To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - jaki zestaw do konwersji, tani i prosty

bartekw - Śro 14 Sty, 2015
Temat postu: jaki zestaw do konwersji, tani i prosty
Witam!
Tak jak w temacie. Powiedzmy, że mam rower, 20 cali dokładnie i chciałbym, żeby miał wspomaganie elektryczne, takie właśnie do 25km/h. Czy jest jakiś prosty sposób na to? Widziałbym to tak... Kupuję silnik/przednie koło, który mi zaplata serwis albo już jest zapleciony. Podłączam to do jakiegoś tam sterownika. Do sterownika ręczną manetkę i baterię. I jedziemy!! :D Czy moje oczekiwania są jakieś zupełnie nierealne? Najchętniej wydałbym na to z 1000zł, góra 1500. Przeglądam te fora, dostępne zestawy i ciągle jest coś nie tak... Zaczynając chociażby od tego, że brak 20" obręczy w ofercie, albo same silniki są jakieś takie... mocne. A mi taki niepotrzebny. I wszystkie te zestawy mają miliony części, nad którymi póki co nie chce mi się zastanawiać... Są też niby całe rowery, składaczki za 2000. Nawet ok. Ale one są jakieś takie niskie i wątpię, żeby dało się podnieść kierownicę w nich, bo okablowanie za krótkie. No to już na wstępie je przekreśla. Jakaś porada kogoś doświadczonego?

Pozdrawiam!
Bartek

tas - Śro 14 Sty, 2015

maxev.pl mają bardzo fajne zestawy, zadzwoń i podpytaj o napęd (zestaw) 250W w przednim kole. Do podstawowych zastosowań i typowej jazdy ze wspomaganiem będzie bardzo fajny.
Zawsze lepiej jest przerobić samodzielnie zestaw, bo masz wtedy wszystko dobrej jakości.
Do mnie na serwis przychodzą ludkowie z tymi chińskimi rowerami i okropne to jest badziewie, siodełka się urywają, złącze od akumulatora przerywa, wszystko skrzypi tym plastikiem i ogólnie tandeta.

WojtekErnest - Czw 15 Sty, 2015

Ja kiedys kupilem taki zestaw z maxev.pl. Wprawdzie moja konstrukcja jest na 24' ale moze obecnie, mają, zaplota Ci silnik w kole 20. Zobacz moj opis, link na stopce, powinien Ci sie przydac bo tez dotyczy skladaka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group