śro 30 Wrz, 2015

Alternatywna i lepsza metoda przeciągania przewodów przez oś - z użyciem koszulki termokurczliwej.

Zrobiłem filmik, trochę długi i nudny, ale pokazuje jak łatwe jest przeciągniecie tym sposobem.



Oczywiście "przed" trzeba oczyścić oś z resztek uszczelniacza, czasem posmarować koszulkę smarem jeśli ilość przewodów jest za duża, a "po" zalać wszystko na nowo jakimś silikonem.

ap0f1s - Śro 30 Wrz, 2015

Na pewno sprawdzę. Myślę, że największą zaletą tego sposoby jest termokurczka w otworze, gdyż dla mnie to jest największy problem jak wsadzić ją do osi wystarczająco głęboko i szybko, kable nawet dość szybko idzie za pomocą pęsety. Ale tutaj to ekspres.
piotrrs11 - Śro 30 Wrz, 2015

Jaki to silnik/przewody?
Mechano - Śro 30 Wrz, 2015

Co to za duża koszulka na wszystkie przewody razem spięte?
tas - Śro 30 Wrz, 2015

Koszulka igielitowa izolacyjna - jest bardzo wytrzymała mechanicznie.
Tektronic - Czw 01 Paź, 2015

Ja Cie podziwiam Marcin że ty to w rękawiczkach robisz :grin: , jak ja bym miał w rękawiczkach przewody układać to chyba samo mięso by leciało podczas układania :grin:
gienek333 - Czw 01 Paź, 2015

A ja proponuję posmarować przewody i koszulkę moją "ulubioną" :grin: pastą silikonową "N", można nią smarować ranty (pod opony), gwinty itd.
Tomas - Czw 01 Paź, 2015

Świetny filmik Tas.
Film jednak najlepiej oddaje. Jak najwięcej takich instruktarzy bo dużo wnoszą.
Odrazu nabrałem odwagi na robotę :o

Yin - Pią 02 Paź, 2015

Tomas napisał/a:
Jak najwięcej takich instruktarzy bo dużo wnoszą.

Dokładnie :)

JerzyZ - Nie 04 Paź, 2015

Super film - oglądałem z zapartym tchem, jak "Archiwum X".
Masz talent (i dobre pomysły)!

mleczny - Pią 09 Paź, 2015

Jakiej średnicy jest ta koszulka?
Przewody zasilające potem 'tylko' lutujesz? Czy jakieś zaciski mechaniczne? (wewnątrz silnika)

tas - Pią 09 Paź, 2015

Koszulka ma średnicę nie mniejszą niż kanał w osi.
Lutuję przewody ponieważ zabezpieczeni e termiczne uniemożliwia takie nagrzanie silnika, że lut by puścił.

Darki - Sob 05 Gru, 2015

A jakiego rodzaju przewodów tych dodatkowych do zabezpieczenia termicznego używacie? Tas mówi o telefonicznym. Zacząłem szukać i np. ten https://www.elektryzuj.co...CFYPPcgodXpkAwg jest do 70 stopni :/. Oglądałem skrętkę komputerową i też była do 60stopni. Coś to trochę mało.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group