ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki zestaw do konwersji, tani i prosty
Autor Wiadomość
bartekw 
początkujący


Dołączył: 14 Sty 2015
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 14 Sty, 2015   jaki zestaw do konwersji, tani i prosty

Witam!
Tak jak w temacie. Powiedzmy, że mam rower, 20 cali dokładnie i chciałbym, żeby miał wspomaganie elektryczne, takie właśnie do 25km/h. Czy jest jakiś prosty sposób na to? Widziałbym to tak... Kupuję silnik/przednie koło, który mi zaplata serwis albo już jest zapleciony. Podłączam to do jakiegoś tam sterownika. Do sterownika ręczną manetkę i baterię. I jedziemy!! :D Czy moje oczekiwania są jakieś zupełnie nierealne? Najchętniej wydałbym na to z 1000zł, góra 1500. Przeglądam te fora, dostępne zestawy i ciągle jest coś nie tak... Zaczynając chociażby od tego, że brak 20" obręczy w ofercie, albo same silniki są jakieś takie... mocne. A mi taki niepotrzebny. I wszystkie te zestawy mają miliony części, nad którymi póki co nie chce mi się zastanawiać... Są też niby całe rowery, składaczki za 2000. Nawet ok. Ale one są jakieś takie niskie i wątpię, żeby dało się podnieść kierownicę w nich, bo okablowanie za krótkie. No to już na wstępie je przekreśla. Jakaś porada kogoś doświadczonego?

Pozdrawiam!
Bartek
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 14 Sty, 2015   

maxev.pl mają bardzo fajne zestawy, zadzwoń i podpytaj o napęd (zestaw) 250W w przednim kole. Do podstawowych zastosowań i typowej jazdy ze wspomaganiem będzie bardzo fajny.
Zawsze lepiej jest przerobić samodzielnie zestaw, bo masz wtedy wszystko dobrej jakości.
Do mnie na serwis przychodzą ludkowie z tymi chińskimi rowerami i okropne to jest badziewie, siodełka się urywają, złącze od akumulatora przerywa, wszystko skrzypi tym plastikiem i ogólnie tandeta.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Sty, 2015   

Ja kiedys kupilem taki zestaw z maxev.pl. Wprawdzie moja konstrukcja jest na 24' ale moze obecnie, mają, zaplota Ci silnik w kole 20. Zobacz moj opis, link na stopce, powinien Ci sie przydac bo tez dotyczy skladaka.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group