To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Jaka rama FULL do przeróbki?

Freerider - Śro 20 Sty, 2016

To są spoko ramy do XC, tylko skok mają tyci. Z ramami tak jak z amortyzatorami oponami itp, UŻYWAJ ZGODNIE Z PRZEZNACZENIEM, czyli jeśli rama jest do XC to raczej oczywiste że jest ona odchudzana, tam wszyscy się wręcz srają o każdy gram, jakby ci ludzie zobaczyli jak zakładam Storma do czołgu z kapciami 3.0 to by sobie żyły podcięli. Chyba rozumiecie? :D Najlepiej szukać ram do fr/Enduro, one często mają sporo miejsca a robione są już całkiem inaczej, pod wyższe amortyzatory (czyli więcej skoku) i mają przy tym dużo ciekawsze kąty. Za ceny niektórych używanych ram można kupić coś nowego nawet. :shock: Teraz na OLX wisi bardzo fajny czołg, mianowicie Santa Cruz V10 mk1 skomplikowana rama pod damper 222mm i 255mm skoku! Tylko z aku problem, trzeba robić obudowy po bokach, ale się da. Tylko tu bez Monstera się nie obejdzie. :D
syntony - Śro 20 Sty, 2016

Z założenia też miałem kupić enduro z dużym skokiem, ale rzeczywistość zmieniła moje plany :D Akku po bokach dla mnie odpada, bo nawet o skrzynkę 10cm trochę obcieram kolanami, dlatego musiałem się zdecydować na coś pomiędzy. I tak rowerem z hubem się nie poskacze bo zaraz szprychy pękają. Chyba że komuś nie zależy na wadze i zasięgach to można zrobić obręcz + szprychy moto.

No ale to już się robi ciężki klocek, a nie rower..

irrs - Śro 30 Mar, 2016

http://www.wykop.pl/link/...giant-trance-2/
Jest szansa, ze ktos szukajac dla siebie ramy przyuwazy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group