To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Mitar - Czw 21 Wrz, 2017

Czy można gdzieś jeszcze dostać silnik 9c na 8x8 , czy jest to już relikt przeszłości?
toft - Czw 21 Wrz, 2017

A tak z ciekawości zapytam po co Ci taki?
Mitar - Czw 21 Wrz, 2017

Mam teraz 7x9 i jest ok, ale zmieniam sterownik na FOC i znacznie spadnie VMAX,
silnik 10x6 niby załatwia sprawę ale tu z kolei zaczyna bardziej zamulać dół.
Z tego co patrzyłem 8x8 jest pomiędzy jednym i drugim, pozwolił by zrekompensować ubytek w VMAX wynikający ze zmiany sterownika i zamulanie było by trochę mniejsze (tak podejrzewam)

tas - Czw 21 Wrz, 2017

"trochę" to będzie głównie różnica psychologiczna i samopoczuciowa :)
Mitar - Czw 21 Wrz, 2017

ale między 7x9 a 10x6 będzie już 2 razy "trochę" ;)

Nikt mi się jeszcze nie dał karnąc na 10x6 więc nie wiem czy zaakceptuje jego "start" natomiast w VMAX jest zauważalna różnica.

toft - Czw 21 Wrz, 2017

W moim odczuciu będziesz bardziej zadowolony z szybszego silnika. Z jednego powodu. Na FOCu start i tak będzie dość "miękki) bez rezonansów itp (przynajmiej tak to było w dużym mxusie V2). Najwyżej dodasz 10A prądu jak będzie za słabo. Natomiast szybszy silnik ma jeszcze jedną zaletę (którą dostrzegłem kiedy przesiadłem się z szybkiego -coś jak 10x6 goldenmotora na taki jak masz teraz). Mianowicie przy "koncu" naturalnych prędkości szybszy silnik cały czas jeszcze "walczy". Daje to subiektywne uczucie większej dynamiki przy końcowych prędkościach. Poprostu szybszy silnik jakby cały czas chce iść a wolnoobrotowy ma już malutki prąd tam u góry i znacznie szybciej kończy. Albo jeszcze inaczej. Z górki. Z górki twój rozpędzi się tylko troszkę ponad nominał. W 10x6 to jest znacznie bardziej odczuwalne.
NIe wiem jak ten Barmalowy sterownik bo jeżdizłem tylko naSabku. Ale tam wysokoobrotowy mxus nie miał kłopotów z ruszaniem (drgawek itp). Myślę, że biorąc różnicę w naszych wagach będziesz bardziej zadowolony przy FOCU z szybkiego silnika. Na blokowym start z miejsca czy to w 10x6 czy 7x9 jest tak samo zwalony (skacze pierdzi trzeszczy). Natomiast fakt że 7x9 nieco szybciej łapie płynność Ale to jest różnica może 5kmh?. Ale to na blokowym. Pozdro.

Kajman - Pią 22 Wrz, 2017

Czy to częste w chinskich sterownikach BLDC że nie działa odcięcie chroniące ogniwa? Dzisiaj z ciekawości sprawdzałem jak nisko zejdzie sterownik 24/36v i... przy 14v nadal chodzi ;)
mrgiver - Nie 24 Wrz, 2017

Kajman, testowałeś z obciążeniem, tj. uruchomionym silnikiem? Jechałeś, czy koło kręciło się w powietrzu? Czy tylko patrzyłeś, czy jest napięcie na manetce?

Przerabiałem sterownik chińskiei, żeby wywalić LVC (sterownik ciągle widzi "dobre" napięcie zasilania). Część logiki działa dobrze, ale poniżej pewnego napięcia zasilania ( u mnie ok. 28V w sterowniku na 48V) nie da się silnika obciążyć, bo się resetuje wszystko

Kajman - Nie 24 Wrz, 2017

Powietrze i obciążałem o trąc o ziemię i hamując, może za słabo? Muszę dzieciaka na testy polowe zabrać ;) Sterownik 24/36v
mrgiver - Nie 24 Wrz, 2017

Raczej obciążenie wystarczające. A może ktoś w sterowniku coś majstrował? Tak jak ja, na potrzeby własne? :P
Kajman - Nie 24 Wrz, 2017

Nee, nówka z Chin :) W sumie to jest i zaleta, mogę dowolną ilość ogniw podłączyć, trza tylko o piszczyku pamiętać bo córka pewnie na voltomierz patrzyć nie będzie ;) Ale dobrze że sprawdziłem, bo na razie na lipolach będzie jeździć aż jej pakiet sklecę z 18650 :) I byłyby 3x2s w plecy :(
mmoto - Wto 26 Wrz, 2017

Ponieważ popsuła mi się kolejna bateryjka, zamierzam kupić ze 3 szt. 7S Litokala na ali, cena ok. 100$ jest chyba w porządku. Czy te baterie są ok.?
marcingp5 - Pią 29 Wrz, 2017

Jak podłączyć Czujnik PAS KT-V12 do sterownika GT1500W ? Robię na wszystkie sposoby, kręcę nim ale czujnik nie porusza silnikiem. Napięcie ponad 4V jest a próbowałem podpinać na wszystkie sposoby kabelki..
Czujnik walnięty >?


Anonymous - Pią 29 Wrz, 2017

Najpierw wymacaj zasilanie i sygnałowy. Podłącz pod 5V i woltomierzem sprawdź czy zmienia się napięcie na wyjściu zbliżając do czujnika jakiś magnes.
piwko7 - Pią 29 Wrz, 2017

Pytanko odnosnie wymiany Halli w NinceContinent w wersji na kasetę- czy łatwo się do nich dostać ?
W tej wersji schodzi jedna pokrywa a wydaje mi się że są one z drugiej strony



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group