ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka rama FULL do przeróbki?
Autor Wiadomość
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Freerider,
A możesz mi wyjaśnić czy jest może jakiś fabryczny rower ht z dwupółką? Widziałem kiedyś potężny rower, opony kostka ze 2.5", dwupółka też potęga ale nie widziałem tylnego amorka :neutral: a sama rama była chyba z profili kwadratowych ale tego nie wiem. Po co to komu?
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Mechano napisał/a:
a sama rama była chyba z profili kwadratowych
Duncon Cocker, to taki trochę pancer właśnie, monstery do niej pakują. :D A co do tego fabrycznego rowerka z dwupółką to nie znam... Coś mi się Zumbi VooDoo kojarzy z Boxxerem ale to raczej składaki też były, chodź jest szansa że to wyszło z jakiegoś sklepu bo jakiś czas temu widziałem sporo praktycznie takich samych tylko kolor inny. :D
 
 
Bysiu22 
młodzik
Bysiu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 74
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Rzeczywiście się pomieszczą :) Twoja rama jest jednak większa od mojej. Skrzynka 145mm to już niezły gabaryt na szerokość- pobiłeś ramę Falcon v2, która ma 135mm :) Czekam na wrażenia z jazdy.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=X_mmYAnkINg
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Bysiu22 napisał/a:
Rzeczywiście się pomieszczą Twoja rama jest jednak większa od mojej.

Właśnie chciałem zapytać, czy porównujecie ramy tej samej wielkości? :wink:
Ja z żoną mamy te same modele Krossa, z tym, że ona 17 cali a ja 19. I różnica w pojemności trójkąta jest znaczna :smile:
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Przesadzacie z tym pękaniem starszych aluminiowych ram. Prędzej pęknie jakąś hydroformowana puszka po piwie, niż porządna oldskulowa rama robiona z zapasem. Faktem, że niektóre modele mają wady konstrukcyjne i pękają najczęściej przy rurze podsiodłowej i zawiecha. Freerider myślę, że rama CI pękła, bo była doj****a a nie przez rocznik. A teraz sobie proszę wyobrazić, że te wszystkie puszki typu BOmbery, Qulbixy i Vektory, to jedynie blacha przyspawana do główki ramy i nic nie pęka nie odlatuje.
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

sannis napisał/a:
Freerider myślę, że rama CI pękła, bo była doj****a a nie przez rocznik. A teraz sobie proszę wyobrazić, że te wszystkie puszki typu BOmbery, Qulbixy i Vektory, to jedynie blacha przyspawana do główki ramy i nic nie pęka nie odlatuje.

Wiesz co to zmęczenie materiału? Przy stali praktycznie nie występuje jeśli nie przekroczymy jakiegoś progu. Alu męczy się cały czas, nowe ramy są cieniowane i to bardzo, stare nie ale tam nie planowali gdzie może trzasnąć za x lat. One nie są robione na zapas, są po prostu budowane tak aby były wytrzymałe i nikt nie patrzył na wagę. Ale nie zmienia to faktu że aluminium się męczy, moja rama pękła w miejscu gdzie pracowała (damper naciskał w to miejsce) zrobiła się drobna "rysa" która powoli robiła się większa i większa aż się otworzyła. I od razu pisze UWAGA nie mówię o monsterach! To ramy robione z "zapasem" jak to nazwałeś. A ramy które komentuje nie są tak robione, często są one robione pod skok 100/120mm i to użytku w XC. A amortyzator który ma 180/200mm skoku + rower używany jako elektryczny co podchodzi pod Freeride to kurcze nie jest XC. Normalnie bym się nie czepiał... Zresztą to nie jest czepianie się, po prostu przekazuje wiedzę, lepiej wcześniej niż później.
sannis napisał/a:
Prędzej pęknie jakąś hydroformowana puszka po piwie, niż porządna oldskulowa rama robiona z zapasem. Faktem, że niektóre modele mają wady konstrukcyjne i pękają najczęściej przy rurze podsiodłowej i zawiecha.

No Kony niektóre pękają. :D Już komuś tu na forum pisałem żeby obejrzał swój egzemplarz... Zawsze można wzmocnić parę rzeczy, moje wszystkie ramy mają wzmocnioną główkę a ta która pękła w połowie właśnie jest przerabiana na monstera. ;)
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Może dało by radę zrobić jakąś mniej/więcej listę dobrych ram full używanych, które raczej nie pękają i ewentualny opis jak/gdzie/kiedy robić wzmocnienia w ramie? W przeciągu roku myślę, że też chciałbym upolować jakąś używaną ramkę ale się na tym nie znam i nie chciałbym wdepnąć w kupke :roll:
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

specialized big hit
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

A poza big hitem? Jakieś kony, krossy...?
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

Specialized demo.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

Uuuuu... :shock: spojrzałem właśnie na ceny tych ram na OLX...To chyba muszą być dobre ramy :mrgreen:
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

Zwyczajne... Po prostu godne polecenia, bez żadnych niedociągnięć. ;) A ceny takie bo jest na nie popyt teraz. :D
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

Przecież te co podajecie nie mają nic miejsca w trójkącie. Ja kupiłem jakąś używaną z 2001 roku za 450zł w zestawie ze sterami, damperem i korbami lx.



Z początku obawiałem się że taka stara rama może pęknąć, a teraz mam wrażenie że pożyje jeszcze dłużej niż te nowe cieniowane wytłoczki. Allu przy zawiasie ma grubość chyba ze 2mm.

W skrzynce szerokości 10cm zmieściły się lipole 16s2p + sterownik, ale jest upchane na max :D
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Wto 19 Sty, 2016   

syntony napisał/a:
Przecież te co podajecie nie mają nic miejsca w trójkącie.


Dlatego nie podałem jeszcze żadnej... :D Moja na zawiasie ma 4mm, rurki 2mm ścinki + oryginalne wzmocnienia. Też myślałem że przeżyje wszystko. ;) Teraz jest tak powzmacniana że szok a jeszcze wahacz muszę zrobić. :sad: Ps: Moja pękła właśnie w takim miejscu jak u ciebie mocowany njest damper do przedniego trójkąta. :D Tylko u mnie tam było jeszcze kuuupe alu dodatkowego. :( Tak mi przykro było wtedy...
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Śro 20 Sty, 2016   

Coś czuje że ta rama nie miała u Ciebie łatwego życia... Tak czy inaczej lepiej złamać taką niż nową za 2tys :D
Jeszcze jedna która mi wpadła w oko to stary cannondale jekyll:
http://fcdn.mtbr.com/atta...00-dsc04363.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group