To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Modyfikacja baterii laptopowej - demontaż elektroniki

Mechano - Śro 27 Sty, 2016

Teraz działa, ładnie :D
lkuc18 - Pią 29 Sty, 2016

piotrrs11 napisał/a:
Tak sobie myślę że najlepszym pomysłem będzie dorobienie 2 konektorów do baterii - z baterii do laptopa i z zasilacza do baterii.
Wywalić elektronikę, założyć bms i wpinać baterię poprzez zwykłe gniazdo ładowania. Laptop będzie myślał że pracuje na zasilaczu a my mamy pełną kontrolę nad ogniwami, które pewnie wytrzymają dłużej niż nowa bateria.

Czy tak przerobiona bateria nie wymagałaby nic dodatkowego poza ogniwami i BMS-em?

Mechano - Pią 29 Sty, 2016

Jeżeli wepniesz to przez gniazdo ładowania w lapku i napięcie będzie się zgadzać to nic więcej niepotrzeba może poza przetwornicą do ustawiania napięcie na wyjściu.
qaz33 - Nie 31 Sty, 2016

U mnie w lapku nawet przetwornicy nie potrzeba. Kiedys zamiast 19-stu V podlaczylem 24 i tez dzialalo. tolerancja jest na tyle duza ze zwtkly BMS i bateria 5S wystarczy tylko wtedy rezygnujemy z wskaznika stanu naladowania baterii. Moze lepiej jakis watomierz do tego? :shock:
WojtekErnest - Nie 31 Sty, 2016

19 V-24V to ok, ale tu jest pomysl aby uzywac w oryginalnej obudowie bateri tylko 3S. A to oznacza pod obciazeniem tylko ok 11-12V, co niekoniecznie w kazdym typie laptopa da się uruchomic. Wskaznik baterii nie będzie działał no bo laptop jej nie ma, nie widzi na stykach.
piotrrs11 - Czw 25 Lut, 2016

Zrobiłem małe testy - laptop(msi gt60) nie wstaje na 11.75V (19.5V oryginalny) z dellowskiego zasilacza.
Na dniach chyba skombinuję przetwornicę i poszukam napięcia granicznego.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group