To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Sterownik BLDC do Sanyo Dynamotor

kamil6737 - Pią 19 Lut, 2016
Temat postu: Sterownik BLDC do Sanyo Dynamotor
Witam

Borykam się z pewnymi wątpliwościami.

Zakupiłem chiński sterownik do silników BLDC z halotronami od Magmy.
wszystko uruchomiłem i działa i złoto, już mam montować do roweru, ale.....

W instrukcji od Magmy jest napisane że aby nie szkodzić sterownika należy używać silnika z " wolnym kołem" .
Rozumie że chodzi o wolnobieg.
Niestety mój silnik nie jest bez oporowy. W związku z tym czy jazda bez włączonego silnika może uszkodzić sterownik. Faktycznie na silniku będzie się indukować prąd.
Sterownik mój nie ma funkcji hamowania regeneracyjnego.

Zadałem pytanie sprzedawcy ale oni podtrzymują że może to uszkodzić sterownik.

Macie jakieś doświadczenia i rady w tym temacie?

Proszę o pomoc.

Ps. Dla chętnych podam schemat podłączenia silnika Sanyo Dynamotor do chińskich sterowników.

Pozdrawiam

Anonymous - Pią 19 Lut, 2016

Widocznie nie mają zabezpieczenia przeciwko napięciu zwrotnemu. Jeździłem na różnych silnikach i na różnych sterownikach, nie wnikałem w napięcia zwrotne i jak do dziś nic mi się nie uszkodziło.
kamil6737 - Pią 19 Lut, 2016

zeeltom napisał/a:
Widocznie nie mają zabezpieczenia przeciwko napięciu zwrotnemu. Jeździłem na różnych silnikach i na różnych sterownikach, nie wnikałem w napięcia zwrotne i jak do dziś nic mi się nie uszkodziło.


Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia?

Adam Wysokiński - Pią 19 Lut, 2016

Opisy w magmie czasem są zupełnie bez sensu.
Jakby silnik kręcący się miał uszkodzić sterownik w czasie jazdy wybiegiem to taki z wolnym kołem też by uszkodził. Kręci się też po zdjęciu gazu przez chwilę.

kamil6737 - Pią 19 Lut, 2016

Adam Wysokiński napisał/a:
Opisy w magmie czasem są zupełnie bez sensu.
Jakby silnik kręcący się miał uszkodzić sterownik w czasie jazdy wybiegiem to taki z wolnym kołem też by uszkodził. Kręci się też po zdjęciu gazu przez chwilę.


Dokładnie o tym samym pomyślałem.

przenikanie - Nie 06 Mar, 2016

Kiedyś w zamierzchłej prehistorii miałem silnik Sanyo Dynamotor. Paskudnie podstępna konstrukcja, bo silnik przedni z mocowaniem szerokości jakby na tył. Trzeba było ciąć i spawać widelec, żeby to w ogóle założyć. Jeździł przez chwilę na sterowniku z magmy na 36V/250 i nic się nie działo. Natomiast po wymianie sterownika na 36V/18A/350W silnik dostał takiego powera, że mi szczęka opadła. Ciągnął ciężkiego trójkołowca na kole 24 cale z prędkością prawie 50 km/h. To historyczne zdjęcie "bagażówki" z tym silnikiem. To był chyba najszybszy e-rower bagażowy w historii :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group