To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Pierwszy e-bike

irrs - Sob 20 Lut, 2016

Jak ktoś zapyta mnie jak mocny jest mój obecny bajk to mu odpowiem - ma jakieś 10% pierdzidła do toczenia się :D
Sebastianmx2 - Nie 21 Lut, 2016

Śmiej się, na zdrowie :)

Co ja poradzę, że lubię mocne jednoślady... :)

irrs napisał/a:
Jak ktoś zapyta mnie jak mocny jest mój obecny bajk to mu odpowiem - ma jakieś 10% pierdzidła do toczenia się :D

Adam Wysokiński - Nie 21 Lut, 2016

Sebastianmx2, mało mocy a już naruszyło mocowanie silnika. Może nie jest tak mało?
Ja nie porównuję e-bike do motocykla co ma kilkadziesiąt koni. Taki rzeczywiście ciągnie jak szalony.
Porównaj do roweru napędzanego swoimi nogami :wink:

Sebastianmx2 - Nie 21 Lut, 2016

Adam Wysokiński - Patrząc z tej strony to rakieta, całkowicie bez porównania.
Mobil - Nie 21 Lut, 2016

Sebastianmx2, Zamiast ebajka lepiej się zastanów nad projektami typu LMX P2 bo tak to nic z tego nie będzie :mrgreen:
Sebastianmx2 - Pon 22 Lut, 2016

No i widzisz, w tym sedno. Właśnie na ten projekt się napatrzyłem i zamarzyły mi się power slide-y i niekończące latanie na gumie.
sannis - Pon 22 Lut, 2016

Jak latałeś EXC300 to nie będzie porównania. Chyba, że z jakimś motocyklem elektrycznym typu Zero. Nie napalaj się na LMXa, bo to tylko filmiki, które trwają kilka minut. Na tych małych batkach co on jeździ zasięg ma w porywach 20km. Pokazał jeden filmik z dłuższej jazdy w Alpach i już szału ni ma, tylko oszczędności. To samo zauważyłem na filmach z tym samym silnikiem co w LMX, im dłuższy tym mniejsze prędkości, mniej szaleństw.
ap0f1s - Pon 22 Lut, 2016

Zasięg na pewno mały na LMX, gdyż akus nie za duży, ale moment jest zacny na takim midzie. Jednak jak autor tematu jak będzie porównywał e-bajki z ktm exc300 to się pewnie rozczaruje. Nawet pewnie taki "superbajk" jakie teraz powstają na forum może nie wystarczyć. Chociaż nigdy nie widziałem na żywo porównania takiego bajka koło 6kw chociaż z 125.
Mobil - Pon 22 Lut, 2016

sannis, Bo standardowo LMX ma malutki pakiet baterii, nic nie stoi na przeszkodzie dać tam 2x tyle :mrgreen:
Sebastianmx2 - Pon 22 Lut, 2016

To jak wsadzić kij w mrowisko :) . Ja nie porównuje 3kW roweru do wyczynowego enduro z klasy E3, było by to dość niemądre. Po prostu, podzieliłem się subiektywną opinią, być może nie słusznie.

Zweryfikowałem już swoje myślenie o (nazwijmy to), zrywności takiego rozwiązania i cieszę się tym co mam. Prawdopodobnie, podejmę kolejny projekt ebike, ten był ''na próbę'', czas pokaże.

Ciekaw jestem wrażeń z takiego bajka 6kW. Napisałem że 2x tyle mocy i było by idealnie, to też subiektywna ocena po testach mojej zabawki. Możliwe że również nie słuszna ;)

Sebastian

ap0f1s - Pon 22 Lut, 2016

Musisz się przejechać na takim bajku z sterownikiem wektorowym typu sabvoton i mocy 6kw. Tutaj masz filmik kolegi bysia, gdzie silnik ma duży moment co już na koło idzie , ale za to prędkość max nie jest duża.
https://www.youtube.com/watch?v=X_mmYAnkINg

atomek1000 - Pon 22 Lut, 2016

Jeżeli jeszcze sie nie przeniosłeś z wawy to za około miesiąc powinienem mieć około 5.5kW to przetestujesz ^^
Sebastianmx2 - Pon 22 Lut, 2016

Ooo chętnie! Daj znać proszę, jak będziesz gotowy.
sietaz - Pon 22 Lut, 2016

Z tym, że 5 kilowatów nie jest równe 5 kilowatom. Przy tych mocach już nawinięcie silnika gra dużą rolę
maniekrox - Pon 22 Lut, 2016

na zwykłym sterowniku tak, na sabvotonie z dobrze ustawionym prądem fazowym nie ma różnicy. Jedynie wolniejszy silnik rozpędzi się do niższej prędkości, ale przyspieszać będą podobnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group