To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Przeróbka ogniw Ni-Cd

WojtekErnest - Sob 20 Gru, 2014

Naprawa ich to polśrodki bez przyszłości. Lepiej myśleć o planie minimum z uzyciem li-ion a w kolejnym roku np rozbudowa wg wersji Pykacza. Tak radzę...
henry - Sob 20 Gru, 2014

miałem w domu inne ogniwa i chciałem zobaczyć na próbę czy zda egzamin,
oczywiście ogniwa NI-Cd, podłączyłem szeregowo dwa zestawy(seryjnie były połączone szeregowo) po 10 ogniw wyszło 24 volt,
następnie dołożyłem jeszcze jeden pakiet w który jest 10 szt ogniw równolegle,
tak zmontowany zestaw zaczął się grzać tzn ostatni zestaw który dołączyłem równolegle
pytanie za 100 punktów, gdzie dałem ciała w tym całym zamieszaniu?

gienek333 - Sob 20 Gru, 2014

Podłączyłeś aku 24V z 12 równolegle i te 24V ładowało tą 12 baaardzo dużym prądem.
henry - Sob 20 Gru, 2014

teraz jak to napisałeś to logiczne ale dałem ciała
więc jedyne zwieszenie pojemności to podłączenie dwóch zestawów 24v równolegle

WojtekErnest - Sob 20 Gru, 2014

Jeśli tak zrobiłeś i zadajesz pytanie dlaczego tak jest, to niepokoje się o to co 'naprawiajac' mozesz jeszcze zrobic. Wszak 10 x 1,2 V ladowales zasilaczem 24 V...
henry - Sob 20 Gru, 2014

proszę wybaczyć, nie miałem styczności nigdy wcześniej z łączeniem ogniw
WojtekErnest - Sob 20 Gru, 2014

Dlatego naprawdę się niepokoje. Ale do rzeczy skoro masz 30 ogniw to wariant super minimum to rzetelny pomiar kazdego i wyselekcjonowanie 20 najsilniejszych. Ale skoro nie miales z tym wczesniej do czynienia, to poczytaj na naszym forum i w ogóle o teorii, woltomierzu itp i dopiero spokojnie coś zmieniaj. A przed polaczeniem pytaj.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group