To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - awaria silnika chodzi jak pila spalinowa..

tas - Sob 06 Gru, 2014

No to zdejmij od strony wolnobiegu i wyjmij stojan razem z kablami przez pokrywę
Anonymous - Nie 07 Gru, 2014

sunman napisał/a:
tak i za nia sie zabralem od strony tarczy hamulcowej tylko ze polowa srubek zeszla , druga nie

Jeśli nic ci nie pomoże, to pozostaje lekkie nacięcie śrub diaksem z cienką tarczą pod płaski śrubokręt.

sunman - Nie 07 Gru, 2014

Wyglada to tak w srodku ze kable troche "przysmolilo"
tas - Nie 07 Gru, 2014

No to chyba się sprawa rozwiązała.
Musisz szukać nowego silnika. Ewentualnie nauczyć się przewijania ;)

Adam Wysokiński - Nie 07 Gru, 2014

No tak... A może w zakładzie przewijającym takie zwykłe 3 fazowe silniki przewiną. Przecież to w zasadzie to samo a taki koleś ma dużo doświadczenia.
tas - Nie 07 Gru, 2014

Ciężko będzie, ja mam jeden spalony silnik, byłem w 20 punktach i zapomnij o przewinięciu. Machną ręką tylko, że z takim czymś nie będą się bawić, nie mają jakiegoś schematu, trzeba wypalać itp itd. Przewijają ale tylko standardowe silniki. Jak już ktoś się chciał zabrać to 500 netto. Szkoda mi było czasu i kilometrów przejechanych. No chyba, że jakiś forumowicz potrafi to zrobić i mu się chce w normalnych kosztach :)
sunman - Nie 07 Gru, 2014

gdyby sie znalazl bylo by super w sumie silnik idzie jakby nie bylo do odzyksu magnesow lub do ponownego przewiniecia , ale w ramach absolutnej bezczelnosci zapytam o gwarancje ]:-> .

Ok Wiec druga czesc temtu , czym warto zastapic ten HS4080 crystalita , konstrukcja jak w temacie http://forum.arbiter.pl/v...ighlight=ryksza

waga 150kg +80 ja , ociazenie do 3 osob do 240kg plus.

Do tej pory dzialalo to na silniku HS4080Crystalite kontrolerze tez crystalite 45A przeznaczony do 48v-72v

Posiadam jeszcze baterie 48v 43Ah oraz 72v 35ah

Silnik sie sprawdzal super na pusto czyli tylko 230kg przy mocniejszj bateri pozwolil sie bujnac do 52km/h ale dlugo zajmuje mu zebranie sie.

Teraz chcilabym cos co ma znacznie lepszy moment obrotowy lub mid drive .

Jakies propozycje lub linki do podobnych konstrukcji ?

tas - Nie 07 Gru, 2014

Głupio mówić 'a nie mówiłem', ale a nie mówiłem? ;)
Masz nietypowy pojazd i jesteś skazany na MIDa, może tym razem to będzie większy motywator niż dobra rada.

W sumie w takiej rikszy to jest banalnie proste do zbudowania bo masz tam tyle miejsca ile chcesz. Nie to co w rowerze :)

sunman - Nie 07 Gru, 2014

W sumie bedac szczery to spalilem go wlasna glupota spalilem go w poltorej godziny.. choc czesto dostawal pod granice bolu bo kable zawsze mi smierdzialy po pracy , ale te zimno na polu kusilo by przycisnac wiecej i wiecej ;) tak wiec tego dnia wyprolem w 1.5h 17ah z 72v bateri wiec w sumie ciagle okolo 2000 do 3000w dostawal.. ehh coz nauczka i lekcja troche droga no ale ;) swoje zarobil
Pykacz - Nie 07 Gru, 2014

Jak tak go zgrzałeś to i pewnie magnesy poszły . Jak to jest ryksza to załóż 2 nawet mniejsze i słabsze silniki i po kłopocie . :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group