To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Elektryczny chopper-prośba o pomoc w projekcie

Dlugas - Nie 22 Maj, 2016

Osobiście przy podniesieniu napięcia wymieniłbym kondensatory na takie gdzie napięcie maksymalne ich pracy będzie wyższe od tych na obrazku o 20% . Tak przy 48V będzie na granicy, tzn będą pracować, ale te dzisiejsze kondensatory wymagają poprawki.
Możesz spróbować czy zadziała, ale potem warto podnieść ich napięcie maksymalne. Co o tym myślicie?
Druga sprawa to tranzystory tzn jakie są..bo są różne na różna napięcia. I też ważna sprawa:
Na jakie max napięcia są przewidziane. Bo to też podobna sytuacja jak z kondensatorami.
No i załóż jakieś zabezpieczenie na zasilaniu sterownika, bo jak coś pójdzie źle to chociaż zabezpieczenie zadziała. Myślę że 16A (nawet 10A do samego odpalenia) wystarczy do testów.
Pozostawiam kwestię do omówienia bo mogę się mylić a dobrze by było by wszystko było OK ;)

ICE - Pon 23 Maj, 2016

Dzięki za Wasze wyjaśnienia i sugestie związane ze sterownikiem. Już wiem trochę więcej w temacie.
Tak sobie jeszcze teraz myśle że zamiast przerabiać ten oryginalny sterownik to może lepiej kupić nowy na 48v i w jakiś sposób ograniczyć w nim prąd. Jeżeli się tak da zrobić. Nie nie mam wiedzy w tym temacie i mogę pisać bzdury. Jeżeli ktoś może zweryfikować mój pomysł będę wdzięczny.
Kupiłbym np taki sterownik:
http://allegro.pl/sterown...05.html#thumb/3

Adam Wysokiński - Pon 23 Maj, 2016

Możesz kupić taki i da się go zmodyfikować
ICE - Śro 25 Maj, 2016

Mam pytanie, czy ktoś moze mi podpowiedzieć w jaką maksymalnie szeroką felgę można założyć silnik np 9c 10x6
Czy moze to byc felga o szerokości np. 50/60 mm

Myśle nad zmodyfikowaniem tylnego widelca w mojej ramie. Z rozstawem np 135/140 mm.

tas - Śro 25 Maj, 2016

100mm :)
ICE - Śro 25 Maj, 2016

tas napisał/a:
100mm :)

To dobra informacja, chyba jednak podejdę do przeróbki ramy.
A tak na marginesie czy w Polsce idzie obecnie kupić silnik 9c RH2806 (10x6) na pojedynczy wolnonieg bo nexun info o braku produktu?

tas - Śro 25 Maj, 2016

w nexunie za ~3 tyg dostawa
ICE - Śro 25 Maj, 2016

tas napisał/a:
w nexunie za ~3 tyg dostawa

Dzięki za info. Jaka przybliżona cena?

ICE - Śro 25 Maj, 2016

Wracając jeszcze do szerokości felgi, to tas, czy możesz mi potwierdzić że na takiej feldze jak z linka da się zapleść silnik 9c 2086?
Nie chciałbym wydać kasy w błoto.

http://www.av-bike.pl/pro...sc-80mm/?id=322

tas - Śro 25 Maj, 2016

Nie da się, musi być komorowa, a nie badziewie blaszane co się w rękach wygina.
Jak potrzebuję obręczy szerokich to się zaopatruję tutaj:
http://www.classic-cycle....atte.html?cur=1

Robię teraz projekt na obręczach 80mm i ich "komorowość" jest nie do obejścia z powodu specyficznego zaplotu na szerokich rawkach.

ICE - Śro 25 Maj, 2016

Dzięki. Szukałem na polskich stronach bo nie mam doświadczenia w kupowaniu poza PL.
Dla mnie ważna informacją jest to że z felgą z linka Classic-cyces da sie założyć omawiany silnik.

Teraz jakoś muszę wymyślić jak ja kupić.

maran_hand - Śro 25 Maj, 2016

Co prawda juz o tym pisalem, ale jeszcze sie przypomne bo szkoda kasy.. zwroc uwage w feldze na "rozstaw" szprych wzgledem silnika. Tzn. Od silnika do felgi szprychy powinny sie schodzic a nie rozchodzic a C9 jest waski. Twierdze ze tej felgi bez przerobki z tym silnikiem nie da sie zlozyc. Jesli sie myle prosze mnie poprawic.
tas - Śro 25 Maj, 2016

Mylisz się :)
Jedyny warunek determinujący możliwość montażu to komorowość, rozstaw otworów może być dowolny, nie ma to wpływu na montaż.
Jeśli obręcz ma otwory szerzej niż silnik to się stosuje zaplot to przekątnej, czyli z lewego kołnierza silnika idzie do prawego rzędu otworów w obręczy. Wymaga to jednak innedo systemu naciągu oraz wytrzymalszych obręczy aby naciąg nie giął tychże.
Miałem tu wkleić fotke z elektryfikacji fata na 80mm ale zapomniałem, w weekend wkleję.

maran_hand - Śro 25 Maj, 2016

Tak o takim zaplocie nie pomyslalem. Tyle ze to 20 calowa felga, szprychy pewnie beda grubsze niz zwykle rowerowe czy taki zaplot sie uda wykonac ?
tas - Śro 25 Maj, 2016

Ten serwis, gdzie daję do zaplotu - na 24" bez kłopotu zrobił, myślę, że na 20" też jest to wykonalne, po prostu muszą mieć to w ręce żeby ocenić.
To nie są standardowe zaploty, często się takich konstrukcji nie widuje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group