To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

xyz2a - Sob 10 Mar, 2018

Przemek napisał/a:
jak podepniesz czerwony do baterii uruchomisz sterownik jak chcesz stacyjkę to czerwony do stacyjki i drugi ze stacyjki do baterii


Y że jak - drugi ze stacyjki do baterii?
To od czego jest ten fioletowy?

tricz - Sob 10 Mar, 2018

Szybkie pytanko, czy bms zawsze bakansuje? Dzisiaj naładowalem baterię i żadna lampka na bms nie świeci. Możliwe jest to że cenę są idealnie równe i nie ma co robić?
Anonymous - Sob 10 Mar, 2018

Hey przy montażu hamulców tarczowych w silnikach Nine Continent na tył, jest taka plastikowa podkładka pod tarczę.

Pytanie, podkladke się wywala i daje metalowe, czy może ten plastik daje radę? A może od razu się topi?

Ja daję metalowe 2razy, ale tak pytam na przyszlosc

tricz - Sob 10 Mar, 2018

Plastikowa do śmieci. Musi być metalowa.
marcingp5 - Nie 11 Mar, 2018

Witam, mam dylemat miałem zgrzewany pakiet (nie ja) i jedno ogniwo dziwnie wygląda pod koszulką jakby coś się rozlało, można tak używać czy trzeba rozbierać i wymienić ?
foty:
https://drive.google.com/drive/folders/1ZmYfkLdmnb23oI-8XoQ1sRjFiqtWVQGH

Inc0 - Nie 11 Mar, 2018

ja bym to ogniwo bezwzględnie ze wzgledów bezpieczeństwa wymienił i nie wazne czy to jest woda czy to elektrolit czy cokolwiek innego widać korozje a co sie dzieje z rozszczelnionym ogniwem LI-Jon kazdy widział na YT a tu ich masz kilkadziesiat reakcja łańcuchowa była by mało komfortowa zwłaszcza podczas jazdy
wiciu_r - Nie 11 Mar, 2018

Poszukuję holderu do li-ionów 18650 w formie paska plastiku w kształcie fali, tak żeby aku zajmowały jak najmniejszą przestrzeń.
Widziałem coś takiego na filmiku YT, ale namierzyć nie mogę. Za linka będę wdzięczny...

Pozdro i Dzięki

WojtekErnest - Nie 11 Mar, 2018

marcingp5 napisał/a:
Witam, mam dylemat miałem zgrzewany pakiet (nie ja) i jedno ogniwo dziwnie wygląda pod koszulką jakby coś się rozlało, można tak używać czy trzeba rozbierać i wymienić ?
foty:
https://drive.google.com/drive/folders/1ZmYfkLdmnb23oI-8XoQ1sRjFiqtWVQGH

A mierzyłes chocby napięcia na każdym równoległym segmencie ?
Bo poza ew zabrudzeniami lub wyciekami, trzeba znać stan techniczny pakietu.
Z jakiego to modelu roweru ?

Inc0 - Sob 17 Mar, 2018

W kole z napędem "mięśniowym" nie zawracałbym sobie takimi szczegółami głowy wszelkie koła zaplatałem zawsze w szprychy DT Swiss nigdy żadna się nie "wyciągnęła" ani nie zerwała ale w kole z silnikiem na 48V siły będą o wiele większe i z tego co wyczytałem na forach zerwane szprychy to niemal chleb powszedni dlatego szybkie pytanie czy to jest prawidłowy sposób zaplatania?

marcingp5 - Nie 01 Kwi, 2018

WojtekErnest napisał/a:

Napięcia są w porządku tylko kolor koszulki jakby zagrzybiały i trochę rdzy czy to nie zaszkodzi w eksploatacji ?

Druga sprawa już w innej baterii zielone LGMJ1 mam problem z BMS wszystkie lamki się świecą prócz jednej BC 11, albo dioda na bms się spaliła bo się baqrdzo grzeją albo inny układ w bms bo sekcję rozdzielałem i sprawdzałem i kabel i ogniwa są równe. Ładowarka normalnie odłącza.

https://drive.google.com/file/d/1Syze2DEzELHf99FMq0wpNQX_CNpkRaPN/view?usp=sharing

/..

kielo - Pią 06 Kwi, 2018

Witam wszystkich.
Szybkie pytanie: Gdzie podpiąć przetwornicę napięcia, czy do opcjonalnego wyjścia w sterowniku na którym pojawia się napięcie po włączeniu podświetlenia wyświetlacza , czy bezpośrednio do baterii i zastosować jakiś włącznik?

Kajman - Nie 15 Kwi, 2018

Hej,
Pytanko, czy są jakieś kalkulatory, które w dany wymiar ramy/obudowy wpasują ile ogniw 26650 wejdzie?

Inc0 - Nie 15 Kwi, 2018

Chyba będzie ciężko taki znaleźć niemal wszyscy jada na ogniwach 18650 bo biorąc pod uwage fakt że wiecej ogniw 18650 zmiescisz w tej samej przestrzenii niz 26650 a toi sie przekłada na "osiagi " pakietów .Dla 18650 jest kilka kalkulatorów dostepnych w sieci więc czy aby napewno chcesz isc w 26650 zamiast w 18650 poczytaj to moze cie przekona https://tayvoy.com/ogniwa-26650-przeciw-2x18650/
rs2580 - Nie 15 Kwi, 2018

Są fajne wyświetlacze 8fun ale intryguje mnie czy można ich użyc do MXUSa i sabvotona?
Na aliexpresie piszą że bo BAFANGów.
symbol TFT 850C albo inny DPC14/850C.
Ktoś próbował/testował/adoptował?
Fajne są i tyle.

Mariusz_p - Nie 15 Kwi, 2018

Szukam ładowarki na 16S, w której będzie można zmieniać napięcie do którego naładuje pakiet - co polecacie?
Pakiet 16S10P - 30Ah



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group