To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Przebudowa quada mini

Anonymous - Śro 01 Kwi, 2009
Temat postu: Przebudowa quada mini
Patrzę sobie na tą aukcję: http://www.allegro.pl/ite...iem_piloty.html
i się zastanawiam, czy warto to przerobić na elektryka?
Jak sądzicie? Brać się za to?

Natanoj - Śro 01 Kwi, 2009

Nie wiem czy nie będzie trochę mały i rama też może być słaba. Może lepiej byłoby kupić ramę jakiegoś motocykla i dospawać resztę? W końcu silnik i tak trzeba będzie spory. A to już taki quad z prawdziwego zdarzenia. Chociaż znając Twoją wyobraźnię, pewnie i z tego powstało by coś co mogło by się równać z takim z prawdziwego zdarzenia ;)

http://www.atvpolska.pl/f...a492ff08afa7b49

W końcu silnik i tak trzeba będzie spory. A to już taki quad z prawdziwego zdarzenia. Chociaż znając Twoją wyobraźnię, pewnie i z tego powstało by coś co mogło by się równać z takim z prawdziwego zdarzenia ;)

Swoją drogą, pomysł wart uwagi, dużo miejsca na aku i coś 4 kołowego, może nawet nieźle radziłoby sobie w terenie, ale niestety pewnie wyjdzie dość drogo. W każdym razie trzymam kciuki, miło by było zobaczyć kolejny pojazd w Twoim wykonaniu.

Anonymous - Śro 01 Kwi, 2009

Oglądałem ramę takiego quada. Nie jest tragicznie, jest mocniejsza od mojego skuterka, a ten jakoś jeździ ;) Kupując to na części wychodzi dużo drożej, niż ta konkretna sztuka. Tu jest łatwiej, bo już wszystkie elementy są. Trzeba tylko zamienić silnik, elektrykę i zrobić jakieś rozsądne miejsce na akku. Mam w zapasie silnik 36V 500W i myślę, żeby go tu wykorzystać. 48V lub 60V powinno dać mu dużego kopa.
Drogo... to kwestia podejścia. Dla mnie, to w tej chwili koszt quada i akku, bo resztę w zasadzie mam. No... może poza sterownikiem :D Myślę, że dodatkowe koszty, poza quadem, to koszt rzędu 600-800 zł. Razem będzie coś koło 1500zł. Gra warta świeczki?

r2d2 - Czw 02 Kwi, 2009

zeeltom napisał/a:
Oglądałem ramę takiego quada. Nie jest tragicznie, jest mocniejsza od mojego skuterka, a ten jakoś jeździ
Moze jest i mocniejsza ale nie bierzesz pod uwage tego ze quadem nie jezdzi sie po ulicy tylko po wertepach, a tam nie sprawdzaja sie rozwiazania tak lekkie jak na ulicy chociaz nawet porownujac wydawaly by sie mocniejsze. Mam kumpli ktorzy maja quada dla doroslych, a kupili nowke za jakies 5tys. i ciagle cos w nim nawala mechanicznie. Maja dzieci i one tez maja swojego quada, to mniej wiecej taka zabawka jak z Twojego linka i nie wyobrazam sobie jakos zeby dorosly bezawaryjnie mogl jezdzic na tym malenstwie skoro ten wiekszy az tak sie sypie. Oczywiscie to tylko moja opinia :roll:
Pozdro.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group