To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

misiek998 - Nie 09 Lip, 2017

Witam, w takim sterowniku https://www.aliexpress.co...2012487273.html
Tempomat działa na zasadzie cały czas wciśniętego guzika, czy wystarczy przycisk stykany na chwilę?

ICE - Nie 09 Lip, 2017

misiek998, zdaje się że będzie działał na zasadzie podobnej jak w np GT 500 tj. po osiągnięciu oczekiwanej prędkości należy wcisnąć przycisk i prędkość będzie utrzymywana do czasu naciśnięcia hamulca lub manetki.
lobudek - Pią 14 Lip, 2017

Proszę o pomoc. Jak podłączyć sterownik i silnik pod ten przełącznik by zmieniać obroty silnika Rozebrałem go i składa się z 3 takich modułów. Każdy moduł jest odizolowany od poprzedniego.

gienek333 - Pią 14 Lip, 2017

Używasz 1 i 3 sekcji. Do dolnych (tych podwójnych) podłączasz silnik, a do górnych zasilanie na krzyż. W 3 sekcji przed złożeniem pakietu trzeba obrócić styki o 180°, aby były jak w 1.
lobudek - Pią 14 Lip, 2017

Dzięki za odpowiedź, ale już sobie poradziłem. Swoją drogą muszę kupić jeszcze 1 taki przełącznik. 100zł to złodziejstwo, bo na aliexpress chodzą po 3$. Gdzie kupię w Polsce taki przełącznik za normalne pieniądze?

Pavyan - Sob 15 Lip, 2017

Przełącznik, łącznik, wyłącznik "pakietowy" ew. dodatkowo "tablicowy" - to wpisz w wyszukiwarkę i szukaj dobrej ceny :wink: A w grafice zobaczysz, czy Ci pasuje...
Źródłem (tanich lub darmowych) mogą być stare tablice rozdzielcze, starsze silniki z wbudowanym wyłącznikiem itd.

Maju - Sob 15 Lip, 2017

Witam,
powoli zaczynam swoją pierwszą przeróbkę roweru na silniku sparta toprun, będzie on zasilany pakietem 10s i nastał mnie dylemat czy nie dać koła tylnego 24" zamiast 26". Zyskałbym trochę przyśpieszenia i mógłbym dać szerszą oponę na tył(ponieważ mam dość wąskie widełki). I stąd moje pytanie, do ilu km/h daje on rade rozpędzić rower na samej manetce? w zależności od wielkości koła.
Pozdrawiam

ravkill - Nie 16 Lip, 2017

A jaki silnik i jaki sterownik, bo mało danych...No i ilość "p" też by się przydała + masa całości...
Ale na prostej - 20 do 30, ale za to ze zdrowej górki na pewno szybciej :)

Mitar - Nie 16 Lip, 2017

Mam pykanie co do ładowania, do tej pory myślałem ,że jak wentylator na ładowarce się zatrzymuje to jest koniec i odpinałem ładowarkę. Odkąd mam watomierz to zauważyłem, że po zatrzymaniu wentylatora ładowarka dalej dostarcza około 8W , czy to oznacza że proces ładowania się nie skończył i trzeba czekać do 0W ? Chyba że tam dioda potem zmienia kolor?
Maju - Nie 16 Lip, 2017

ravkill napisał/a:
A jaki silnik i jaki sterownik, bo mało danych...No i ilość "p" też by się przydała + masa całości...
Ale na prostej - 20 do 30, ale za to ze zdrowej górki na pewno szybciej :)


silnik to jak pisałem sparta toprun, przerobiony na zewn. sterownik 36V 18A i wiecej nie mam zamiaru pakować w silnik, pakiecik 5p wiec wychodzi przy max obciazeniu 3,6A na ogniwo. Wczoraj wieczorem wstępnie uruchomiłem silnik na przetwornicy i przy 36V silnik kręci 53km/h bez obciązenia przeliczając na koło 26". Ile moge się spodziewać na płaskim po asfalcie? zakładając, że rower+ ja to jakies 100kg.

tomek701 - Nie 16 Lip, 2017

Ja na torpunie ale na rowerze poziomym po płaskim przy kole 28 na cienkiej oponie prawie 40 wyciągnąłem ale to poziomka była. Pod górki to mu ciężko było i grzał się okrutnie ale 30 Amperami nawet go męczyłem na 17 powinien chodzić nawet na lekkim kole 28 przy niewielkim wspomaganiu ładnie ale przy tych 36v dużo w ciepłomprądu będzie zamieniać.
Tomas - Nie 23 Lip, 2017

Pytanie. Co nam daje wyłącznik nadprądowy na instalacji skoro teoretycznie bms zabezpiecza nam instalacje?
Anonymous - Nie 23 Lip, 2017

Dodatkowe zabezpieczenie? A jak BMS nawali, to co wtedy? ;)
atomek1000 - Nie 23 Lip, 2017

Tomas napisał/a:
Pytanie. Co nam daje wyłącznik nadprądowy na instalacji skoro teoretycznie bms zabezpiecza nam instalacje?

Przycisk do wyłączania :D wtyczki wpinasz na sucho a włączasz wyłącznikiem i dzięki temu ci nie iskrzy przy podłączaniu

Tomas - Pon 24 Lip, 2017

atomek1000 napisał/a:
Tomas napisał/a:
Pytanie. Co nam daje wyłącznik nadprądowy na instalacji skoro teoretycznie bms zabezpiecza nam instalacje?

Przycisk do wyłączania :D wtyczki wpinasz na sucho a włączasz wyłącznikiem i dzięki temu ci nie iskrzy przy podłączaniu


Czyli nie muszę przestrzegać kolejności podłączenia BMSA ? Montuję cała instalację i tylko na końcu pstryk głównym włącznikiem ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group