To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Budowa pojazdu z ładowaniem słonecznym SOLAR POWER

Anonymous - Pon 17 Lut, 2014

No, tego nie liczę nigdy ;)
gienek333 - Pon 17 Lut, 2014

Jak mówi porzekadło "kto nie smaruje ten nie jedzie".
mmoto - Pon 17 Lut, 2014

Śliczna spawalnia, przypominaja mi się stare czasy tylko kiedys do trajki silniki z VW sie mocowało.
Odwliłeś juz sporo pracy, taki projekt to z 5 studentów + doktor + profesor + dotacje unijne - a ty sam dajesz radę :mrgreen:

Anonymous - Pon 17 Lut, 2014

Projekt jest z"czapy" ;) Głównym czynnikiem wymiarowania była wielkość paneli i siedzenia, reszta wyszła w praniu ;)
Dziś elementy pomalowane, jutro wiercenie i mocowanie do ramy.
Nie mam jeszcze tylnych kół :(

Anonymous - Śro 19 Lut, 2014

Muszę połączyć stelaż aluminiowy ze stalowym i by nie uszkodzić (nie zgnieść) profilu aluminiowego przy skręcaniu wymyśliłem sobie takie wewnętrzne wzmocnienia w profilu. Będą włożone do profilu i dopiero skręcone śrubą. Powinno wytrzymać ;)




Nostusek - Śro 19 Lut, 2014

Patent stary jak świat ale zadziała - byle tulejka zbyt luźno nie była w profilu - pasowanie zrób sobie na -0,5 mm i będzie grać. Sama tulejka by wystarczyła już a z podkładką to już wogóle będzie miodzio.
Anonymous - Śro 19 Lut, 2014

Są spasowane tak, że przechodzą z lekkim oporem. Sama tulejka by wycięła kółko przy dłuższej pracy. Dlatego taka szpulka ;)
Nostusek - Śro 19 Lut, 2014

zeeltom napisał/a:
Sama tulejka by wycięła kółko przy dłuższej pracy.


W plastiku może i tak - zresztą im większa powierzchnia podparcia tym mniejszy nacisk punktowy profila (profilu - nie wiem jak to odmienić) na tulejkę

Anonymous - Śro 19 Lut, 2014

Dojechał zwijany przedłużacz od odkurzacza. Planuję go wykorzystać do pokładowej ładowarki, tak na wszelki wypadek. Żeby ze sobą przewodów nie ciągać ;) Ma 6 metrów, to chyba wystarczy ;)


Anonymous - Czw 20 Lut, 2014

Zabawy ciąg dalszy. Złożony widelec z mocowaniem ;)



Pierwsze przymiarki:







Niestety, odległość od kierownicy jest za duża. Muszę skombinować jakąś długą kierownicę, albo samemu wygiąć z jakiejś rurki. A może ktoś ma taką długaśną od jakiejś poziomki?

Anonymous - Czw 20 Lut, 2014

Trochę spawania i cięcia i kierownica zrobiona :D Jeszcze tylko oszlifować i pomalować ;)






mmoto - Pią 21 Lut, 2014

Podoba mi się ta kierownica, szkoda że ja spawałem takie konstrukcje przed erą interneta, teraz wzorów bez liku tylko SAM-ów nie da rady rejestrować.

Wszystkie kable będzie trzeba przedłużać, ciekawe czy gdzieś można kupić kostki do sterownika, żeby przedłużki zrobić.

Anonymous - Pią 21 Lut, 2014

Ja się nie bawię w jakieś przedłużacze ze złączkami. Tnę, przedłużam lutuję i po problemie ;)
Ale u mnie będzie wszystko wycięte i wszelkie złączki będę robił na złączkach samochodowych. Jest tego pełno, do wyboru, są tanie, a te standardy chińskie są do bani.
Mój wynalazek nie będzie potrzebował rejestrowania, to będzie wózek rowerowy, bo jednak przekroczy 90 cm szerokości.
Niestety, mój spawacz alu nie ma czasu i robota się trochę przeciągnie, a tego nie lubię :(

Anonymous - Sob 22 Lut, 2014

Zabawy ciąg dalszy ;) Nieco odnowione koło z silnikiem:



Widelec z kierownicą:



mmoto - Sob 22 Lut, 2014

Pogoda dopisuje.
Widzę że konserwatywnie - jak trajka to napęd na przód. :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group